eGospodarka.pl

 • Inflacja w 2013 najniższa od 10 lat

  (...) towarów i usług konsumpcyjnych w całym roku 2013 w stosunku do roku 2012 wyniósł 0,9 procent i był najniższy od 2003 roku (rok wcześniej, w roku 2012 inflacja względem roku 2011 wyniosła (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Z-28a, poznaj opinie o Zelmer Strzyżarka 39Z010 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pruszcz Gdański.


 • Gender Słowem Roku 2013

  (...) Fundacji Języka Polskiego z udziałem internautów wybrali Słowo Roku 2013, a PRESS-SERVICE Monitoring Mediów i widzialni.pl przebadali medialność i popularność zwycięskiego słowa oraz (...)

 • Konto Dobrze Dobrane w BNP Paribas

  (...) opracowany w odpowiedzi na potrzeby sygnalizowane przez klientów. – Jak pokazuje badanie przeprowadzone na nasze zlecenie jesienią 2013 roku przez Ipsos, konsumenci chcą sami podejmować decyzje (...)

 • Zarządzanie przedsiębiorstwem: gra do wspólnej bramki

  (...) kilkanaście lat temu w jednej z firm. Dział sprzedaży zmieniał swoje plany sprzedaży na poszczególne SKU (stock keeping unit) raz w tygodniu, dział produkcji produkował asortyment według (...)

 • Forma opodatkowania 2014: korzystna skala podatkowa?

  (...) na przeanalizowanie, czy stosowany przez nich sposób rozliczenia z fiskusem jest dla nich najkorzystniejszy. Ewentualnej zmiany muszą dokonać do 20 stycznia. Dla osób prowadzących przewidziano (...)

 • Faktura od podmiotu zwolnionego z VAT 2014: jakie dane?

  (...) faktura W obecnym stanie prawnym podatnicy muszą wystawiać tylko na żądanie nabywcy towaru lub usługi. Co więcej, obowiązek taki mają wszyscy przedsiębiorcy - zarówno zarejestrowani jako (...)

 • VAT-R: Utrata prawa i ponowny wybór zwolnienia z VAT

  (...) W grudniu 2011 r. wnioskodawca przekroczył limit uprawniający go do . Fakt ten zauważył jednak dopiero we wrześniu 2013 r. W związku z tym 3 września 2013 r. sporządził i złożył w (...)

 • Handel zagraniczny I-XI 2013

  (...) 187,3 mld USD, a import 189,5 mld USD (wzrost odpowiednio o 9,1% i o 3,3%). Ujemne saldo ukształtowało się w wysokości 2,2 mld USD (w analogicznym okresie ub. roku minus 11,8 mld USD). Eksport (...)

 • Szybka Pomoc - usługi assistance w BNP Paribas Banku

  (...) jest dobrze dopasowane do potrzeb klienta wymagała analogicznego podejścia w zakresie . Trzy produkty, wśród których, każdy z naszych klientów znajdzie odpowiednią dla siebie opcję (...)

 • Mandat karny, punkty karne to nie wszystko

  (...) kodeksu karnego, kto sprowadza katastrofę w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia (...)

 • Zmowa cenowa na rynku zegarków. Ponad 1 mln zł kary

  (...) ojczyzna (UE) zakazuje ustalania cen i z prawnego punktu widzenia oczywiście nie można pisać takich maili. (Ale mam nadzieję, że w tym wypadku żadna instytucja się nie przyczepi i nie (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia XII 2013

  (...) od akcji w grudniu, byłaby więc co najmniej naciągana. Podobnie, duży wpływ funduszy dedykowanych można było zaobserwować wśród funduszy stabilnego wzrostu. Spośród ogólnego salda +1,1 (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3630

  (...) amerykańskiego najsilniej tracą waluty antypodów – dolary: australijski i nowozelandzki. Katalizatorem spadku ich wartości okazały się dane z Chin, czyli największego partnera handlowego (...)

