eGospodarka.pl

 • Wzrosty na giełdach światowych

  (...) piątkową sesję od zwyżek po 0,5-0,6 proc. Korzystając z poprawy nastrojów na europejskich parkietach, byki szybko poszły za ciosem. Jeszcze przed południem WIG20 dotarł do 2182 punktów (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Kwestionariusz osobowy - kandydat do pracy, poznaj opinie o Spokey Okularki BARRACUDA S czy przeglądaj oferty pracy z miasta Jawor.


 • Dynamiczne wybicie na rynku eurodolara

  (...) chińskiego PKB w 2 kwartale, która wyniosła 7,6 proc. r/r (7,7 proc. r/r prog), podczas gdy produkcja przemysłowa wzrosła o 9,5 proc. r/r (9,8 proc. r/r prog). Tempo wzrostu gospodarczego (...)

 • Rynek walutowy 09-13.07.12

  (...) pojawiło się po publikacji postanowień ministrów finansów Strefy Euro. Ogłosili oni akceptację 30 mld euro wstępnej pomocy dla hiszpańskiego sektora bankowego, co stanowiło jedynie 1/3 (...)

 • Kursy walut 09-13.07.12

  (...) na 1,22 i osiągnął nowe dwuletnie minimum przy 1,2160. Po czerwcowej korekcie i zarysowaniu formacji flagi, wspólna waluta ponownie zaczęła się osłabiać, a kurs EUR/USD zmierza w kierunku (...)

 • Obiad biznesowy w restauracji to koszty reprezentacji

  (...) podatkowego, który na pytanie podatnika, czy wydatki na poczęstunek, napoje oraz posiłki w restauracji związane ze spotkaniem biznesowym z klientem stanowią koszt uzyskania przychodów, uznał (...)

 • Polacy wolą krótkoterminowe sposoby oszczędzania

  (...) dochodu do dyspozycji gospodarstwa domowego, jaki jest odkładany, spada w Polsce od 15 lat i stanowi obecnie około 5 proc. W takich krajach jak Niemcy czy Belgia jest ponad dwukrotnie wyższa. – (...)

 • Ile dni trwała sprzedaż mieszkania w VI 2012 r.?

  (...) trwał na rynku wtórnym w przypadku transakcji sfinalizowanych w czerwcu (umowa ostateczna). Nie licząc jednorazowej poprawy, jaka miała miejsce w marcu, jest to najlepszy wynik od roku. Na (...)

 • Wniosek o przyznanie emerytury

  (...) r. osiągnie wiek emerytalny 65 lat i chce starać się o emeryturę. Jakie dokumenty i w jakim czasie musi dostarczyć do ZUS? Kiedy powinien rozwiązać umowę o pracę, jakie dokumenty ma (...)

 • Użytkownicy Internetu a fałszywe antywirusy

  (...) zainstalowania w celu „zabezpieczenia” ich komputera. Odsyłacz do takich fałszywych programów zwykle znajduje się w okienku wyskakującym, wraz z fałszywym ostrzeżeniem o infekcji (...)

 • Wzrost sprzedaży na chińskim rynku mieszkaniowym

  (...) danych o kondycji chińskiej gospodarki, jakie dziś poznaliśmy, jedynie wzrost czerwcowej sprzedaży detalicznej wypadł nieco lepiej od oczekiwań, choć i tak przyniósł lekkie wyhamowanie w (...)

 • Zaległości podatkowe: odpowiedzialność członka zarządu

  (...) Olsztynie. W rozpatrywanej sprawie spór dotyczył okresu, w którym skarżący pełnił obowiązki członka zarządu i kwestii, czy w związku z tym można mu przypisać zawinione niezłożenie we (...)

 • Sprzedaż na rzecz kościelnej osoby prawnej: podatek VAT

  (...) mają problem z prawem do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (z tytułu zakupionych towarów), a z kolei podmioty gospodarcze mają problem z prawidłowym wystawieniem . (...)

