eGospodarka.pl

 • Android w ośmiu na dziesięć smartfonów. Microsoft goni

  (...) w ubiegłym roku z 68 do 79 procent - łącznie dostarczono 785 milionów urządzeń z tym systemem. Na drugim miejscu znajduje się iOS. Jednak amerykańska firma nie ma powodów do radości - mimo (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Poręczenie kredytu, poznaj opinie o Beckham Signature Story for Her eau de toilette czy przeglądaj oferty pracy z miasta Chojnice.


 • PKB w 2013 przyspieszył. W tym roku jeszcze lepiej?

  (...) i wskazują, iż w ostatnim kwartale 2013 r. polska gospodarka rozwijała się najszybciej od pierwszego kwartału 2012 roku. W 2013 roku wolniej niż przed rokiem rosła konsumpcja indywidualna (...)

 • Rosja wstrzymała import unijnej wieprzowiny

  (...) cofane z granicy rosyjsko-białoruskiej. Przyczyną decyzji rosyjskich władz jest informacja o wykryciu kilka dni temu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na Litwie. ASF jest (...)

 • Zadłużenie Polaków w XII 2013

  (...) sprzedaży kredytów pod koniec roku. Odzew klientów mógł ich w tej sytuacji nieco rozczarować, bo mimo większej otwartości na pożyczanie pieniędzy zarówno na konsumpcję jak i (...)

 • Oszczędzanie pieniędzy: motywacją strach i zakupy

  (...) Polaków posiadających jakiekolwiek gwałtownie się obniżył. Polska zanotowała największy spadek osób z zaskórniakami wśród 13 badanych dla Grupy ING krajów (Austria, Belgia, Czechy (...)

 • Audi A3 Sportback 1.8 TFSI Ambiente S-tronic - sport czy przestrzeń?

  (...) hatchbackiem ze sportowym zacięciem. W tej generacji nie wygląda on jednak jak duże kombi różniące się znacznie od zwykłego A3. Najlepiej świadczy o tym sama stylistyka samochodu, ponieważ (...)

 • Odliczenia od podatku w PIT 2013: ulga na dzieci po zmianach

  (...) rok 2013 istotnie różni się od lat ubiegłych. Obecnie bowiem, przy ustalaniu samego prawa do ulgi, oprócz tego czy dziecko w ogóle było w tym roku wychowywane oraz czy uzyskiwało ewentualne (...)

 • Karny ryczałt ewidencjonowany a odsetki podatkowe za zwłokę

  (...) zostały określone w art. 12 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Stawki te różnią się w zależności od tego, co jest (...)

 • Usługi stomatologiczne: KPiR i spis z natury

  (...) Wnioskodawczyni prowadzi w zakresie świadczenia usług stomatologicznych. W działalności tej wykorzystuje różnego rodzaju leki i znieczulenia oraz w mniejszym stopniu środki do płukania (...)

 • Ceny transakcyjne nieruchomości XII 2013

  (...) Cen Transakcyjnych nie notował od początku istnienia, a sięga 2007 roku. Miesiąc do miesiąca indeks wzrósł jednak tylko o 0,53 proc. – z 813,77 do 818,08 pkt. Od ponad pół roku utrzymuje (...)

 • GUS o PKB w 2013 r.

  (...) pozytywny wpływ eksportu netto i krajowego popytu konsumpcyjnego, przy bliskim neutralnemu wpływie popytu inwestycyjnego. Wartość dodana brutto w gospodarce narodowej w 2013 r. wzrosła o 1,5 % (...)

 • Eurodolar – w dół po decyzji FED

  (...) - Sprzedaż detaliczna (r/r), grudzień (2,6%, prognoza 3,8%, poprzednio 4%), 02:45 (Chiny) - Indeks PMI dla przemysłu, fin., styczeń (49,5, prognoza 49,6, poprzednio 50,5), 09:00 (Szwajcaria) (...)

 • Rynek biurowy i inwestycyjny w Warszawie IV kw. 2013

  (...) użytku 17 budynków biurowych, które powiększyły zasoby stołecznego rynku o 294.000 m2 nowoczesnej . W porównaniu z 2012 rokiem wolumen nowej podaży był większy o 13%. Do największych (...)

