eGospodarka.pl

 • Grudzień 2013: słabe wyniki przemysłu

  (...) sprzedanej wystąpił w 30 spośród 34 analizowanych przez GUS działów przemysłu. Najmocniejsze wzrosty zanotowano w produkcji wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS ZRU , poznaj opinie o Kwazar Preparat w aerozolu odstraszający komary, kleszcze i meszki czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kościan.


 • Kolejny dzień wzrostów na GPW

  (...) parkiecie nie zapowiadał większych emocji. Główne indeksy zyskiwały na otwarciu po zaledwie 0,2 proc. Nastroje jednak bardzo szybko zaczęły się poprawiać. Już w takcie pierwszej godziny (...)

 • Ile zarabia instruktor nauki jazdy?

  (...) nauki jazdy zawarte są w Prawie o ruchu drogowym oraz rozporządzeniu ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania (...)

 • Red Hat Enterprise Linux 7 w wersji beta

  (...) Enterprise usprawnia ważne, choć często żmudne zadania IT, takie jak wirtualizacja i zarządzanie pamięcią masową. Jednocześnie oferuje prostą drogę do otwartej chmury hybrydowej. Do (...)

 • Podatek VAT 2014: gdy obowiązek podatkowy na starych zasadach

  (...) ryzyka podatkowe wstąpią po ich stronie w przypadku gdy w aktualnym stanie prawnym obowiązek podatkowy wykazywać będą nie w sposób zgodny z nowymi przepisami ( z chwilą dokonania dostawy (...)

 • Odliczenia od dochodu w PIT 2013: strata podatkowa

  (...) art. 9 ust. 2 ustawy o od osób fizycznych (dalej updof). Przepis ten reguluje dwa pojęcia: dochód, z którym mamy do czynienia w sytuacji, w której występuje nadwyżka sumy przychodów z danego (...)

 • Duże zmiany w podatkach VAT i dochodowych w 2014 r.

  (...) z początkiem bieżącego roku dotyczą m.in. momentu, w którym aktualizuje się obowiązek podatkowy, przedmiotu podatku od towarów i usług (dalej „”), a także zasad wystawiania (...)

 • Ceny produktów rolnych XII 2013

  (...) odnotowano na obu rynkach wzrost cen większości produktów rolnych. Na obu rynkach odnotowano spadek cen żywca wieprzowego oraz na targowiskach prosiąt z przeznaczeniem do dalszego chowu. Ceny (...)

 • Stawka VAT na aport towaru i środka trwałego

  (...) Wnioskodawca, jako osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą na własne nazwisko i jest jednocześnie wspólnikiem . Dochody z działalności opodatkowuje . Zamierza wnieść aportem do (...)

 • Auchan przejmuje Real. UOKiK stawia warunki

  (...) Polska hipermarketów Real. Auchan Polska jest kontrolowana przez Groupe Auchan. Posiada 27 sklepów pod marką Auchan, kontroluje również spółkę Elea Polska, właściciela sieci sklepów (...)

 • Sytuacja finansowa seniorów w Polsce: nie jest dobrze

  (...) przez instytut badawczy TNS na zlecenie Grupy KRUK na reprezentatywnej grupie osób w wieku powyżej 65 lat, polscy seniorzy nie są zadowoleni ze stanu swoich finansów. Prawie połowa (46%) (...)

 • Eurodolar – korekcyjne odbicie

  (...) osiągnięte zostało dno na poziomie 1.3507 USD. Potem rozpoczęło się całodzienne odbicie. Kurs eurodolara osiągnął dzienne maksimum na poziomie 1.3568 USD. Po godzinie 18-tej rozpoczęła (...)

 • DealingNet Lite – wymiana walut on-line w BPH

  (...) w ramach systemu bankowości mobilnej dla firm BusinessNet Lite. Mogą z niej korzystać klienci biznesowi Banku BPH – zarówno z segmentu MSP, jak i bankowości korporacyjnej, którzy do tej pory (...)

