eGospodarka.pl

 • Banki centralne nie zadowoliły inwestorów

  (...) centralne. Bank Anglii, zgodnie z oczekiwaniami stóp nie zmienił i zwiększył o 50 mld funtów program skupu obligacji. Europejski Bank Centralny nie zaskoczył obniżką głównej stopy z 1 do (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa leasingu, poznaj opinie o Bata Poland Buty 826-4230 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Strzelce Opolskie.


 • Kurs EUR/USD gwałtownie spadł

  (...) banków centralnych. Jednak jeszcze w południe poznaliśmy dynamikę zamówień w niemieckim przemyśle w maju, która wyniosła 0,6 proc. m/m (0,1 proc. m/m). Niedługo potem Ludowy Bank Chin (...)

 • Upadłość biura podróży a chargeback

  (...) poszkodowanych w wyniku braku środków na kontynuowanie działalności dużego touroperatora może przekraczać kilkanaście tysięcy osób. Prawdopodobnie odzyskanie całości wpłaconych (...)

 • Wadliwe doręczenie pisma osobie niepełnoletniej

  (...) dotyczy Wyrok, decyzja organu administracji publicznej została doręczona na adres wskazany przez skarżącą i odebrana przez jej 15 letnią córkę. Następnie skarżąca zapoznała się z (...)

 • Ograniczona ulga na dzieci i koszty uzyskania przychodu

  (...) wszystkich podatników, ale w ciągu ostatniego tygodnia złagodzono pierwotnie planowane zmiany. Dzisiaj rząd zdecydował, że z ulgi nie skorzystają rodzice jednego dziecka, pozostający przez (...)

 • Podatek VAT: kiedy decyzja wymiarowa?

  (...) od towarów i usług nakłada na podatników VAT m.in. obowiązek składania w deklaracji na potrzeby tego podatku za okresy kwartalne lub miesięczne w określonych terminach. Mówi on także, że (...)

 • Rynek nieruchomości USA: poprawa koniunktury

  (...) cięcie kosztu pieniądza w Eurolandzi z 1% do 0,75%, ale nie brakuje głosów, że obniżka stóp procentowych może być większa i sięgnąć 0,5%. Jednocześnie spodziewane jest obniżenie stopy (...)

 • Import usług w VAT: powstanie obowiązku podatkowego

  (...) 2 pkt 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn.: Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054) – dalej u.p.t.u., stanowi, że przez import usług rozumie się świadczenie (...)

 • Stopy procentowe w Polsce VII 2012

  (...) obciążenie domowych budżetów Polaków, a w ostatnich kwartałach raty kredytów hipotecznych w złotych i tak sporo wzrosły. Od stycznia ubiegłego roku rata kredytu złotowego z marżą 1,6 (...)

 • Koszenie rowów z 23% stawką VAT

  (...) Podatnik świadczy usługi melioracyjne polegające na konserwacji rowów odwadniających w zakresie wykaszania skarp i dna, hakowania wodorostów, odmulania dna, oczyszczania, umacniania skarp i (...)

 • Browar Gontyniec SA na NewConnect

  (...) kultywująca tradycję warzenia piwa naturalnymi sposobami. Emitent konsekwentnie buduje swoją markę i utrzymuje wizerunek browaru regionalnego, sukcesywnie poszerzając grupę odbiorców (...)

 • Eurodolar pozostaje stabilny

  (...) być zdyskontowana przez rynki, tak więc kluczowym czynnikiem w podtrzymaniu lepszych nastrojów będzie to, co powie na konferencji prasowej Mario Draghi. Ewentualne podjęte nowe działania przez (...)

 • Europejskie banki centralne pomogą, ale co dalej?

  (...) zrobi coś więcej? Rynek oczekuje cięcia stóp procentowych e strefie euro o 25 punktów bazowych, co sprowadzi główną z nich do rekordowo niskiego poziomu 0,75%. Niektórzy uczestników rynku (...)

