eGospodarka.pl

 • RPP: stopy procentowe nie zmienione

  (...) zmianę stóp procentowych, utrzymała stopę referencyjną na poziomie 2,50 proc. w skali rocznej, stopę lombardową w wysokości 4,00 proc. w skali rocznej, stopą depozytową na poziomie 1,00 (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VZM-1/B, poznaj opinie o Tropico Duszone jarzyny z oliwą z oliwek czy przeglądaj oferty pracy z miasta Mikołów.


 • KRS do nowelizacji: szybsza rejestracja firmy

  (...) działalności to efekt wprowadzenia systemów teleinformatycznych łączących oraz systemy fiskusa oraz GUS i ZUS. Nowelizacja wprowadza możliwości nadawania podmiotom wpisanym do Krajowego (...)

 • PIT 2013 rozliczany przez pracodawcę - zostały dwa dni

  (...) możliwości rozliczenia PIT przez pracodawcę, przed 10 stycznia musi złożyć swojemu płatnikowi oświadczenie PIT-12. W składanym oświadczeniu wskazuje się, że pracownik przez cały rok (...)

 • Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active idealny dla rodziny

  (...) typu auta wyglądały jak lodówki na kołach odeszły w niepamięć. prezentuje się znakomicie. Elegancka linia, płynne kształty i dobre proporcje tworzą zgrabną i przyjemną dla oka (...)

 • Program lojalnościowy dla b2b/b2c

  (...) konsument – uczestnik programu lojalnościowego na stacji benzynowej, w hipermarkecie czy kawiarni, w której zbiera się pieczątki na gratisową kawę, odbywa się zaciekła walka o (...)

 • Eurodolar – korekcyjne odbicie, na ropie konsolidacja

  (...) Decyzja ws. stóp procentowych, styczeń Stopa referencyjna (prognoza 2,5%, poprzednio 2,5%), 08:00 (Niemcy) - Bilans handlu zagranicznego s.a. (EUR), listopad (17,8 mld, prognoza 17,6 mld (...)

 • Rynek instrumentów pochodnych XII 2013

  (...) ub. r. wolumen obrotu na WIG20 wyniósł 868,8 tys. kontraktów, co stanowi wzrost o 10,5% w stosunku do grudnia 2012 r. W całym 2013 roku wolumen obrotu wyniósł 8,3 mln kontraktów, co stanowi (...)

 • Ferie zimowe 2014: gdzie pojedziemy?

  (...) wyjazdów na tegoroczne ferie zimowe (18 stycznia – 2 marca). Wynika z nich, że polscy turyści myśląc o wyjeździe na zimowy wypoczynek z dziećmi zdecydowanie bardziej niż w poprzednich (...)

 • Podatek VAT: Tańszy samochód kup przed zmianą przepisów

  (...) Finansów zmianami w ustawie o podatku od towarów i usług, przedsiębiorcy, którzy używają samochodów osobowych wyłącznie do celów działalności gospodarczej mają mieć prawo do odliczenia (...)

 • Budżet domowy a tymczasowy brak pracy

  (...) miejsca pracy należała do ciebie, mogą pojawić się pewne problemy. Przykładowo, w poprzedniej pracy dostawałeś pensję z góry za cały miesiąc. W nowym miejscu pracy musisz jednak czekać (...)

 • Odliczenia od dochodu w PIT 2013: ulga na krew

  (...) w art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. c) ustawy o (dalej updof). Zgodnie z nim dochód, stanowiący podstawę opodatkowania tym podatkiem, pomniejsza się o przekazane na cele krwiodawstwa realizowanego (...)

 • Kaucja gwarancyjna a korekta kosztów w podatku dochodowym

  (...) Spółka prowadzi działalność gospodarczą w branży budowlanej. Świadczy szeroko rozumiane , w tym polegające na realizacji umów o charakterze długotrwałym, trwających ponad 12 miesięcy (...)

 • Kupno mieszkania z programem "Rabaty dla domu"

  (...) największe, polskie miasta zgodnie opowiedziały się za zachodnioeuropejskim trendem wprowadzenia programów lojalnościowych. Odsetek polskich konsumentów, którzy deklarują udział w chociaż (...)

