eGospodarka.pl

 • USA: dobre dane z rynku pracy

  (...) majowej dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro, która wyniosła 0,6 proc. m/m (-0,2 proc. m/m prog). Kolejny raz pozytywnie zaskoczyła liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych w USA (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Lista płac 2009, poznaj opinie o Dr. Oetker Aromat waniliowy czy przeglądaj oferty pracy z miasta Karczew.


 • Miedziowa dywidenda zdołowała WIG20

  (...) tracił w porównaniu do środowego fixingu 74 punkty, czyli 3,5 proc. To efekt korekty kursu odniesienia akcji KGHM, wynikający z odjęcia 28,34 zł dywidendy. W przypadku indeksu takiego (...)

 • Bezpieczeństwo żywności na świecie: Indeks 2012

  (...) Światowy Indeks Bezpieczeństwa Żywności (Global Food Security Index), dotyczy kluczowych kwestii związanych z takimi czynnikami, jak osiągalność cenowa, dostęp do żywności oraz jej (...)

 • Zakup nieruchomości za granicą = koszty transakcyjne

  (...) Europy jest sezon – nawet trzykrotnie dłuższy niż nad Wisłą. Własna wakacyjna nieruchomość nad ciepłym morzem jest więc ciekawym rozwiązaniem, które dodatkowo może generować przychody (...)

 • Stan konta lepiej sprawdzać przez Internet

  (...) czy nie? Wszystko zależy, w którym banku. Lektura tabel opłat i prowizji podpowiada, że nie zawsze warto natychmiast zaspokajać ciekawość. Czasami lepiej zalogować się do konta w internecie (...)

 • Pierwsza praca - na czas określony

  (...) zatrudniony na umowę zlecenie, a 5% na umowę o dzieło. Tylko blisko co dziesiąty ankietowany w swojej pierwszej pracy od razu dostał umowę na czas nieokreślony. 3% przyznało, że pracowało (...)

 • Będzie trudniej o przezwyciężenie kryzysu w strefie euro

  (...) że doniesienia z USA i Korei można traktować jako korzystne dla rynków ryzykownych aktywów pozostają one wciąż pod presją. Największe wrażenie robi słabość euro, które w relacji do (...)

 • Amortyzacja środków trwałych z dotacji a koszty

  (...) Wrocławiu z 13 kwietnia 2012 r., sygn. akt I SA/Wr 166/12 - orzeczenie nieprawomocne) Głównym przedmiotem sporu było określenie, w jakim okresie należy dokonać korekty kosztów uzyskania (...)

 • Postępowanie podatkowe: zażalenia, odwołania i skargi

  (...) wynikają z przepisów . Trzeba przy tym pamiętać, aby stosowne środki zaskarżenia wnieść w określonych terminach. Terminy te mają charakter procesowy i ich uchybienie w większości sytuacji (...)

 • Kredyt studencki: umorzenie bez podatku dochodowego

  (...) budżetu państwa jest przeznaczony dla studentów wszystkich polskich uczelni – osób, które ze względu na brak stałych dochodów nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, a w efekcie szans (...)

 • Dzierżawa gruntów rolnych a podatek VAT

  (...) Spółka z o.o. (czynny podatnik VAT) prowadzi (zajmuje się tylko i wyłącznie działalnością rolniczą). Jednocześnie wydzierżawia rolnikowi lub osobie prawnej grunty rolne pod dalszą (...)

 • Azjatyckie banki centralne zaskakują inwestorów

  (...) i dzisiejszy poranek nie pozostawiają złudzeń, że do inwestorów docierają kolejne informacje o trudnej sytuacji w krajach Unii Europejskiej i pogarszających się nastrojach wśród ich (...)

 • Rodzinne Ogródki Działkowe z opłatami

  (...) lipca br. nie należy utożsamiać z utratą przez użytkowników dotychczas posiadanych praw. Oznacza ono jednak, że niezgodne z konstytucją jest to, że Polski Związek Działkowców użytkuje (...)

