eGospodarka.pl

 • Pogorszenie nastrojów na rynkach finansowych

  (...) pod znakiem eskalacji niepokoju i nerwowości związanej z Hiszpanią. Rentowność tamtejszych obligacji 10-letnich kontynuowała wzrost i podczas piątkowej sesji wzrosła powyżej 7,2 proc. niemal (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Przesłuchanie poszkodowanego, poznaj opinie o Amica PG1921 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Radzyń Podlaski.


 • Rynek walutowy 16-20.07.12

  (...) Trybunału Konstytucyjnego, który poinformował, że wyrok ws. działania funduszu ESM jak i paktu fiskalnego zapadnie dopiero we wrześniu. Takie odciągnięcie decyzji w czasie przełoży się na (...)

 • Kursy walut 16-20.07.12

  (...) dały o sobie znać, dlatego w najbliższych dniach kurs może zniżkować poniżej 1,21. Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego tygodnia było rozłożone na dwa dni przemówienie Bena Bernanke (...)

 • Produkty strukturyzowane w I półroczu 2012

  (...) stopa zwrotu z 312 zakończonych w pierwszym półroczu 2012. Rok wcześniej było to trzy razy więcej - 4,88 proc. Pogorszenie jest pochodną tego, co dzieje się na rynkach – indeks WIG20, obok (...)

 • Słabsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

  (...) na rynkach finansowych wygląda bardzo podobnie, jak cztery poprzednie. Niewielki optymizm na europejskich rynkach akcji, brak większych zmian notowań euro, presja na ceny obligacji państw (...)

 • ZUS RMUA a raporty roczne

  (...) miesiąc informacje ZUS RMUA. Czy będziemy zobowiązani do sporządzenia raportów rocznych i przekazania ich pracownikom w terminie do 28 lutego roku następnego? Jeśli tak, to czy w "Płatniku (...)

 • VAT należny i naliczony: przypadki szczególne rozliczenia

  (...) przypadku zasada ta spowoduje, że w tym samym momencie obowiązek podatkowy u dostawcy "pokrywa się" z terminem odliczenia podatku naliczonego przez nabywcę. Jednak ze względu na to, że (...)

 • Samochód z 2010 r.: zmiana na osobowy a korekta VAT

  (...) 2010 r. w Niemczech samochód ciężarowy, od którego odliczył cały VAT na podstawie art. 86 ust. 4 pkt 2 ustawy o VAT w ówczesnym brzmieniu. Obecnie zamierza zmienić przeznaczenie samochodu na (...)

 • Odliczenie VAT z duplikatu faktury

  (...) kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w zakresie, w jakim towary te lub usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych. Warto wspomnieć, iż wartość tę (...)

 • Branża technologiczna ciągnie Wall Street w górę

  (...) lepsze wyniki spółek technologicznych. To jednak zbyt mało aby podtrzymać nastroje, które bądź co bądź zostały wykreowane wystąpieniami Bernanke. USA: dane nadal słabe Wczorajsze dane z (...)

 • Motocykl w firmie: odliczenie podatku VAT

  (...) Wnioskodawca zamierza otworzyć działalność gospodarczą i zostać czynnym podatnikiem VAT (wykonywał będzie jedynie czynności opodatkowane). Chce zakupić , który uzna za nowej firmy. Jego (...)

 • Reklama internetowa w Polsce II kw. 2012

  (...) W II kwartale 2012 roku największy udział, w całkowitej liczbie emisji badanych , odnotowano w branżach: telekomunikacja (24,1%), finanse, ubezpieczenia, maklerstwo (13%) oraz motoryzacja (9,2%). (...)

 • Trend Micro Mobile Security 8.0

  (...) BYOD – wiąże się z nowymi wyzwaniami dla działów IT, w modelu tym bowiem prywatne urządzenia mobilne stają się ważną częścią korporacyjnej sieci” – mówi Steve Quane, Chief Product (...)

