eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Oszczędzanie na emeryturę nieodzowne

  (...) emeryturę otrzymuje pierwsze świadczenie w wysokości średnio około połowy swojej ostatniej pensji. W przyszłości ta proporcja, czyli tzw. stopa zastąpienia będzie niższa. W badaniach (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracja ZAW-E1, poznaj opinie o CSM Mleczgal Jogurt truskawkowy do picia czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kraków.


 • Oglądalność TV: Euro 2012 zjednoczyło widzów

  (...) te trendy w czterech grupach wiekowych. Pierwszy wniosek: im młodsi widzowie - tym rzadziej oglądali mecze samotnie, im starsi, tym rzadziej wspólnie z innymi. W grupie wiekowej 4-19 lat aż 86 (...)

 • Upadłości firm I-VI 2012

  (...) się skończyło, zamknęło się liczbą 472 oficjalnie opublikowanych w tym czasie , czyli 26% wzrostem w stosunku do I półrocza 2011 roku. Dużo – tym bardziej że podobna dynamika wzrostu (...)

 • Cesja umowy leasingu w podatku dochodowym

  (...) nabyć zakłady produkcyjne (w drodze zakupu lub aportu). Transakcja ta obejmowałaby m.in. cesję wybranych umów , funkcjonalnie związanych z działalnością tych zakładów. Spółka zapytała (...)

 • Podróż służbowa samochodem pracownika

  (...) kosztem uzyskania przychodów? Stosownie do przepisu art. 15 ust. 1 ustawy o od osób prawnych (dalej ustawa o PDOP), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia (...)

 • Spółka cywilna: podział zysku

  (...) najpopularniejszych form prowadzenia przez podatników. W przypadku np. , która w praktyce jest dość często formą prowadzenia działalności, spółką określa się zawartą na piśmie umowę (...)

 • Wskaźnik optymizmu VI 2012

  (...) wszystkim zwiększenie zaufania do naszej gospodarki. W czerwcu wśród składowych WOK najbardziej poprawiła się Ocena Klimatu Gospodarczego, zawierająca ocenę bieżącej sytuacji gospodarczej w (...)

 • Kolejne osłabienie koniunktury na brytyjskim rynku budowlanym

  (...) się dziś skupiać na decyzji w sprawie stóp procentowych i komentarzach Rady Polityki Pieniężnej po dzisiejszym posiedzeniu. W skali świata kluczowe są dane na temat czerwcowej aktywności (...)

 • Europejczycy a samochody elektryczne

  (...) BNP Paribas zbadała europejski rynek pod kątem postaw i najnowszych trendów na rynku samochodowym. Tym razem w centrum zainteresowania raportu „Obserwator Auto 2012” znalazły się samochody (...)

 • Debiuty giełdowe w Europie w II kw. 2012 r.

  (...) łączna wartość IPO zawieszonych bądź odwołanych na świecie w drugim kwartale 2012 r. wynosi ponad 8 mld euro. Rezygnację z przeprowadzenia debiutów należy w dużej mierze tłumaczyć (...)

 • Obroty na rynkach GPW VI 2012 r.

  (...) obrotów sesyjnych wyniosła 771,4 mln zł i była niższa o 27,1% od 1058,4 mln zł w czerwcu 2011. Aktywność rynkowa mierzona średnią liczbą transakcji na sesję była niższa w czerwcu o 6,8% (...)

 • Nowe laptopy Dell XPS

  (...) komputer najlepiej odpowiadający na jego potrzeby. XPS 13 to ultramobilny komputer dla często przemieszczających się użytkowników, podczas gdy XPS 14 zapewnia długi czas pracy na baterii i (...)

 • W oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy

  (...) WIG20 z trwałym i wyraźnym pokonaniem poziomu 2270-2275 punktów z pewnością niebawem się zakończą. Tak długie "trawienie" tego poziomu może świadczyć o równowadze sił. Jednak równowaga (...)

 • Kurs EUR/USD wraca pod barierę 1,26

  (...) zaledwie 0,5 proc. i w konsekwencji w świetle koncepcji parytetu sił nabywczych wartość euro jest najbliższa parytetowi ze wszystkich walu G-10. Inną metodą pozwalającą określić, czy (...)

 • Spółka akcyjna - prawa akcjonariusza

  (...) do zasady możemy podzielić na majątkowe i korporacyjne. Na prawa majątkowe składają się: prawo do dywidendy prawo poboru nowych akcji prawo do udziału w masie likwidacyjnej prawo (...)

 • Dobre nastroje na rynkach finansowych

  (...) czerwcowych odczytów indeksów PMI dla sektora usługowego dużej grupy europejskich krajów, w tym Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i całej strefy euro. Ich uzupełnieniem będą majowe dane (...)

 • Pierwszy czy kolejny urlop pracownika?

  (...) czas nieokreślony, 3/5 etatu, od 26 marca 2012 r. Będzie pracowała 3 dni w tygodniu po 8 godzin. W umowie dni nie wyszczególnię, chyba nie ma takiej potrzeby. Jest to młoda osoba, do tej pory (...)

 • Zadatek a podatek od sprzedaży nieruchomości

  (...) Wnioskodawczyni wraz z mężem w 2007 r. nabyła mieszkanie, które obecnie zamierza w połowie sprzedać, a drugą połowę darować córce. Darowizna nastąpi w 2012 r., tj. przed upływem 5 lat od (...)

 • Ile lat trzeba pracować na własne mieszkanie?

  (...) Warszawie (290 000 zł) to obecnie równowartość 112 średnich krajowych wynagrodzeń netto. Oznacza to, że aby kupić takie mieszkanie w stolicy przeciętny Kowalski musi odłożyć otrzymywane (...)

 • Potrzebni pracownicy z Ukrainy

  (...) w Doniecku i wzrost liczby punktów realizujących wnioski wizowe to nie tylko efekt odbywających się w czerwcu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012, to także zwiększony ruch (...)

 • Zasady wystawiania zwolnień lekarskich

  (...) druku jest dowodem, który potwierdzać może: czasową niezdolność pracownika do pracy w związku z chorobą, pobyt w stacjonarnym zakładzie opieki zdrowotnej, konieczność osobistego (...)

 • Referendarz sądowy - uprawnienia

  (...) w ten sposób jedną ze spraw, powziął wątpliwość, czy praktyka ta jest zgodna z konstytucją. Jego zdaniem rozstrzygnięcie w kwestii właściwości sądu jest czynnością z zakresu (...)

 • Best Leasing - Usługi finansowania działalności, ze szczególnym uwzględnieniem środków transportu, ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne w zakresie przedmiotów leasingu oraz szeroko rozumiany skup wierzytelności.

  Czytaj więcej: Leasing


strony : [ 1 ]
 
4
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2046
CHF 3,5005
USD 3,3415
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 




O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.