eGospodarka.pl

 • Kurs EUR/PLN zniżkuje do poziomu 4,2150

  (...) makroekonomiczne dotyczyły amerykańskiej gospodarki, gdzie w czerwcu dynamika sprzedaży detalicznej wyniosła -0,5 proc. m/m (0,2 proc. m/m prog). Natomiast indeks aktywności gospodarczej NY (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Rozwiązanie umowy o pracę przez pracownika za wypowiedzeniem, poznaj opinie o Trefl Gra karciana Rusz Głową czy przeglądaj oferty pracy z miasta Leżajsk.


 • WIG20 zniżkuje o 0,11 procent

  (...) w stanie utrzymać swoje spore piątkowe zdobycze jedynie przez pierwsze dwie godziny handlu. Później jednak atak podaży sprowadził wskaźniki w dół. Determinacja niedźwiedzi nie była zbyt (...)

 • Spadek cen mieszkań w Londynie

  (...) ubogim w publikacje makroekonomiczne drugim tygodniu miesiąca, rozpoczynający się trzeci tydzień może być pod tym względem dużo bardziej emocjonujący. Równocześnie stopniowo rozkręcać (...)

 • Dzisiaj kluczowe będą dane makroekonomiczne z USA

  (...) były aż słabe, co również przełożyło się na spadek awersji do ryzyka. Pozytywne weekendowe doniesienia z Hiszpanii dotyczące ogłoszenia pakietu reform o łącznej wartości 65mld EUR (...)

 • Dodatkowy urlop macierzyński dla ojca

  (...) po zakończeniu przez żonę dodatkowego urlopu macierzyńskiego, będzie chciał skorzystać z dodatkowych dni wolnych przysługujących od 1 stycznia 2012 r. w związku z wydłużeniem wspomnianych (...)

 • Objęcie udziałów: wkład niepieniężny a podatek dochodowy

  (...) momencie wniesienia wkładu niepieniężnego w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część przez wspólnika (akcjonariusza) spółki kapitałowej, osiągnie on z tego tytułu (...)

 • Zastrzeżenia do protokołu z kontroli podatkowej

  (...) (z pewnymi wyjątkami) to organy pierwszej instancji (a więc przede wszystkim naczelnicy i urzędów celnych) przeprowadzają kontrolę podatkową u podatników, płatników, inkasentów oraz (...)

 • Błędy w deklaracji podatkowej: nie zawsze korekta

  (...) również płatnicy podatków oraz inkasenci mogą dokonać korekty deklaracji podatkowej, aż do zakończenia okresu przedawnienia, który z reguły trwa 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, (...)

 • Firma rodzinna: przeżytek, czy lekarstwo na kryzys?

  (...) wielu osobom kojarzyło się z jednym z wielu małych, kilkuosobowych przedsiębiorstw, a nierzadko nawet straganem na bazarku. Inne wyobrażenie to ojciec, który szerokim gestem pokazuje synowi (...)

 • Tydzień pod dyktando raportów kwartalnych

  (...) piątek byliśmy świadkami wyraźnego odbicia, co można odczytywać jako wstęp do rozpoczęcia dłuższego ruchu w kierunku 2400 pkt. na indeksie WIG20. Inwestorów nie przestraszył nawet poranny (...)

 • ESET: zagrożenia internetowe VI 2012

  (...) się w pierwszej dziesiątce najczęściej atakujących ubiegłego miesiąca, według ekspertów z krakowskiego biura firmy ESET, to jeden z najaktywniejszych ostatnio złośliwych programów (...)

 • Projektor Epson EB-1965

  (...) gwarantującej wysoką jakość wyświetlanych prezentacji, projektor EB-1965 zapewnia żywe i naturalne kolory oraz taką samą, wysoką jasność światła białego i barwnego – 5.000 lumenów (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja VI 2012

  (...) i 19-proc. podatków od zysków kapitałowych przeciętna rzeczywista rentowność rocznych lokat zakładanych w czerwcu ub.r. wyniosła minus 0,36 proc. To o 0,67 pkt proc. mniej niż przed (...)