 • Spadek indeksu WIG20

  (...) protokół z czerwcowego posiedzenia Fed. Jak zwykle można odczytać go na dwa sposoby, dla części inwestorów fakt, że kilku członków postulowało wdrożenie QE3 będzie zapowiedzią (...)

 • Umorzenie postępowania po 3 latach od jego zawieszenia

  (...) dotyczy Wyrok, w dniu 4 października 2004 r. skarżący złożył wniosek do Wojewody Świętokrzyskiego (dalej „Wojewoda”) o zawieszenie postępowania w sprawie o potwierdzenie prawa do (...)

 • Nowe BMW ActiveHybrid 3

  (...) 306 KM to jednostka znana z 335i, z kolei silnik elektryczny rozwija 55 KM i jest zasilany energią z wysokowydajnego akumulatora litowo-jonowego umieszczonego w bagażniku. Układ napędowy (...)

 • Wracają obawy o spowolnienie, czekamy na dane makroekonomiczne z Chin

  (...) Korei nieoczekiwanie obniżył stopy procentowe o 25 bps, po czym główna stopa wynosić będzie 3%. Ruch ten ma miejsce po tym, jak 28 czerwca ministerstwo finansów obniżyło prognozę wzrostu na (...)

 • Co może zawierać bagaż rejestrowany i podręczny?

  (...) ceny i brak gwarancji dobrej pogody – to główne powody rezygnacji Polaków z wczasów nad polskim morzem na rzecz wakacji zagranicznych. Według Polskiego Związku Organizatorów Turystyki (PZOT) (...)

 • Gdzie po funkcjonalne konto osobiste?

  (...) następujące założenia dotyczące posiadacza rachunku: młody, nowoczesny, z wpływami na konto w wysokości 1 tys. zł, z saldem miesięcznym na poziomie 1,5 tys. zł. Modelowy klient wykonuje 6 (...)

 • Protokół IPv6 - nowa era Internetu?

  (...) Kiedy wpisujemy adres strony www w przeglądarce, zostaje on przetłumaczony na ciąg cyfr znany jako adres IP, którego następnie używa się do identyfikacji konkretnej strony w internecie (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,2212

  (...) też wpływ programu wydłużania zapadalności portfela aktywów Fed na kondycję gospodarki. Co więcej, protokół sugeruje, że jedynie dalsze pogorszenie koniunktury wywoła reakcję w postaci (...)

 • Pozew przeciwko członkom zarządu przy braku uchwały wspólników

  (...) szkody wyrządzonej przy zawiązaniu spółki lub sprawowaniu zarządu albo nadzoru wymaga . Oznacza to, że na prowadzenie procesu o odszkodowanie przeciwko członkom zarządu potrzebne jest (...)

 • Mieszkania spółdzielcze mają najniższe ceny

  (...) roku spółdzielnie rozpoczęły budowę dwukrotnie większej liczby mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Deweloperom wyrasta konkurencja? Raczej nie, bo mimo większej aktywności (...)

 • Czas wolny Polaków 2012

  (...) jest przede wszystkim bierny, spędzany w domu. Jest to wynikiem hierarchii wartości promującej rodzinę i rodzinne spędzanie czasu – co zachęca do wspólnego oglądania telewizji czy (...)

 • Inwestycje w grunty chronią przed inflacją

  (...) kilku lat, a jednocześnie wiele działek można wciąż kupić relatywnie tanio. jest bezpieczna, ma wysoki potencjał zysku, nie generuje wielu dodatkowych kosztów, a ponadto stwarza liczne (...)

 • Konger - Oferta producenta szufladek plastikowych i pojemników magazynowych. Także sprzedaż przez Internet.

  Czytaj więcej: Biuro


strony : [ 1 ] . 2
 
12
lipiec 2012

lipiec 2012
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
30
31
 
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2008
CHF 3,4979
USD 3,4383
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.