eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Duża siła polskiej waluty wśród słabych nastrojów

  (...) finansów strefy euro, premier Hiszpanii Mariano Rajoy ogłosił dzisiaj pakiet reform i cięć budżetowych. Obejmuje on przede wszystkim podniesienie podatku VAT, obcięcie budżetów władz (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja DT-1, poznaj opinie o Canpol babies Termometr kąpielowy - rybka czy przeglądaj oferty pracy z miasta Zgierz.


 • Bankowość mobilna czeka na boom

  (...) badań firmy Nielsen, w chwili obecnej w USA ma miejsce niezwykle ciekawe wydarzenie – udział smartfonów w rynku zrównał się z udziałem „tradycyjnych” telefonów komórkowych (równo po (...)

 • Park Technologiczny INEA Park

  (...) Nickel odpowiada za generalne wykonawstwo nowej inwestycji poznańskiej spółki INEA SA - największego alternatywnego operatora telekomunikacyjnego w Wielkopolsce. W Wysogotowie k. Poznania na (...)

 • Dlaczego przyszłe emerytury będą niższe niż obecne?

  (...) składki - emerytura zależy od sumy wniesionych przez nas składek w całym okresie kariery zawodowej. Stąd właśnie jej nazwa. Wiemy, ile wpłaciliśmy składek do systemu – natomiast nie (...)

 • Sprawozdanie finansowe za 2011 r. do KRS

  (...) spółki podlega zatwierdzeniu przez organ zatwierdzający, nie później niż 6 miesięcy od dnia bilansowego. W przypadku spółek cywilnych, jawnych, partnerskich czy komandytowych zatwierdzają (...)

 • Kasa fiskalna a rozszerzenie działalności gospodarczej

  (...) nie korzystają m.in. dostawy wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych (zob. § 4 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku ewidencjonowania). Wyłączenie to ma jednak (...)

 • Fundusz Alimentacyjny a podatek dochodowy

  (...) alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, co wynika wprost z przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Niekiedy zdarza się jednak, iż (...)

 • Sprzedaż liści tytoniu a podatek akcyzowy

  (...) Spółka nabyła liście tytoniu papierosowego. Liście te są bez łodyg i żył, niepokrojone, suszone, po fermentacji, zgniecione i sprasowane do celów transportu. Nie nadają się one do palenia (...)

 • Tablet Acer ICONIA TAB A700

  (...) rozwiązań, spośród których największe wrażenie robi 10,1-calowy wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, zapewniający jasny i wyraźny obraz oraz szerokie kąty widzenia (...)

 • Słabe nastroje na światowych rynkach finansowych

  (...) ciemne chmury. Trojka chce zawiesić do września wypłatę kolejnej transzy pożyczki dla Grecji, a przecież w sierpniu zapadają obligacje warte 3,2mld euro. Uwaga inwestorów koncentruje się (...)

 • Sprzęt elektroniczny na wakacje 2012

  (...) na wakacje łączył się z koniecznością zabrania mapy czy atlasu w formie drukowanej, aparatu ze sporym zapasem przeznaczonych do niego filmów, a także książek, krzyżówek i gazet (...)

 • Wydobycie gazu łupkowego: Polska liderem

  (...) Z uwagi na największe w Europie Środkowo-Wschodniej, Polska jest liderem w dziedzinie poszukiwania gazu łupkowego w regionie. Do czerwca 2012 roku wydano 111 koncesji na wydobycie gazu (...)

 • TFI: wartość aktywów netto VI 2012

  (...) przede wszystkim wynik dobrej koniunktury na rynkach finansowych. W czerwcu główny indeks warszawskiej giełdy WIG wzrósł o +8,0%, a główny indeks obligacji skarbowych IROS o +1,18%. W efekcie (...)

 • Negatywne oceny koniunktury na brytyjskim rynku nieruchomości

  (...) kursu Alcoa w reakcji na opublikowane po zakończeniu poniedziałkowej sesji wyniki finansowe za II kwartał i regres notowań na całym amerykańskim parkiecie to wyraźne sygnały, że inwestorzy (...)

 • Odmowa wykonania pracy - kiedy możliwa?

  (...) Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy mają na celu zapewnienie takich warunków wykonywania pracy, w których zdrowie i życie pracownika oraz innych, postronnych osób, nie będzie (...)

 • Protokół FOMC i raport USDA kluczowymi wydarzeniami środy

  (...) notowania złotego, choć osłabienie w tym przypadku może być jedynie kwestią czasu. Dziś rynki czekać będą na publikację protokołu z ostatniego posiedzenia Fed, a na rynkach towarów (...)

 • 25% Polaków nie stać na zakup mieszkania

  (...) przeciętne mieszkanie sprzedane w ostatnich 12 miesiącach miało wartość ponad 242 tys. zł. Na podstawie danych ZBP za 4 kwartał zeszłego roku można oszacować, że przeciętny kredytobiorca (...)

 • Wall Street się łamie, ale rośnie szansa na odbicie

  (...) poprawy nastrojów nie było, we wtorek na większości europejskich parkietów indeksy szły w górę. Skala zwyżki nie była duża i z rzadka przekraczała 1 proc., ale byki mogły nieco (...)

 • Lista dłużników VI 2012

  (...) liczby niesolidnych dłużników jak i łącznej kwoty . Co jednak nietypowe, grupa klientów podwyższonego ryzyka rośnie szybciej niż kwota zobowiązań. W minionym roku sytuacja była odwrotna (...)

 • Zarobki w Krakowie w 2011 roku

  (...) PLN (pracownicy szeregowi) do 13 100 PLN (dyrektorzy). Poniżej mediany płac dla całego miasta zarabiali również specjaliści (3 803 PLN). Starsi specjaliści otrzymywali 5 200 PLN, kierownicy (...)

 • Nowy trojan Find and Call

  (...) trojana Find and Call w sklepach App Store oraz Google Play. Aplikacja rzekomo oferowała możliwość bezpłatnego rozmawiania ze znajomymi. Jak działa Find and Call? Po uruchomieniu aplikacja (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości VI 2012

  (...) to czerwcowe ceny w niektórych miastach można nazwać niespodzianką. Bardzo duży spadek odnotowujemy w Łodzi – w ciągu zaledwie jednego miesiąca o 4,5%, czyli o 170 złotych na każdym (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych VI 2012

  (...) pkt. proc., podwyższyły banki należące do grupy BRE, czyli mBank i Multibank. Jednak dla osób zamierzających zaciągnąć większe znacznie mają zmiany w dwóch pozostałych bankach. Jeszcze (...)

 • Umowa zlecenia w czasie zwolnienia lekarskiego

  (...) jednej firmie na umowę o pracę oraz wykonuje pracę na podstawie umowy zlecenia w drugiej firmie (obie firmy mają jednego właściciela). Gdy pracownik przyniósł zwolnienie na opiekę, to (...)

 • Przekształcenie działalności w spółkę kapitałową - konsekwencje

  (...) typu przekształcenia stosuje się właściwie analogiczne zasady jak przy pozostałych przekształceniach, z kilkoma różnicami. Do przekształcenia osoby fizycznej niezbędne są następujące (...)

 • Superfish, Kukinia k/Kołobrzegu - Przetwórstwo i dystrybucja ryb.

  Czytaj więcej: Ryby i owoce morza


strony : [ 1 ] . 2
 
11
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1801
CHF 3,4807
USD 3,4007
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.