eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Odbicie na rynku walutowym

  (...) Ewalda Nowotnego z EBC, który stwierdził że istnieją argumenty za przyznaniem funduszowi ESM licencji bankowej. Pomysł ten był przez EBC do tej pory konsekwentnie odrzucany. Dzięki takiemu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-CZ-OPP, poznaj opinie o KEJ Olejek eteryczny cyprysowy czy przeglądaj oferty pracy z miasta Karczew.


 • WIG20 zyskuje 0,2 procent

  (...) uciecze. To przysłowie może odnosić się do umiarkowanie udanej środowej próby odreagowania spadków na giełdach, po wtorkowym jej przystopowaniu, jak i do perspektyw na przyszłość. A te nie (...)

 • Ambro Logistic inwestuje w ŁSSE

  (...) jest firmą logistyczno-spedycyjną. Usługi transportowe Spółki obejmują całe terytorium Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Norwegii. Głównymi klientami są firmy meblarskie, producenci (...)

 • Wall Street schodami w górę, schodami w dół

  (...) Wall Street poruszają się według podobnego schematu. Po ponad 3 proc. kilkusesyjnym ruchu w górę następuje około 3 proc. spadek. Wynik tego schodkowego marszu do tej pory był korzystny dla (...)

 • Jakie plany na wakacje 2012?

  (...) wybrzeżu od lat cieszą się niegasnącą popularnością. Polaków nie przeraża ani zmienna pogoda, ani rosnące gwałtownie w okresie turystycznym ceny, ani nawet coroczne doniesienia mediów na (...)

 • Recesja w Wielkiej Brytanii nasila się

  (...) Obniżyły się wskaźniki obrazujące zarówno oczekiwania, jak oceny bieżącej sytuacji. W tym pierwszym względzie odczyt był najsłabszy od 2009 r. W Wielkiej Brytanii natomiast PKB w II (...)

 • WIG20 rośnie o 0,6 procent

  (...) wzrostem o 0,6 proc. przy nadal niewielkich obrotach, wynoszących 541 mln zł. Wynik osiągnięty przez nasz indeks okazał się być jednym z lepszych w Europie. Niemiecki DAX zanotował wczoraj (...)

 • Małe firmy - prognozy VII 2012

  (...) już po raz trzeci zapytały drobnych przedsiębiorców o to, jakie mają przewidywania dotyczące sytuacji swojej firmy w bieżącym roku, a także, jak oceniają perspektywy całej gospodarki. W (...)

 • Ceny mieszkań VI 2012

  (...) Open Finance, obejmujący 10 największych rynków nieruchomości mieszkaniowych w Polsce wskazuje, że ceny obniżyły się w skali roku o 10% (zmiana cen pomiędzy II kwartałem 2012 roku a II (...)

 • Spam w VI 2012 r.

  (...) szkodliwym spamie W naszych często piszemy o nowych metodach wykorzystywanych przez spamerów w celu rozprzestrzeniania szkodliwego kodu. Już wcześniej wspominaliśmy, że szkodliwy kod jest (...)

 • UOKiK wykrył kolejne nieuczciwe praktyki rynkowe

  (...) uznawane za , której stosowanie jest zabronione. Pod wpływem nieprawdziwych informacji konsument jest narażony na zakup produktu lub usługi, czego nie zrobiłby, gdyby wiedział o rzeczywistych (...)

 • Audyt wewnętrzny do poprawy

  (...) w najbliższej przyszłości skupiać się będzie coraz częściej na kwestiach technologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka operacyjnego. Prawie połowa (48%) respondentów przyznała (...)

 • Koniunktura konsumencka VII 2012

  (...) syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, w lipcu 2012 r. poprawił się trzeci raz z rzędu, tym razem o 1,5 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował (...)

 • Przekształcenie działalności w spółkę kapitałową a umowa leasingu

  (...) prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą chcąc kontynuować ją w formie spółki kapitałowej musiała wnieść przedsiębiorstwo w formie aportu do nowej spółki. Obecnie (...)

 • Social media a B2B

  (...) wieloma względami – również tymi internetowymi. Zapewne słyszeliście o nieudanej ekspansji na naszym rynku zachodnich potentatów typu eBay czy Yahoo. Wprawdzie oba serwisy są jeszcze (...)

 • Kantor Alior Bank wydaje MasterCard PayPass

  (...) debetowej MasterCard PayPass wydawanej do rachunków walutowych? Wystarczy złożyć zamówienie w internetowym Kantorze Walutowym Alior Banku. Po określeniu limitów karty, wygenerowana zostanie (...)

 • Giełdy azjatyckie czują bessę

  (...) Ton, zarówno na giełdach, jak i w gospodarce, nadają Chiny. W Szanghaju zresztą zależność sytuacji na parkiecie od gospodarczej koniunktury widać jak na dłoni. Po załamaniu związanym z (...)

 • Honda Civic 4D 2012

  (...) nudny Sylwetka samochodu stanowi kompromis między atletycznym nadwoziem hatchbacka i stonowaną linią sedana. Ostre linie przedniej części nadwozia równoważy miękko zarysowany tył (...)

 • Eurodolar zmierza w kierunku 1,20

  (...) że istnieje ryzyko, iż Grecja nie spłaci swoich długów, przez co być może będzie konieczna kolejna ich restrukturyzacja. Agencja Moody’s IS również nie odpuszcza i wczoraj obniżyła (...)

 • Mieszkanie z rodzicami wybiera 41% Polaków

  (...) moment wejścia w dorosłe życie. W Europie przed taką decyzją stoją teoretycznie ponad 53 miliony osób, czyli prawie połowa mieszkańców w wieku od 18 do 34 lat. W gronie tym sporą grupę (...)

 • Słabe dane makroekonomiczne z Europy

  (...) presja na EBC Pozytywne zaskoczenie ze strony chińskiego PMI okazało się jedyną dobrą informacją w dniu wczorajszym. Dane w Europie były już zdecydowanie słabsze, pokazując, iż nie (...)

 • Spadek kursu EUR/USD do poziomu 1,2060

  (...) wpływ mogły mieć dane ze sfery realnej Eurolandu. Wskaźniki PMI dla przemysłu i usług wyniosły odpowiednio 43,3 pkt. i 49,7 pkt. Te sam indeksy dla strefy euro osiągnęły wartość 44,1 (...)

 • Produkty strukturyzowane: będą zmiany

  (...) wreszcie będzie łatwiej porównać produkty inwestycyjne i wybrać odpowiedni dla siebie. A to za sprawą rozporządzenia Komisji Europejskiej, którego projekt opublikowało Ministerstwo (...)

 • Podatek dochodowy: działalność gospodarcza

  (...) możliwość wybrania formy rozliczenia są uzależnione od tego, czy czynności z tytułu których uzyskiwane są przychody można zaliczyć do . Działalność gospodarcza w świetle przepisów (...)

 • Fundusze europejskie w Europie Środkowo-Wschodniej

  (...) Zgodnie z wynikami V edycji raportu KPMG, w latach 2007-2013 na poprawę spójności gospodarczej i społecznej w Europie Środkowo-Wschodniej może zostać wydana, łącznie z wkładem krajowym (...)

 • Arexim Packaging - Dostawca opakowań oraz maszyn pakujących do kosmetyków, farmaceutyków i chemii gospodarczej. Warszawa.

  Czytaj więcej: Opakowania


strony : [ 1 ] . 2
 
25
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2087
CHF 3,5043
USD 3,4719
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.