 • Z wielkiej chmury mały deszcz po decyzji FOMC

  (...) towarzyszyła konferencja prasowa, więc na poznanie bliższych szczegółów decyzji będziemy musieli poczekać do publikacji tzw. „minutek”, jednak kilka istotnych kwestii zostało poruszonych (...)

 • Oszczędzanie pieniędzy przez Polaków: raczej na urlop niż na emeryturę

  (...) ING”, zrealizowanego dla Grupy ING przez grupę badawczą IPSOS, została poświęcona postawom i zachowaniom konsumentów wobec oszczędzania w Polsce i na świecie. Badanie zostało zrealizowane (...)

 • FED bez zaskoczeń

  (...) obecnie, polityka monetarna prowadzona przez te banki w czasie ostatnich lat, nie może zostać naprawiona w ciągu kilku tygodni szybkimi podwyżkami stóp. Wielokrotnie w historii banki centralne (...)

 • Największe zagrożenia w sieci 2013 r.

  (...) zebranych przez specjalistów Doctor Web za pomocą narzędzia Dr.Web CureIt!, największym zagrożeniem ubiegłego roku było złośliwe oprogramowanie z rodziny Trojan.Host, a w szczególności (...)

 • Składki ZUS od umowy zlecenia zaszkodzą rynkowi pracy

  (...) bądź podniesienie, składki ZUS dla zatrudnionych na umowy cywilnoprawne (przede wszystkim um. zlecenia i um. ) zwiększy szarą strefę, a według 61,3% spowoduje obniżenie wynagrodzeń (...)

 • FED kontynuuje cięcie QE o 10 mld USD, do 65 mld USD miesięcznie. Boeing traci 5,33 proc.

  (...) posiedzeniu FOMC, Rezerwa Federalna ogłosiła decyzję o kontynuowaniu cięcia QE o kolejne 10 mld USD. Tym samym FED będzie skupował miesięcznie obligacje MBS o wartości 30 mld USD oraz (...)

 • Bezrobocie w Polsce XII 2013

  (...) pracy w końcu grudnia 2013 r. wyniosła 2157,9 tys. osób (w tym 1099,5 tys. kobiet) i była wyższa niż o 41,9 tys. osób. W ujęciu rocznym wzrosła o 21,1 tys. osób, tj. o 1,0% (w zanotowano (...)

 • Oczekiwane dalsze zniżki po decyzji Fed

  (...) próbowali odbicia, ale skończyło się na wysokim otwarciu. Później indeksy głównie opadały, kupujący zebrali siły ponownie dopiero w końcówce. W efekcie DAX stracił 0,75 proc., CAC40 0,7 (...)

 • Rejestracja domen 2013

  (...) internetowa wciąż dynamicznie się rozwija. Możliwości sieci coraz chętniej wykorzystywane są zarówno przez przedsiębiorców, jak użytkowników prywatnych. Równie dynamicznie jak sektor (...)

 • Krótkoterminowe obligacje skarbowe znowu chwycą?

  (...) emisji 13-miesięcznych obligacji po raz drugi wprowadza do oferty krótkoterminowe detaliczne . Tym razem o siedmiomiesięcznym terminie wykupu, na których zarobić będzie można 2,62 proc. w (...)

 • Aplikacje mobilne: specjaliści na wagę złota

  (...) z dnia na dzień – w 2013 roku już co drugi nowo zakupiony telefon był smartfonem. Taką dynamiką niestety nie może pochwalić się statystyka dotycząca liczby specjalistów, którzy tworzą (...)

 • Monitory Samsung UD590, SD590, SD390 oraz SD360

  (...) monitorowi UD590 UHD firmy możemy już teraz i we własnym domu cieszyć się najnowszą technologią 4K UHD. Technologia ta zapewnia czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż uzyskiwana na (...)

 • MotoOpony - Opony, felgi, akumulatory.

  Czytaj więcej: Auto


strony : [ 1 ] . 2
 
30
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2365
CHF 3,4663
USD 3,1166
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.