 • Dzień banków centralnych

  (...) publikację na temat wyników sprzedaży hurtowej za listopad, choć wydaje się, że dzisiejszy odczyt nie wpłynie znacząco na jutrzejszą decyzję Banku Kanady ws. poziomu stóp procentowych (...)

 • Hossa na Wall Street dobiega końca?

  (...) rozpoczęła się na początku marca 2009 r., a więc za kilka tygodni liczyć będzie sobie równe pięć lat. Dwie poprzednie, a więc ta z lat 2002-2007 oraz z okresu 1994-2000 trwały także po (...)

 • Internet w T-Mobile w nowej odsłonie

  (...) nie tylko nowoczesne tablety w przystępnych cenach, to także dostęp do najnowocześniejszej sieci, która oferuje transmisję danych w zależności od dostępnej technologii z prędkością do (...)

 • Fundusze inwestycyjne dla ostrożnych

  (...) akcji mogą być jednak zbyt dużym ryzykiem, dlatego dla nich najczęściej polecane są fundusze mieszane, czyli takie, którą łączą w sobie cechy bardzo bezpiecznych funduszy obligacji (...)

 • Ryzyko działalności gospodarczej wg branż I 2014

  (...) w Ameryce Północnej oraz sektora usług na rynkach wschodzących Azji podwyższono do poziomu „umiarkowanego” Dynamika popytu prywatnego w Azji i Ameryce Północnej łagodzi czynniki ryzyka (...)

 • Najpopularniejsze marki własne w Polsce: Tesco liderem

  (...) to najczęściej kupowane własne. Na kolejnych miejscach znalazły się: TiP (29%), Auchan-logo z kciukiem (21%), Domol (17%), Krakowski Kredens (17%), Auchan-logo z ptaszkiem (16%), Babydream (...)

 • 10 lat złośliwego oprogramowania na urządzenia mobilne

  (...) dużo szkodliwego oprogramowania (ang. malware) na urządzenia mobilne. W 2013 roku firma FORTINET wykrywała dziennie ponad 1300 nowych szkodliwych aplikacji. Obecnie znanych jest ponad 400 000 (...)

 • Spodziewane zwyżki na europejskich rynkach akcji

  (...) której niemrawy przebieg należy przypisać świątecznej przerwie w działalności Wall Street, we wtorek handel powinien być bardziej intensywny. Można też zakładać, że przynajmniej (...)

 • Nietrudno o tanie mieszkania od dewelopera

  (...) spadła o jedną czwartą Jak wynika z danych portalu RynekPierwotny.com, krakowska oferta deweloperska od IV kwartału 2012 r. do IV kwartału 2013 r. zmniejszyła się o 26%. Większą zmianę (...)

 • Utrata plików multimedialnych może drogo kosztować

  (...) sposobów: w wyniku zgubienia lub kradzieży urządzenia czy też ataku cyberprzestępców. Atakujący wiedzą, jak cenne są dla użytkowników ich pliki, dlatego nieustannie tworzą nowe szkodliwe (...)

 • Kurs EUR/USD wzrasta powyżej poziomu 1,3550

  (...) indeksu ZEW, obrazującego nastroje wśród niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych (11:00) oraz dane o przemyśle w Polsce za grudzień (14:00). W trakcie sesji azjatyckiej rynkowy (...)

 • Rynek nieruchomości w Europie: trendy 2014

  (...) Estate Europe 2014 - przygotowany przez PwC oraz Urban Land Institute - pokazuje rynek w trzech aspektach: perspektyw na rynku nieruchomości w odniesieniu do inwestycji już poczynionych w latach (...)

 • Drewar Andrzej Klewiński - Zakład produkcyjny wysokiej jakości wyrobów drewnianych. W ofercie drewno, drewno impregnowane, wyroby drewniane, palisady, kołki, rygle, rolbordery, donice, ogrodzenia drewniane i wiele innych. Warszawa

  Czytaj więcej: Drewno


strony : [ 1 ] . 2
 
21
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1647
CHF 3,3706
USD 3,0763
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.