 • Chiny pomagają, LIBOR przeszkadza rynkom

  (...) tyle silne, że EuroStoxx 600 zakończył kolejny - już szósty z rzędu - tydzień zwyżką indeksu. Jednak co ciekawe, żaden z głównych indeksów europejskich (DAX, CAC40, FTSE) nie znalazł (...)

 • Akcyza na węgiel: ważna data zużycia

  (...) Wnioskodawca posiada kotłownię, w której jest spalany miał węglowy. Część tego miału korzysta ze zwolnienia z (m.in. zużywanie na cele działalności rolniczej), reszta natomiast podlega (...)

 • Jeśli zamiana mieszkania, to na większe

  (...) chcą zamienić obecnie zamieszkiwany lokal, deklaruje, że szuka mieszkania większego. Takie dążenie najczęściej jest powodowane założeniem bądź powiększeniem rodziny. Często też wynika (...)

 • Kadra zarządzająca w social media VI 2012

  (...) miały w analizowanym czasie wystąpienia szefów firm branży telekomunikacyjnej – głównie Zygmunta Solorza-Żaka, jako szefa Polkomtelu. Największe zainteresowanie wzbudziła informacja, że (...)

 • Tydzień publikacji danych makroekonomicznych

  (...) pakiet Piątkowe otwarcie na Wall Street przyniosło silne i dość nieoczekiwane odbicie nie tylko na rynkach akcji, ale także na rynkach walutowych – m.in. na parze EURUSD. Mimo iż nie było (...)

 • Na czym polega swoboda przedsiębiorczości?

  (...) prowadzenia obywatelom jednego państwa członkowskiego UE w innym państwie członkowskim. Prowadzenie takiej działalności, zgodnie z regulacją TFUE, powinno odbywać się na zasadach (...)

 • Inflacja VI 2012

  (...) do , wzrosły ceny żywności (o 0,7% wobec wzrostu o 0,8% w maju br.). Najbardziej podrożały owoce (o 7,5%). Ceny mięsa podwyższono przeciętnie o 1,3%, w tym drobiu – o 4,0%, mięsa (...)

 • Bankowość inwestycyjna przed kłopotami

  (...) boryka się z dużymi wyzwaniami. inwestycyjna poprawiła się w pierwszym kwartale 2012 w porównaniu do czwartego kwartału 2011: dochody branży na całym świecie podwoiły się do 80 miliardów (...)

 • Globalni konsumenci a kanały sprzedaży

  (...) konwergencja sklepów detalicznych będzie normą do 2014 roku, gdy powszechne stanie się uzyskanie takich samych doświadczeń we wszystkich kanałach sprzedaży. Jednak osiągnięcie tego będzie (...)

 • Dolcan buduje Galerię Lewandów

  (...) Lewandów 56, od której wzięło swoją nazwę Galeria Lewandów. Budynek stanie na terenie realizowanego przez dewelopera osiedla . Będzie to jedyny tego typu obiekt handlowo-usługowy w tej (...)

 • Eurodolar pogłębi spadki

  (...) czas utrzymujemy naszą prognozę na dalsze spadki. Uważamy, że w tym tygodniu kurs EUR/USD powinien zejść poniżej 1,21. Piątkowe spadki były podyktowane głównie słabymi danymi (...)

 • Forma opodatkowania firmy: ryczałt w modzie

  (...) dotyczących ryczałtu ewidencjonowanego za 2011 r., wynika, że ta cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością – liczba podatników płacących ryczałt od 2006 r. systematycznie (...)

 • Wydawnictwa Akcydensowe S.A. - Opracowywanie i wydawanie druków o charakterze branżowym oraz powszechnego użytku. Warszawa. [Wymaga Flasha]

  Czytaj więcej: Druki akcydensowe


strony : [ 1 ] . 2
 
16
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1939
CHF 3,4924
USD 3,4353
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.