eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Wolności gospodarczej więcej, ale nadal za mało

  (...) r. osiągnęła wynik lepszy o 1,0 pkt, otrzymując łącznie 67 punktów. Wskaźnik wolności gospodarczej dla świata wynosi 60,3 punktów i jest niemal o jeden punkt poniżej średniego wyniku z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o przywrócenie do pracy, poznaj opinie o adidas Action 3 Pure stick czy przeglądaj oferty pracy z miasta Chorzów.


 • Indeks WIG20 kończy dzień zwyżką o 0,6 procent

  (...) przyniósł lekką korektę optymizmu z poprzednich dwóch sesji. Główne indeksy traciły na otwarciu po 0,4 proc., a wskaźniki małych i średnich spółek zniżkowały po 0,1-0,3 proc. Słaby (...)

 • Bank Millennium: okres bezodsetkowy także dla gotówki

  (...) i American Express wydanych przez mogą wypłacać gotówkę z lub dokonywać przelewów z karty w systemie bankowości internetowej bez odsetek aż do 51 dni (zmiany nie dotyczą kart Millennium (...)

 • Odliczenia w PIT 2013: darowizny na cele kultu religijnego

  (...) w art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b) ustawy o od osób fizycznych. Przepis ten mówi, że podstawą opodatkowania tym podatkiem jest dochód pomniejszony m.in. o wartość przekazanych na cele kultu (...)

 • TFI: wartość aktywów netto XII 2013

  (...) się od dłuższego czasu tendencję dużego zainteresowania klientów . Z uwagi na gorszy sentyment na giełdach, wzrost aktywów nie był tym razem wspierany wzrostem cen akcji. W grudniu (...)

 • Ulga rehabilitacyjna gdy śmierć osoby niepełnosprawnej

  (...) ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: podstawą opodatkowania jest dochód po odliczeniu m.in. o wydatków na cele rehabilitacyjne oraz wydatków związanych z ułatwieniem (...)

 • Faktura na oboje małżonków jako dowód księgowy w KPiR

  (...) przychodów W pierwszej kolejności należy rozważyć, czy wydatek będzie stanowił koszt uzyskania przychodów. Aby można było go za taki uznać musi spełnić szereg warunków określonych w (...)

 • Odliczenie VAT gdy zakupy związane ze śmiercią pracownika

  (...) Działalność podlega opodatkowaniu podatkiem VAT (wydobycie węgla brunatnego i produkcja elektrycznej). W związku ze śmiercią < spółka ponosi wydatki na zakup wieńców pogrzebowych (...)

 • Uniwersalna Kia Sportage 2.0 CRDi XL 4WD

  (...) na polskich ulicach, nadwozie tej Kii powinni znać wszyscy. Mnie do gustu szczególnie przypadł przód auta. Duży grill z masywną ramką, do tego światła ostro wyciągnięte w głąb nadwozia (...)

 • Oszczędzanie pieniędzy to konieczność

  (...) zarówno te w najbliższej przyszłości, jak planowany za kilka miesięcy wyjazd na wakacje, jak i te dużo bardziej odległe, czyli na przykład edukacja dziecka, czy zabezpieczenie własnej (...)

 • Sprzęt sportowy: UOKiK wykrywa zmowy cenowe

  (...) na ustalaniu cen. Niedozwolone jest nie tylko uzgadnianie cen między konkurentami, ale również ustalanie minimalnych lub sztywnych cen odsprzedaży produktów przez przedsiębiorców (...)

 • Pracownik odchodzi? Przeprowadź Exit Interview

  (...) organizacji Center for Management & Organization Effectiveness, pracownicy najczęściej , gdyż czują się niedocenieni (zadeklarowało tak 43% badanych) lub nie odpowiada im polityka wewnętrzna (...)

 • Urządzenie wielofunkcyjne Canon MF6140dn i MF6180dw

  (...) urządzenia i-SENSYS MF6140dn i MF6180dw, które zastępują popularną serię i-SENSYS MF5900, to najbardziej zaawansowane, monochromatyczne urządzenia wielofunkcyjne z linii , oferujące (...)

