eGospodarka.pl

 • WIG20 zyskuje 0,86 procent

  (...) giełdzie przyniósł niewielkie ochłodzenie nastrojów i skorygował zwyżkę z końcowej części czwartkowego handlu. Przyczyniły się do tego zaskakująco złe dane z Niemiec, gdzie sprzedaż (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS D3, poznaj opinie o K-Classic Dante Pasztet dla psa z mięsem z kurczaka czy przeglądaj oferty pracy z miasta Tomaszów Lubelski.


 • Wzrost cen spowolni?

  (...) poziomie (poniżej dolnej granicy dopuszczalnych odchyleń od celu inflacyjnego ) od kwietnia ubiegłego roku. Styczniowe wyniki obniżyły się w stosunku do danych z ubiegłego miesiąca, które (...)

 • Reforma OFE w Trybunale Konstytucyjnym

  (...) prezydenta 27 grudnia 2013 roku. Już wtedy zapowiedział on, że skieruje ją także do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent zwrócił się do TK o zbadanie kilku , co do których pojawiły się (...)

 • Płatności kartą Visa w Europie 2013

  (...) dokonanych polskimi kartami wyniosła blisko 840 mln. Odnotowany wzrost (11,3%) był prawie dwukrotnie większy niż przyrost liczby transakcji Visa ogółem (z uwzględnieniem wypłat gotówki z (...)

 • TP SA wysyłała faktury elektroniczne wbrew woli klientów

  (...) formie elektronicznej jest uzyskanie na to jego zgody. Konsumentowi, który jej nie wyrazi, przedsiębiorca zobowiązany jest dostarczać faktury w formie papierowej - reguluje to rozporządzenie (...)

 • Coraz trudniej o darmowe konto bankowe

  (...) mają możliwość spełnienia wszystkich warunków, by uniknąć opłat za prowadzenie konta czy korzystanie z karty – mówi Mikołaj Fidziński, analityk porównywarki finansowej Comperia.pl. – (...)

 • Obligacje skarbowe - oferta II 2014

  (...) jednorazowo rozszerzyło swoją ofertę detalicznych obligacji skarbowych o nowy produkt – Krótkookresową Obligację Skarbową, tzw. Lutową 7-kę. Nową obligację można kupować wyłącznie w (...)

 • Toyota Corolla 1.6 Premium - auto bezawaryjne

  (...) jest praprzodkiem wszystkich hatchbacków, tak Corolla to, w mojej opinii przynajmniej, protoplasta nowoczesnych sedanów. I choć cudów nie ma i sedan zawsze będzie miał trzy połączone bryły (...)

 • Nowe zezwolenia w ŁSSE

  (...) na poziomie prawie 184 mln zł, oraz utworzenie 241 nowych miejsc pracy oraz utrzymanie 1015 dotychczasowych etatów. Elfa Pharm Sp. z o. o. otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności (...)

 • Przed feriami zadbaj o ubezpieczenie mieszkania

  (...) statystyk, w ostatnich latach liczba kradzieży z włamaniem zdecydowanie zmalała – z 364 tys. przestępstw w 2000 r. do „zaledwie” 127 tys. w 2012 r. Niestety tylko nieco ponad 30% sprawców (...)

 • Podatek VAT 2014: ostatnie chwile samochodów z kratką

  (...) pełnego -u będzie dotyczyła tylko tych przypadków, w których auto będzie wyłącznie wykorzystywane na cele firmowe. W sytuacji, gdy użytkowanie będzie mieć charakter mieszany – (...)

 • Likwidacja działalności gospodarczej w podatku VAT i dochodowym

  (...) majątku dla celów podatku dochodowego Dokonując gospodarczej podatnik powinien zwrócić szczególną uwagę na art. 24 ust. 3a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z jego treści (...)

 • Ochrona danych osobowych w sieci: nie daj się śledzić!

