eGospodarka.pl

 • Ranking kredytów hipotecznych - grudzień 2013

  (...) w polskich bankach kończy się pewna epoka. Epoka kredytów hipotecznych udzielanych bez potrzeby posiadania wkładu własnego. Znowelizowana Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego nakłada na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o zachowek, poznaj opinie o Dan Cake Croissant Czekoladowy 192g czy przeglądaj oferty pracy z miasta Bukowno.


 • Toyota Corolla, Toyota Auris Sports, Toyota Auris Sports Hybrid

  (...) sprawę z potencjału w segmentu C i obecnie jego oferta jest niezwykle szeroka. Klient niczym w firmowym markecie może wybrać sedana, hatchbacka i kombi w napędzie benzynowym, Diesla a nawet (...)

 • Zgłoszenie upadłości spółki a korekta kosztów w podatku CIT

  (...) pytanie czy obowiązek korekty kosztów obowiązuje również syndyka masy upadłościowej w trakcie likwidacji. Spółka została postawiona w stan upadłości likwidacyjnej, w związku z czym, na (...)

 • Wystartowały WIG30short i WIG30lev

  (...) wobec indeksu . Indeks WIG30short odzwierciedla zmiany cen spółek odwrotnie proporcjonalnie do WIG30. Oznacza to, że jego wartości kształtują się symetrycznie do indeksu WIG30 – przy spadku (...)

 • Rozliczenie podatku VAT i dochodowego od prezentów dla kientów

  (...) drobne upominki z logo firmy, przedsiębiorca może rozliczyć je w kosztach podatkowych. Jeśli prezent ma większą wartość niż 10 zł, może pojawić się konieczność naliczenia VAT-u. W (...)

 • Bilet wstępu na saunę z podstawową stawką podatku VAT

  (...) utworzona przez gminę, zrealizowała inwestycję w postaci budowy centrum sportowo-rekreacyjnego obejmującego kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy (Aquapark), składający się z parku wodnego z (...)

 • Zdolność kredytowa: indeks XI 2013

  (...) możliwości zakupowych Polaków na rynku nieruchomości spadł w listopadzie do 141,4 pkt. z historycznie najwyższego poziomu październikowego (147,9 pkt.). Rok temu indeks był na poziomie 139,7 (...)

 • Aktywność ekonomiczna ludności VII-IX 2013

  (...) WIEKU 15 LAT I WIĘCEJ W analizowanym kwartale ludność aktywna zawodowo stanowiła 56,2% ogółu ludności w wieku 15 lat i więcej. Zbiorowość ta liczyła 17,5 mln osób (z tego 15,7 mln i (...)

 • Obligacje skarbowe - oferta I 2014

  (...) oferowanych w styczniowej emisji wynosi 3,00% w skali roku. Tzw. dwulatki to obligacje o stałym oprocentowaniu. Oznacza to, że już w momencie zakupu tych papierów dłużnych wiemy, jaki zysk (...)

 • Seria odczytów PMI za grudzień zaważy na sentymencie

  (...) od czerwca ubiegłego roku. Opublikowany dzisiaj w nocy indeks PMI przygotowywany Markit Economics także potwierdził lekkie spowolnienie wynikiem na poziomie 50.5 pkt, co było zgodne z (...)

 • NTT 707G – tablet z modemem 3G

  (...) wbudowanym modemem 3G, modułem GPS, obsługuje też dwie karty SIM (2G i 3G). Dzięki temu, tablet obok swoich podstawowych zastosowań może też pełnić funkcje telefonu, urządzenia (...)

 • Upadłości firm w Polsce 2013 r.

  (...) miesięcy jest najwyższy od 2005 roku i aż o 115 proc. wyższy niż w roku 2008, który był ostatnim rokiem spadku liczby . Także w roku 2009, w którym przypadał szczyt kryzysu, było mniej (...)

 • Eurodolar – kolejny ruch w dół

  (...) - Indeks PMI dla przemysłu, grudzień (50,5, prognoza 50,5, poprzednio 50,8), 09:00 (Polska) - Indeks PMI dla przemysłu, grudzień (prognoza 54,9, poprzednio 54,4), 09:13 (Hiszpania) - Indeks PMI (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3730

  (...) powinny mieć finalne odczyty indeksów PMI dla przemysłu z europejskich gospodarek za grudzień (oraz pierwsze dla Hiszpanii – 9:13 i Włoch – 9:43). Po południu poznamy dane z USA – o (...)

 • Volkswagen Caravelle imponuje zwrotnością

  (...) importera Volkswagena na ulicy Krańcowej, która wbrew nazwie nie leży na samiutkim końcu Poznania, choć co ciekawe dość blisko jednej z fabryk koncernu znanej z wytwarzania innego modelu (...)

 • Nowy rok, stare pytania na rynkach finansowych

  (...) 2013 był rokiem banków centralnych: bezprecedensowe luzowanie Banku Japonii, odwlekanie odejścia od QE przez Fed, ekspansywna polityka EBC, wszystko to sprawiło, że rynki w specyficzny sposób (...)

 • Seniorzy w Polsce: pakiet MPiPS

  (...) europejskiego urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w 2011 r. osoby starsze stanowiły 23,9% ludności państw Unii Europejskiej. Te same trendy obserwujemy w Polsce. Udział osób starszych w (...)

 • W co inwestować a czego unikać w 2014?

  (...) zaliczać do udanych. Będzie to drugi rok z rzędu, który zasługuje na takie miano – w 2012 roku także notowaliśmy na głównych rynkach europejskich i amerykańskich dwucyfrowe wzrosty (...)

 • Jak otworzyć hotel w Polsce?

  (...) w obiekcie hotelarskim przedsiębiorca jest obowiązany złożyć wniosek o uzyskanie zaszeregowania obiektu do odpowiedniego rodzaju i jednej z pięciu kategorii oznaczonych gwiazdkami. O (...)

 • Praca w sieci i z komputerem: pogłębiaj wiedzę

  (...) z przeglądarek internetowych” czy „sprawnego wyszukiwania informacji w Internecie” jako umiejętności, bo tylko zbłaźniłby się. Dziś, umiejętności samego korzystania z sieci są tak (...)

 • Najlepsze opony: preferencje konsumentów

  (...) jazdy i pozwolą na bezpieczne przemierzanie dróg, to jedna z najważniejszych kwestii dla każdego . Które opony najchętniej wybierali w ostatnich trzech miesiącach właściciele samochodów (...)

 • MMgeo - Dystrybucja oprogramowania do projektowania i analizy różnorodnych konstrukcji geotechnicznych.

  Czytaj więcej: Oprogramowanie


strony : [ 1 ]
 
2
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1631
CHF 3,3816
USD 3,0315
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.