eGospodarka.pl

 • WIG20 zyskuje 0,09 procent

  (...) na warszawskim parkiecie. Wartość głównych indeksów na otwarciu niewiele różniła się od poziomu z poniedziałkowego fixingu. Do południa WIG20 trzymał się minimalnie nad kreską. Przez (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Zgłoszenie wypadku, poznaj opinie o Samsung 920NW czy przeglądaj oferty pracy z miasta Władysławowo.


 • Ben Bernanke nie dał nadziei na QE3 w najbliższym czasie

  (...) wyróżnić kolejny spadek indeksu instytutu ZEW, który w lipcu obniżył się do -19,6 pkt z -16,9 pkt (-20 pkt prog). Nie wywarło to wpływu na sytuację rynkową, gdyż oczekiwania i tak były (...)

 • GUS: przedsiębiorstwa leasingowe 2011

  (...) prowadzona była przez przedsiębiorstwa z udziałem akcjonariuszy zagranicznych, w 46 firmach udział ten był dominujący. W 23 spółkach działalność leasingowa była jedynym rodzajem (...)

 • Leasing konsumencki samochodu także dla zadłużonych

  (...) się o pieniądze jest obowiązkiem, ale z drugiej strony - także przywilejem banku. Instytucja finansowa sama szacuje ryzyko i decyduje, któremu klientowi udzieli kredytu, a któremu odmówi (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania VI 2012

  (...) negatywnie. Oczekiwania ekonomistów mówiły o wskaźniku na poziomie 4,1%, podczas gdy opublikowane dziś przez GUS dane wskazują na wzrost cen średnio o 4,3%. Jest to spora zmiana względem (...)

 • Na rynku walutowym eurodolar wybronił wsparcie w rejonie 1,2166

  (...) miejsc pracy w sektorze pozarolniczym oraz wczorajsze kiepskie dane na temat sprzedaży detalicznej w USA rozbudziły nadzieje, że retoryka szefa Fed będzie bardziej gołębia. To może stać się (...)

 • Tablet Tracer NEO

  (...) się w najróżniejszych sytuacjach – umożliwi wygodną wideorozmowę na Skype, zapewni rozrywkę w pociągu czy samolocie, stając się przenośną konsolą do gier, czytnikiem e-booków lub (...)

 • Kodeks karny skarbowy a nierzetelne faktury VAT

  (...) lub posługiwanie się takim dokumentem, przewidziana jest kara wyższa i wynosi ona do 240 stawek dziennych. Wątpliwości budzi rozróżnienie tych dwóch pojęć z tego względu, że przepisy kks (...)

 • Taryfy Rozmowne w Plus

  (...) nową ofertę Rozmownych dla klientów indywidualnych i biznesowych, a w nich: nielimitowane rozmowy w Plusie, jeszcze więcej darmowych minut do wszystkich sieci i dodatkowe pakiety minut dla (...)

 • Bony towarowe w podatku VAT

  (...) pracownikom w ramach premii lub nagrody, ewentualnie przekazywane są organizatorom konkursów jako forma nagrody od sponsora lub stanowią nagrodę wręczaną zwycięzcy konkursu organizowanego (...)

 • Podatek dochodowy gdy wynajem pokoi na wsi

  (...) . Powszechnie przyjmuje się, że chodzi o małe rodzinne przedsiębiorstwo, świadczące usługi turystyczne dla niewielkiej liczby turystów, pozwalające wykorzystać posiadane zasoby gospodarstwa (...)

 • Faktura VAT RR: nieodliczony podatek a koszty firmy

  (...) Podatnik nabywa drób żywy od rolników ryczałtowych. Na zakupy te wystawia , zaś płatności dokonuje na rachunek bankowy rolnika ryczałtowego. Od jednego z dostawców (rolnika) wnioskodawca (...)

 • Słabe dane o sprzedaży detalicznej w USA

  (...) tygodnia i początkowa część wtorkowych notowań na rynkach finansowych pokazują, ż inwestorzy nie są w stanie znaleźć silniejszego impulsu do działania. Pomimo słabych wyników czerwcowej (...)