  (...) mobilnym Pierwszy krok w jest prosty, wystarczy wziąć do ręki swój smartfon, tablet czy laptop i wyłączyć funkcję geolokalizacji. Wydaje się, że jest to mała rzecz, lecz jest powodem (...)

 • Grupa producentów rolnych w podatku VAT

  (...) Spółka (grupa producentów rolnych) dokonuje nieodpłatnego przekazania paszy dla członków swojej grupy. Od zakupu tej paszy odlicza podatek naliczony wynikający z zakupu, która następnie (...)

 • Polski przemysł w czołówce Europy?

  (...) jest też niezbędny, by sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom społecznym – stwierdził unijny komisarz ds. przemysłu i przedsiębiorczości Antonio Tajani. Dlatego Komisja Europejska (...)

 • Monitor Rynku Pracy XII 2013

  (...) spadł poziom rotacji pracowników Koniec ubiegłego roku był okresem uspokojenia tempa zmian na rynku pracy. W tym czasie tylko nieco mniej, niż co szósty (17%) polski respondent badania Monitor (...)

 • Eurodolar – powrót do wsparcia na 1.35 USD

  (...) Zelandia) - Wystąpienie publiczne szefa RBNZ, 00:15 (Japonia) - Indeks PMI dla przemysłu, styczeń (56,6, poprzednio 55,2), 00:30 (Japonia) - Inflacja bazowa CPI (r/r), grudzień (1,3%, prognoza (...)

 • THOM – POLSKA buduje nowy zakład produkcyjny

  (...) o.o. zobowiązała się do zatrudnienia 50 osób, docelowo chce jednak stworzyć nawet 100 miejsc pracy. Wszystko zależy od nowego kontraktu. Firma inwestuje w swoich pracowników, szkolenie trwa (...)

 • Bitcoin hitem inwestycyjnym 2013 roku

  (...) roku był bitcoin, którego cena w ciągu 12 miesięcy wzrosła o 5783% (między 31.12.2012 a 31.12.2013). Na początku roku cena 1 BTC oscylowała wokół 13,6 USD, na koniec roku zaś w okolicach (...)

 • Polskie produkty tradycyjne rosną w siłę

  (...) się rosnącą popularnością w naszym kraju. Coraz chętniej bowiem Polacy sięgają po lokalne produkty, doceniając ich unikatowe właściwości i wysoką jakość. W efekcie, jak widać po (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3530

  (...) wobec większości walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących. Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3530. Konsekwentne zmniejszanie luzowania ilościowego przez Fed utwierdza nas w przekonaniu, że (...)

 • Mikro i małe firmy 2013

  (...) W czwartej edycji ocena warunków prowadzenia biznesu mikro i małych firm była najwyższa w historii dotychczasowych badań. Ogólny Wskaźnik Koniunktury, który jest syntetyczną miarą (...)

 • Najgorsze na GPW już za nami?

  (...) trwającą od dziewięciu tygodni złą passę indeksu naszych największych spółek. Bilans ostatnich czterech sesji jest minimalnie ujemny, więc teoretycznie nie będzie trudno o optymistyczne (...)

 • Słabsze dane z USA bez wpływu na rynki finansowe

  (...) amerykańskim PKB w IV kwartale, który okazał się być nieznacznie gorszy od prognoz, prezentując jednak solidny ponad 3% wzrost. Jak pokazała jednak dzisiejsza reakcja to już jedynie historia (...)

 • S&P500 rośnie o 1,13 procent

  (...) dobra głównie za sprawą spółek technologicznych, w tym przede wszystkim Facebook’a, który pokazał inwestorom świetne wyniki (raport został opublikowany jeszcze w środę, ale już po (...)

 • Abaks - Oferuje systemy alarmowe, centrale telefoniczne, monitoring i inne zabezpieczenia.

  Czytaj więcej: Dom i ogród


strony : [ 1 ] . 2
 
31
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2368
CHF 3,4644
USD 3,1288
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.