 • Konto dla Młodych w PKO BP

  (...) do oraz absolwentów wyższych uczelni między 18. a 26. rokiem życia i została stworzona w oparciu o wyniki badań preferencji klientów z tej grupy wiekowej. Podstawą jest darmowy rachunek (...)

 • Polscy przedsiębiorcy prognozują: 2014 - lepiej, ale drożej

  (...) roku, to: presja konkurencyjna na ceny i marże zysku – 69,2 proc., niski popyt zewnętrzny (konsumpcja) – 43,6 proc., spadek inwestycji publicznych – 40,2 proc. Blisko 60 proc (...)

 • Strefa euro: gospodarka Francji w lekkiej recesji

  (...) jednak jej sytuacja może stanowić poważny hamulec w wychodzeniu strefy euro z kryzysu. Zamiast ogniwa wspierającego wzrost, coraz bardziej przybliża się do standardów charakterystycznych dla (...)

 • Wielka wyprzedaż na japońskim rynku akcji

  (...) Delikatną przecenę mieliśmy już wczoraj w trakcie sesji amerykańskiej, ale prawdziwa fala uderzeniowa przyszła w trakcie sesji japońskiej w Tokio. Teoretycznie nie było silnej bezpośredniej (...)

 • Najlepsze kredyty hipoteczne I 2014

  (...) w naszym rankingu, które mamy nadzieje będzie w kolejnych miesiącach poszerzać się o kolejne banki. Cena pieniądza na rynku pozostaje bez zmian zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami zarówno (...)

 • Wyprzedaż na Wall Street spowodowana obawami o wyniki spółek?

  (...) gracze obawiający się kolejnych cięć QE, pomimo słabszych danych z rynku pracy oraz rozpoczynającego się dzisiaj na dobre sezonu wyników w USA, postanowili sprzedać swoje akcje. Wydaje się (...)

 • Budżet domowy 2014: oszczędzaj na produktach bankowych

  (...) płatniczych oraz drogie kredyty – to wszystko przyczyny zbędnych wydatków, które każdego miesiąca obciążają . I nawet jeśli mówimy tylko o kilku- lub kilkunastozłotowych prowizjach, w (...)

 • Kurs EUR/USD porusza się w przedziale 1,3635 – 1,3680

  (...) odczyt dynamiki sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych (14:30) oraz wystąpienia publiczne członków jastrzębiej frakcji w łonie Rezerwy Federalnej – Charlesa Plossera (18:45) oraz (...)

 • Wall Street pociągnie Europę w dół

  (...) rano na przekonujące wyjaśnienie przeceny na Wall Street, która zresztą rozpoczęła się tuż po zakończeniu handlu w Europie. Wall Street zbyt często zmienia kierunek ruchu po dzwonku w (...)

 • Inwestycje w złoto: Polacy chętnie kupują sztabki

  (...) lubią cenowe okazje i w 2013 roku zgodnie ruszyli na zakupy. Jak donosi spółka Inwestycje Alternatywne Profit, jedna z najstarszych w Polsce firm handlujących złotem , ubiegłoroczne zakupy (...)

 • Nowelizacja prawa zamówień publicznych chroni podwykonawców

  (...) legalną definicję umowy o podwykonawstwo. Zgodnie z tą definicją, przez umowę o podwykonawstwo należy rozumieć umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są (...)

 • Trendy IT 2014 wg Cisco

  (...) czasie rzeczywistym Od wielu lat przeglądarki sprawiają, że informacje są dostępne dla mas. Aplikacje webowe takie jak , pozwalają na interakcje, w rodzaju zamieszczania postów czy dzielenia (...)

 • KEF Audio - Kolumny, głośniki oraz kino domowe firmy KEF

  Czytaj więcej: Audio


strony : [ 1 ] . 2
 
14
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1565
CHF 3,3731
USD 3,0400
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.