 • Rating funduszy inwestycyjnych XII 2013

  (...) był szczególnie udany dla większości właścicieli jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Oczekiwany co roku przez inwestorów tzw. rajd Św. Mikołaja, czyli grudniowe zwyżki cen (...)

 • Sklep internetowy endo.pl naruszał prawa konsumentów

  (...) sklep endo.pl nie przekazywał klientom pisemnej informacji o tym, że przysługuje im prawo do zwrotu towarów zakupionych na odległość. Zgodnie z prawem, każdy konsument może unieważnić (...)

 • Podsumowanie roku 2013 na GPW

  (...) 65 spółek, w tym 23 na Głównym Rynku, na którym przeprowadzono oferty pierwotne o wartości 5.135 mln zł oraz oferty wtórne o wartości 2.617 mln zł. Na rynku zadebiutowały obligacje o (...)

 • Ewolucja złośliwego oprogramowania 2013

  (...) Kaspersky Security Bulletin 2013 i opiera się na danych uzyskanych i przetworzonych przy użyciu Kaspersky Security Network (KSN). KSN wprowadza technologie oparte na chmurze do produktów (...)

 • Biotechnologia w Polsce w 2012 r.

  (...) prowadzące działalność w dziedzinie biotechnologii Liczba przedsiębiorstw biotechnologicznych jest powszechnie stosowanym wskaźnikiem zaangażowania danego kraju w stosowaniu biotechnologii (...)

 • Rynki wkraczają w kluczowy okres dla EUR/USD

  (...) nowych decyzji nie powinniśmy poznać na czwartkowym posiedzeniu, a ewentualne zaskoczenie zaowocowałoby zapewne dużym osłabieniem euro. Istotny będzie w tej sytuacji także wydźwięk (...)

 • Seria kluczowych publikacji na rynkach finansowych

  (...) posiedzenia Fed Po noworocznym umocnieniu dolara mamy obecnie małą stabilizację na rynku walut. Może ona jednak nie trwać długo, gdyż już dziś będziemy wiedzieć więcej odnośnie szans na (...)

 • Indeks biznesu PKPP Lewiatan XII 2013

  (...) kwartale z pewnością zostały utrzymane w ostatnim kwartale roku. Szczególnie ważne wydaje się ożywienie popytu krajowego, bo gospodarka nie jedzie już tylko na jednym silniku, eksporcie, ale (...)

 • Na GPW może być nerwowo

  (...) ze splotem tych dwóch czynników, czyli skracaniem pozycji na rynku akcji przez fundusze emerytalne i odwrotem inwestorów zagranicznych od naszych aktywów, to sytuacja robi się nieciekawa. O ile (...)

 • Rozwiązania sieciowe: trendy 2014

  (...) będzie jeszcze ważniejszy dla rozwiązań sieciowych. Być może będzie to „rok sieci”, w którym skuteczne rozwiązania sieciowe będą decydować o być albo nie być firm i wpływać na (...)

 • Kurs EUR/USD w wąskim przedziale 1,3570 – 1,3650

  (...) waluty surowcowe. Wczoraj silnie tracił dolar australijski, w ostatnich kilkunastu godzinach na uwagę zasługuje wyprzedaż dolara kanadyjskiego - najsłabszej w ostatnich dniach waluty G-10 (...)

 • Centra handlowe: jak nie stracić klientów przy rozbudowie?

  (...) rozbudowy/przebudowy centrum handlowego było powiększenie przestrzeni – 62%. Niemal połowa badanych (46%) wyszczególniła również lepszy układ , 44% zwiększenie liczby miejsc parkingowych, (...)

 • Roenig, Jacek - Tłumacz przysięgły języka angielskiego. Informacje ogólne, oferta, cennik, dane teleadresowe. Szczecin. [Wymaga Flasha]

  Czytaj więcej: Angielski


strony : [ 1 ] . 2
 
8
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1789
CHF 3,3765
USD 3,0717
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.