 • Źródło przychodu przy sprzedaży nieruchomości

  (...) 7 czerwca 2010 r. wnioskodawca i jego żona nabyli do majątku objętego wspólnością majątkową małżeńską działkę przeznaczoną pod budowę domu jednorodzinnego o powierzchni 0,1 ha i (...)

 • Ceny transakcyjne mieszkań VI 2012

  (...) jakich dokonywane są rzeczywiste transakcje na rynku mieszkaniowym, od początku roku różnica pomiędzy nimi a cenami z ofert sprzedaży pozostaje na mniej więcej zbliżonym poziomie. Dzieje się (...)

 • Forma opodatkowania firmy a zdolność kredytowa

  (...) podatki, ma znaczący wpływ na jego . Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą rozliczać się z fiskusem za pomocą skali podatkowej (stawki 18% i 32%), podatku liniowego (19%), (...)

 • Praca po 50-tce: mało miejsc pracy

  (...) o ile jeszcze 20-30 lat temu myślała raczej o przechodzeniu na emeryturę i tak też była traktowana przez społeczeństwo, niż o kontynuowaniu ścieżki zawodowej. Przekroczenie (...)

 • Spadki na GPW

  (...) indeks giełdy amerykańskiej. Najgorzej w krajach europejskich dotkniętych kryzysem. W czwartek na warszawskiej giełdzie obserwowaliśmy spadki. WIG20 zakończył dzień na poziomie 2153,90 pkt. (...)

 • Handel zagraniczny I-V 2012

  (...) wyniósł 74,8 mld USD, a import 81,5 mld USD (w porównaniu do eksport obniżył się o 2,7%, a w import o 4,5%). Ujemne saldo ukształtowało się w wysokości 6,7 mld USD (w analogicznym okresie (...)

 • Rynek wtórny mieszkań II kw. 2012

  (...) kwartał bieżącego roku przyniósł wzrost popularności mieszczących się w kamienicach. Względem analogicznego okresu przed rokiem ich udział w transakcjach na rynku wtórnym podniósł się (...)

 • Na rynku walutowym dolar zyskuje na wartości

  (...) również decyzja Moody’s IS o obniżeniu długoterminowego ratingu Włoch o dwie noty do poziomu Baa2 z perspektywą negatywną. Niepewność związana z kondycją włoskiej gospodarki, wysokie (...)

 • Wakacje 2012 a prawa konsumentów

  (...) opracowano kompleksowy raport dla turystów, omawiający: najważniejsze zasady planowania urlopu, , a także listę przydatnych adresów i telefonów, które warto mieć przy sobie w podróży. I (...)

 • Konta bankowe z premią

  (...) gdy o atrakcyjności konta bankowego decydowała przede wszystkim wysokość pobieranych opłat. Obecnie nietrudno znaleźć bank, który zapłaci nam więcej niż otrzyma od nas w postaci opłat za (...)

 • Notebooki ASUS N46, N56 i N76

  (...) SonicMaster Premium oraz ekrany o szerokim kącie widzenia obsługujące obraz full HD. Doceniono również nowoczesny wygląd urządzeń - notebooki otrzymały nagrodę reddot 2012 w kategorii (...)

 • ANR: sprzedaż gruntów I-VI 2012

  (...) 802 przetargów, z czego prawie 99% stanowiły na sprzedaż. Najwięcej przetargów zorganizowały oddziały terenowe Agencji w Warszawie i Rzeszowie – odpowiednio 7608 i 6813. Obecnie Agencja (...)

 • Polski rynek długu przyciąga kapitał

  (...) skarbowych spadła poniżej 5 proc. – tak niska nie była od 2006 roku. Wzrost cen polskich papierów skarbowych to przede wszystkim pochodna odwracających się oczekiwań odnośnie do polityki (...)

 • Pol-Tax - Biuro księgowe: Audyt i przeglądy, księgowość, kadry i płace, doradztwo i consulting. Warszawa

  Czytaj więcej: Rachunkowość i podatki


strony : [ 1 ] . 2
 
13
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2055
CHF 3,5018
USD 3,4463
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.