 • Umowa z uczelnią: niedozwolone klauzule

  (...) obciąża studenta odsetkami w wysokości 12% opłaty miesięcznej za każdy miesiąc zwłoki (poz. 3044); W okresie wakacyjnym tj. za lipiec, sierpień, wrzesień uiszcza niepełne czesne w (...)

 • Raport "Learning problems - e-solutions"

  (...) zaobserwować tendencję, iż w sytuacji spowolnienia gospodarczego jedną z pierwszych pozycji na liście wprowadzanych oszczędności są wydatki na szkolenia pracowników. Potwierdzają to dane z (...)

 • Na Wall Street nadzieje walczą z obawami

  (...) czwartek zauważyć trzy zjawiska. Pierwsze to nie mająca konkretnej przyczyny siła głównych parkietów. FTSE zyskał 1,4 proc., mimo rozczarowujących danych o sprzedaży detalicznej. DAX (...)

 • Zakup nieruchomości od komornika po zmianach w 2012 r.

  (...) egzekucji z nieruchomości była faktycznie blokowana poprzez oddawanie przez dłużnika nieruchomości w długotrwały najem lub dzierżawę osobom trzecim i pobranie czynszu z góry za cały okres (...)

 • Euro 2012 podkręciło e-handel

  (...) gadżetami piłkarskimi znacząco wzrosło w trakcie trwania Mistrzostw Europy - tłumaczy Fabian Adaszewski, PR Manager Grupy Nokaut SA, właściciela porównywarki cen Nokaut.pl. - Z naszych danych (...)

 • Rynki ignorują słabsze dane makroekonomiczne

  (...) zarejestrowanych bezrobotnych do 386tys. Indeks wskaźników wyprzedzających spadł w czerwcu o 0,3% w ujęciu miesięcznym, więcej niż oczekiwali analitycy, co źle wróży perspektywom (...)

 • Drukarka laserowa Brother HL-2135W

  (...) Hl-2135W to wydajna , zapakowana w elegancką, kompaktową obudowę. Nowe urządzenie firmy Brother posiada wbudowany moduł Wi-Fi, a intuicyjny proces instalacji sprawia, że podłączenie (...)

 • Ceny produktów rolnych VI 2012

  (...) cen skupu pszenicy i pszenżyta, przy wzroście cen żyta, jęczmienia oraz owsa. Z kolei na targowiskach widoczny był spadek cen większości zbóż, za wyjątkiem żyta. W skali roku odnotowano na (...)

 • myPhone 1065 SPECTRUM

  (...) podstawowe atrybuty telefonów z tej serii – duże klawisze, czytelne, proste, i obrazkowe menu, boczne klawisze blokady klawiatury, radia i latarki, a także funkcję SOS. Funkcje te pożądane (...)

 • Szerokopasmowy dostęp do Internetu a wzrost PKB

  (...) na początku drugiego etapu swojego rozwoju, który zaczął się wraz z pojawieniem się szerokopasmowej i mobilnej technologii dostępu oraz bardzo szybkim rozwojem urządzeń, które ją (...)

 • Kurs EUR/USD bez większych zmian

  (...) zdecydowanie ucichły obawy związane z problemami strefy euro. Z tego względu w najbliższych dniach wspólna waluta może jeszcze nieco zyskać, a w ślad za tym polski złoty. Scenariuszowi (...)

 • Oferty kredytów hipotecznych VII 2012

  (...) innymi produktami bankowymi wzrosła od końca kwietnia z 1,37 proc. do 1,47 proc. (270 tys. zł kredytu na 90 proc. wartości nieruchomości, spłacany 25 lat przez 3-osobową rodzinę bez (...)

 • Retech - Produkcja wyrobów ze stali nierdzewnej. Mielec.

  Czytaj więcej: Stal


strony : [ 1 ] . 2
 
20
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1629
CHF 3,4662
USD 3,3961
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.