eGospodarka.pl

 • Mocny spadek kursu EUR/USD

  (...) poznaliśmy pierwszą publikację z serii danych dotyczących chińskiej gospodarki. Dynamika inflacji CPI wyniosła w czerwcu 2,2 proc. r/r (2,3 proc. prog). Przedtem, weekendowe spotkanie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument TYT-2, poznaj opinie o Ardo RA 105 W czy przeglądaj oferty pracy z miasta Puławy.


 • GPW znów liderem spadków

  (...) złe nastroje na głównych giełdach światowych nie miała cech trwałości. W poniedziałek warszawskie indeksy zaczęły dzień od wyraźnego spadku i przez całą sesję zachowywały się (...)

 • Najpopularniejsze dyscypliny sportowe VI 2012

  (...) wygląda czołówka rankingu najpopularniejszych dyscyplin sportowych w czerwcu 2012. Na czwartym miejscu ponownie znalazła się koszykówka. Kolarstwo zepchnęło motosporty na dziesiąte miejsce (...)

 • Kamiennogórska SSE zyskuje nowe miejsca pracy

  (...) związane jest z reinwestycją. W związku z nią zostaną poniesione nakłady inwestycyjne na poziomie 7,6 mln zł. Przedsiębiorca zadeklarował zwiększenie zatrudnienia do 45 osób i utrzymanie (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe VI 2012

  (...) płacić za klientów. Dotyczy to głównie depozytów kwartalnych i półrocznych. Przeciętne oprocentowanie tych pierwszych wynosi aktualnie 4,8 proc. w skali roku, czyli o 0,09 pkt proc. więcej (...)

 • Rynek instrumentów pochodnych VI 2012

  (...) wolumen obrotu na WIG20 wyniósł 1,0 mln kontraktów i był to najwyższy wolumen obrotu odnotowany na koniec miesiąca w tym roku; W okresie styczeń – czerwiec 2012 roku wolumen obrotu (...)

 • Dalsze spowolnienie w irlandzkim sektorze budowlanym

  (...) pogarszają się oceny koniunktury gospodarczej w strefie euro wyrażane przez inwestorów instytucjonalnych. Obrazuje to 4. kolejny spadek wskaźnika Sentix. W tym miesiącu osiągnął on minus (...)

 • Nowe faktury, obowiązek podatkowy i odliczenie VAT?

  (...) zmian, wskazując na możliwe skutki ich wprowadzenia. Choć projekt jest w fazie uzgodnień międzyresortowych, warto przyjrzeć się bliżej proponowanym rozwiązaniom, które w niektórych (...)

 • ZFŚS: korzyści w podatku dochodowym

  (...) zdecyduje się na utworzenie ZFŚS, musi pamiętać, że środki z funduszu świadczeń socjalnych przeznaczane są na określony cel, tj. na finansowanie działalności socjalnej organizowanej na (...)

 • Podróż służbowa: dieta a podatek dochodowy

  (...) od pracodawcy różnego rodzaju świadczenia, do których należą między innymi diety, których wysokość określa rozporządzenie ministra pracy i polityki społecznej. Przychód ze stosunku (...)

 • Samochód z kratką na osobowy bez korekty VAT

  (...) Wnioskodawca posiada od 2009 r. z homologacją (z kratką), od zakupu którego odliczony został w całości. Obecnie, po zmianie przepisów nie może on odliczać podatku VAT od zakupionego paliwa (...)

 • Status przedsiębiorcy w świetle polskiego prawa

  (...) że w polskim prawie istnieją również inne definicje przedsiębiorcy (m.in. są one zawarte w ustawie Kodeks cywilny czy ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów). Jednak wskazane na wstępie (...)

 • Rynek nieruchomości mieszkaniowych I kw. 2012

  (...) w I kwartale 2012 r. prowadzi do następujących wniosków: w analizowanym okresie zwraca uwagę narastające ryzyko nadpodaży produkcji ze strony , co w przyszłości może doprowadzić do (...)

 • Zadłużenie Polaków w V 2012

  (...) maja poniżej do 17,94 proc. – wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego. Dla kredytów mieszkaniowych wynosi on 2,6 proc., najwięcej w historii. Na koniec maja kwota kredytów z utratą (...)

 • Podsumowanie Euro 2012

  (...) zostało zaangażowanych ponad 94 mld zł – powstały nowoczesne wielofunkcyjne stadiony, lotniska, dworce kolejowe, autostrady i drogi ekspresowe. - Żadna z tych inwestycji nie została (...)

 • Decyzje ECB korzystne dla siły polskiej waluty

  (...) powinien zniżkować w kierunku 1,22. Deprecjacja euro to pochodna doniesień The Wall Street Journal poddających pod wątpliwość, że ustalenia unijnego szczytu z końca czerwca zostaną (...)

 • Jak mama wraca do pracy?

  (...) internetowej www.mamawracadopracy.pl dostępna była ankieta, którą wypełniło blisko 20 tysięcy mam dzieci do lat 3 i kobiet w ciąży. To już trzecia edycja akcji „Mama wraca do pracy” (...)

 • Słabe dane z amerykańskiego rynku pracy

  (...) zaważą na rynkowych nastrojach. Deklaracje polityków podjęte na szczycie Unii Europejskiej wciąż czekają na wprowadzenie w życie, a opublikowane w zeszłym tygodniu kiepskie dane z USA (...)

 • Jak zarobić na inwestycji w condohotel?

  (...) żniwa właścicieli hoteli i pensjonatów. Aż 30% wszystkich udzielonych w kraju noclegów przypada właśnie na dwa wakacyjne miesiące – wynika z danych GUS za 2011 rok. Większemu popytowi na (...)

 • Rozczarowujące dane makroekonomiczne z USA

  (...) ubiegłym tygodniu nie wszystkie publikowane dane były złe – pozytywnie zaskoczyły na przykład raporty o aktywności ze Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii. Jednak ten najważniejszy raport – o (...)

 • Hotelowy rynek inwestycyjny w Polsce w I poł. 2012

  (...) na hotelowym rynku inwestycyjnym. W 2011 roku odnotowaliśmy 12 transakcji obiektami hotelowymi o łącznej wartości przekraczającej € 130 milionów. Kolejne dwie transakcje zamknięto w (...)

 • Kontrola rodzicielska mało popularna

  (...) obniżaniu się wieku użytkowników Internetu: z komputerów i nowoczesnych smartfonów coraz częściej korzystają dzieci w wieku szkolnym. Jednocześnie co trzeci telefon komórkowy (35%) i dwa (...)

 • Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia

  (...) Zgodnie z zapisami zawartymi w Kodeksie pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną trwającej (...)

 • Najpopularniejsze miejsca noclegowe w Polsce

  (...) to po mniejszym tłoku na ulicach dużych miast i większym na plażach, promenadach i górskich szlakach. Przeważająca większość Polaków decyduje się spędzać urlop w kraju. Zgodnie z (...)

 • Podział spółki z o.o. a ochrona wierzycieli

  (...) ochronę wierzycieli i odnosi się zarówno do zobowiązań spółek dzielonych przy podziale przez rozdzielenie, jak i przez wydzielenie (spółka dzielona nadal zachowuje swoją osobowość (...)

 • Stalprodukt - Producent i eksporter wysokoprzetworzonych wyrobów ze stali oraz dystrybutor wyrobów hutniczych. Bochnia.

  Czytaj więcej: Stal


strony : [ 1 ] . 2
 
9
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2401
CHF 3,5305
USD 3,4538
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.