 • Niejednoznaczne dane makroekonomiczne z USA

  (...) godzinie 16.00 szef Rezerwy Federalnej wygłosi swoje półroczne przemówienie w amerykańskim Kongresie oraz będzie odpowiadał na pytania. Wystąpienia te są niezwykle bacznie śledzone przez (...)

 • Świadczenie urlopowe

  (...) od sytuacji materialnej, osobistej i życiowej pracownika zatrudnionego u pracodawcy, który je wypłaca. Nie pomylcie świadczenia urlopowego z . Wynagrodzenie urlopowe wypłacacie pracownikowi (...)

 • Rejestr Dłużników ERIF w II kw. 2012

  (...) Rejestru było łącznie 1 198 701 spraw o łącznej wartości prawie 5,8 mld zł. Z tego ponad 5 tys. rekordów to wpisy pozytywne o rzetelnie regulowanych zobowiązaniach. Baza BIG buduje też (...)

 • Zasiedzenie służebności gruntowej

  (...) sprowadzającego się do pytania, czy służebność gruntowa drogi koniecznej może być zasiedziana, gdy trwałe i widoczne urządzenie, przy pomocy którego jest wykonywana, zostało wykonane (...)

 • Uznanie długu: główny księgowy potwierdza saldo

  (...) na potwierdzeniu stanu aktywów oraz pasywów uwidocznionych w księgach rachunkowych w celu uzyskania od kontrahenta-dłużnika informacji o stanie wzajemnych należności uwidocznionych w księgach (...)

 • Kolejne wzrosty na azjatyckich rynkach akcji

  (...) rosną trzeci dzień z kolei, mimo nienajlepszych informacji (wzrost PKB Chin najniższy od 2009 r., wczorajsze dane o spadku sprzedaży detalicznej w USA) jest jeden - nadzieje na nowe pakiety (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych VI 2012

  (...) 2012 r. o 27 proc. więcej obligacji detalicznych niż we . Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się obligacje dziesięcioletnie (EDO), które stanowiły blisko 64 proc. wszystkich (...)

 • Bezpieczne wakacje: taryfikator mandatów

  (...) własnym dojazdem nie jesteśmy od nikogo i niczego uzależnieni - można zwiedzać miejsca które chcemy i kiedy chcemy. W przypadku własnego transportu sam dojazd oraz powrót można również (...)

 • Coraz większe szanse na QE3

  (...) zwiększenia starań wspierających wzrost gospodarczy nie jest jedynym argumentem za rozpoczęciem kolejnej rundy luzowania polityki monetarnej w USA. Inne aspekty są równie ważne. Po pierwsze (...)

 • Kurs EUR/USD ustanowił nowe lokalne maksimum na 1,2315

  (...) nowe lokalne maksimum na 1,2315. Jeżeli dziś Ben Bernanke w „gołębim” tonie wypowie się o QE3, możemy spodziewać się wzrostu wartości wspólnej waluty i dalszej korekty trendu (...)

 • Praca w branży PR II kw. 2012

  (...) na czekało 429 ofert. W porównaniu z pierwszymi miesiącami skurczył się o 1/5. Straciły głównie osoby poszukujące pracy w agencjach - w kwietniu ogłoszenia agencji stanowiły 57 proc (...)

 • Kredyty hipoteczne: można zaoszczędzić

  (...) stoi przed dylematem: spłacić kredyt czy zainwestować wolne środki? Optymalnym rozwiązaniem byłoby zainwestować te pieniądze tak, by zarabiały więcej niż płacimy bankowi odsetek. Ale (...)

 • Wrzuta.pl - Serwis do dzielenia się z innymi swoimi plikami multimedialnymi, zdjęciami, filmami oraz nagraną muzyką.

  Czytaj więcej: W Sieci


strony : [ 1 ] . 2
 
17
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1782
CHF 3,4791
USD 3,3973
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.