 • Polska waluta zyska na wartości?

  (...) w strefie euro jest już w dużej mierze w cenach instrumentów finansowych. Niemniej jednak jeżeli ECB obniży stopy procentowe powinniśmy zaobserwować krótkoterminowe umocnienie wspólnej (...)

 • Bankructwo Sky Club to dopiero początek?

  (...) liczba zadłużonych notowanych w Krajowym Rejestrze Długów gwałtownie wzrasta. O ile w lutym 2011 roku było ich 150, to w lipcu ubiegłego roku już 204. Ale gwałtowny wzrost wpisów (...)

 • Rating funduszy inwestycyjnych VI 2012

  (...) czerwiec dla inwestorów okazał się bardzo łaskawy. Większość (84 proc.) z monitorowanych przez nas otwartych funduszy inwestycyjnych zakończyła miesiąc na plusie. Było to możliwe (...)

 • Ceny biletów lotniczych 2012

  (...) wiele czynników, ale nie bez znaczenia jest to, że im dłużej latamy tym więcej wiemy o tym, jak i kiedy zarezerwować bilet, by kosztował on jak najmniej. Klienci polują na promocje i dzięki (...)

 • Niższe stopy procentowe mogą nie wystarczyć

  (...) Europejskiego Banku Centralnego ustawiły poprzeczkę bardzo wysoko. Inwestorzy są przekonani, że stopy pójdą w dół, do 0,75 proc. Jeśli jednak niemal wszyscy są tego pewni, to reakcja (...)

 • System viaTOLL ma już rok

  (...) na początku lipca 2011 roku było prawdziwą rewolucją. Archaiczny, deficytowy system winietowy został zastąpiony nowoczesnym rozwiązaniem elektronicznym, jakie wcześniej wprowadzono m.in. w (...)

 • Monitor Acer G6

  (...) monitory do zastosowań multimedialnych i gier, wyróżniające się futurystyczną, bardzo cienką konstrukcją oraz wyglądem pasującym do każdego wnętrza. Monitory te zaspokajają potrzeby (...)

 • Płatności zbliżeniowe wyszły z niszy

  (...) organizacji Visa Europe, w maju br. dokonano w Polsce prawie 3,3 mln Visa, czemu sprzyja szybko rosnąca – m.in. dzięki programowi Kartą Visa zapłacisz wszędzie - sieć akceptacji płatności (...)

 • Monitor Rynku Pracy V 2012

  (...) Pracy” opublikowanego przez Instytut Badawczy Randstad zbadała temat , znaczenia jakie ma dla nich praca w życiu oraz aktualnej ocenie własnej sytuacji zatrudnienia na rynku pracy. Pracujemy (...)

 • ECB obniży stopy procentowe?

  (...) symbolicznym spadkiem o 0,36 proc. przy niewielkich obrotach, wynoszących niecałe 417 mln zł. Mała zmienność i niewielkie obroty to nie tylko efekt oczekiwania na decyzję ECB, ale również (...)

 • Zadbaj o swój wizerunek w sieci

  (...) imię i nazwisko do wyszukiwarek Google, MSN czy Yahoo. Ustaw sobie opcję Google Alerts. Jeśli informacje o Tobie będą aktualizowane, dostaniesz powiadomienie mailem. Jednak monitorowanie w ten (...)

 • Dla kogo dłuższa ochrona przedemerytalna?

  (...) Pracownik, który z racji swojego wieku powoli zbliża się do uzyskania praw emerytalnych, jest dodatkowo chroniony przez prawo pracy. Przepis art. 39 K.p. wprowadza wobec takich osób (...)

 • Hetman - Odbiór i utylizacja odpadów kuchennych, poubojowych i padłych sztuk hodowlanych zwierząt gospodarskich. Florianów.

  Czytaj więcej: Odpady


strony : [ 1 ] . 2
 
5
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2221
CHF 3,5142
USD 3,3743
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.