 • Kaspersky Small Office Security w nowej wersji

  (...) działa ponad 75 milionów firm zatrudniających mniej niż 10 pracowników. Te bardzo małe będą obracały milionami, jeśli nie miliardami, dolarów w 2014 r. Mimo to segment ten jest (...)

 • WIG20 w drodze do 2400 punktów

  (...) sugeruje, że być może nasz rynek najgorsze ma już na razie za sobą. WIG20 zaliczył 300 punktową korektę, oznaczającą spadek o 11 proc., więc trudno się dziwić, że byki wreszcie się (...)

 • Indeks wolności gospodarczej 2014

  (...) Polska awansowała w tym najbardziej prestiżowym rankingu wolności gospodarczej - powiedział Marcin Nowacki, dyrektor ds. międzynarodowych WEI. - Warto jednak zauważyć, że nasz awans wynika w (...)

 • Funt walczy o utrzymanie trendu wzrostowego

  (...) na Wyspach zdecydowanie wyhamowuje, co stawia w komfortowej sytuacji Bank Anglii, który będzie mógł w bezpieczny sposób utrzymywać stopy procentowe na niskim poziomie, nie musząc obawiać się (...)

 • PPI w USA, CPI u nas

  (...) Wczoraj pisaliśmy o przecenie w Japonii, zastanawiając się, czy będzie to początek większego ruchu, ale na razie na to nie wygląda. Dziś Nikkei odrobił niemal całe starty, a jen już (...)

 • Eurodolar – konsolidacja, ropa ruszyła w górę

  (...) - Podaż pieniądza M2 (r/r), grudzień (13,6%, prognoza 13,8%, poprzednio 14,2%), Nowe kredyty (CNY), grudzień (482,5 mld, prognoza 600 mld, poprzednio 624,6 mld), 09:00 (Niemcy) - Szacunki rocznej (...)

 • Niedozwolone klauzule w e-commerce 2013

  (...) Polsce, sklepy wciąż mają problemy z właściwą interpretacją zapisów prawnych. Jak pokazuje zestawienie, sklepy wciąż powielają błędne zapisy, narażając się tym samym na wysokie kary (...)

 • Jakie produkty finansowe wspierają rozwój MSP?

  (...) finansowe prześcigają się w oferowaniu różnorodnych produktów, wspierających przedsiębiorców i ich konkurencyjność. – W ofertach banków znaleźć można między innymi kredyty o (...)

 • Kupno mieszkania: nowe czy z drugiej ręki?

  (...) telefon, telewizor) wybór nowy czy używany jest dużo łatwiejszy: nowe jest zwykle lepsze i ograniczeniem mogą być tylko koszty. W przypadku wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Home (...)

 • Handel zagraniczny: nastroje przedsiębiorców 2014

  (...) przed sobą 18,5 proc. firm eksportowych i importowych. 37,6 proc. jest zdania, że w kolejnym roku czeka ich tyle samo szans, co zagrożeń. Badanie przeprowadzone przez AKCENTĘ wykazało (...)

 • Zakładanie działalności: będą kolejne ułatwienia

  (...) w ramach wniosku o wpis do rejestru przedsiębiorców albo do ewidencji składają zgłoszenie identyfikacyjne albo aktualizacyjne. Płatnicy składek na ubezpieczenia społeczne mają obowiązek (...)

 • ASUS PadFone mini

  (...) dostosowuje wielkość uruchomionych aplikacji do różnych formatów ekranu, kamera główna w rozdzielczości 8MP, a także charakterystyczne wykończenie obudowy – wszystkie te elementy czynią (...)

 • Big Beat - Oferuje instrumenty muzyczne, miksery, wzmacniacze, gramofony, sprzęt dla prowadzących dyskoteki i inne imprezy muzyczne.

  Czytaj więcej: Sprzęt


strony : [ 1 ] . 2
 
15
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1522
CHF 3,3614
USD 3,0495
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.