eGospodarka.pl

 • Indeks S&P500 w obliczu ważnego sygnału

  (...) przyniósł tym razem trwały wzrost rentowności hiszpańskich 10-latek powyżej 7 proc. Ma to związek z połowicznie udaną aukcją hiszpańskich papierów dłużnych, których oferowaną pulę (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o ustalenie długości okresu wypowiedzenia, poznaj opinie o ModeCom Navo czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wejherowo.


 • Lekkie wzrosty na GPW

  (...) dzień od zwyżki o 0,3 proc. Pierwsze dwie godziny handlu przyniosły jeszcze jeden atak niedźwiedzi, w wyniku którego WIG20 znalazł się w okolicach 2170 punktów, tracąc 0,6 proc. Szarża ta (...)

 • Rynek odzieży i obuwia w Polsce 2011-2012

  (...) szacunków zawartych w najnowszym raporcie firmy PMR pt. „Handel detaliczny w Polsce 2012. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2012-2014”, w 2011 roku sprzedaż odzieży i obuwia wzrosła o (...)

 • Smartfon Samsung OMNIA M

  (...) mm grubości oraz wygięty ekran Super AMOLED o przekątnej 4 cala. Wyświetlacz ten gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobrą czytelność nawet w pełnym słońcu. Dodatkowo (...)

 • Zmiana banku to rzadkość

  (...) konkurencji w każdej branży, również na rynku finansowym, gdzie rachunek bankowy to podstawa długotrwałej relacji z konsumentem. Im trudniejszy jest proces rezygnacji z danej usługi, tym (...)

 • Infrastruktura hamuje polskie budownictwo

  (...) tygodnia na rynkach akcji w pierwszych godzinach wygląda bardzo podobnie, jak trzy poprzednie. Utrzymuje się umiarkowany optymizm na europejskich parkietach, czemu towarzyszy dość senna (...)

 • Wzrost cen ropy

  (...) 2% Środowe wystąpienie szefa Fed w Kongresie nie wniosło nic do tego, co już wiemy o polityce Fed. Nie ma w tym zaskoczenia, gdyż ewentualne zmiany powinny być zasygnalizowane już we wtorek (...)

 • Działalność UOKiK 2011

  (...) zakresie ochrony konkurencji są . Mogą się one zakończyć m.in. nakazem zaniechania kwestionowanych działań oraz nałożeniem sankcji finansowych. W 2011 roku Prezes UOKiK prowadziła 509 (...)

 • Umowa powiernicza: podatek dochodowy i PCC

  (...) do konkretnych umów, o powierniczym zbyciu przedsiębiorstwa na rzecz osoby trzeciej możemy mówić w sytuacji gdy przedsiębiorca (powierzający lub fiducjant) przeniesie na rzecz osoby trzeciej (...)

 • Deregulacja usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

  (...) zakładającym deregulację kolejnej grupy zawodów, wśród których znajduje się "zawód księgowego", zgłoszony przez Ministerstwo Finansów. Pod tym pojęciem należy rozumieć działalność (...)

 • Członek zarządu a zaległości podatkowe spółki

  (...) Przede wszystkim musi dojść do sytuacji, gdy egzekucja z majątku spółki okazała się w całości lub w części bezskuteczna i to organy podatkowe muszą wykazać ten fakt. NSA w uchwale z 8 (...)

 • Dywidenda rzeczowa = podatek dochodowy u spółki

  (...) Spółka postanowiła wypłacić udziałowcowi w formie rzeczowej, przenosząc na jego rzecz nieruchomość będącą jej środkiem trwałym. Nieruchomość ta składa się z gruntu wraz z (...)

 • Budowa mieszkań w VI 2012 r.

  (...) łącznie 11,6 tys. mieszkań, o 15,2 proc. więcej niż w i o blisko 1/3 więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Tym samym w skali (...)

 • Produkcja w Polsce VI 2012

  (...) sprzedanej odnotowano w 18 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji urządzeń elektrycznych – o 11,1%, chemikaliów i wyrobów chemicznych – o 9,3%, papieru i wyrobów z papieru – (...)

 • Strony WWW - błędy serwera HTTP

  (...) informacyjne serwera (Informational), których internauta raczej oglądać nie będzie. Najpopularniejsze z tej kategorii są: 100 (Continue) prośba o kontynuowanie wysyłania zapytania), 110 (...)

 • Karta graficzna SAPPHIRE HD 7970 6 GB TOXIC Edition

  (...) technologią Vapor-X, SAPPHIRE przygotował kilka bardzo ciekawych rozwiązań: przycisk Lethal Boost zwiększający możliwości karty, nowy system zarządzania energią Lethal Power Suite, a także (...)

 • Działalność gospodarcza objęta zezwoleniem

  (...) 2 lipca 2004 r. o (tekst jednolity: Dz. U. z 2010 r. Nr 220, poz. 1447 z późn. zm., dalej „ustawa”), zezwolenia wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie określonym w (...)

 • Czas na test siły S&P. Trędowata GPW

  (...) dłuższego czasu na drożdżach dostarczanych przez pesymistów. To zapewne nie jest tylko oczekiwanie na działania Fed, to jest także przekonanie, że negatywne scenariusze, które coraz (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia VI 2012

  (...) czerwcowe saldo to zasługa także jednego z funduszy aktywów niepublicznych, do którego wpłacono ponad +2,4 mld złotych. Fundusze te systematycznie zyskują na znaczeniu w skali całego rynku (...)

 • Amerykańska i polska gospodarka spowalnia

  (...) nowego, to inwestorzy zaczęli najwidoczniej wierzyć, że takie działania zostaną podjęte jeszcze w tym roku Może na to wskazywać również bardziej gołębi wydźwięk raportu Fed o stanie (...)

 • Manadat karny: czy można go nie przyjąć?

  (...) ponad cztery miliony mandatów. Z czego około 75% stanowią kary za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. W 2010 r. kwota ściągniętych grzywien opiewała w sumie na (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-VI 2012

  (...) liczba mieszkań rozpoczętych – do 80681, tj. o 0,8%, natomiast liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia utrzymała się na poziomie sprzed roku i wyniosła 88076. Największy (...)

 • Euro najsilniejsze od ponad miesiąca

  (...) euro zyskuje na wartości. Notowania znalazły się na najwyższym poziomie od ponad miesiąca 1,2320. Dane z amerykańskiego rynku nieruchomości były zgodne z oczekiwaniami – pokazały, że (...)

 • Migracja zarobkowa a rozwój mikroprzedsiębiorstw

  (...) własne firmy - wynika z badań dr Małgorzaty Grotte, które zawarła w pracy doktorskiej pt. "Rola kapitału polskich migrantów zarobkowych w rozwoju mikroprzedsiębiorstw w Polsce". Praca (...)

 • Wzrastają zaległe płatności w Europie

  (...) wejść w życie europejska dyrektywa wprowadzająca maksymalny 60-dniowy termin płatności w rozliczeniach pomiędzy firmami. Ma ona na celu wyeliminowanie , które negatywnie działają na (...)

 • Hupi, Edward Górski, Warszawa - Produkcja wyrobów metalowych, ściągacze i kotwice do żaglówek, na zamówienie wykonuje również precyzyjne detale.

  Czytaj więcej: Sporty wodne


strony : [ 1 ] . 2
 
19
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1596
CHF 3,4630
USD 3,3900
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.