eGospodarka.pl

 • WIG20 rośnie o 0,12 procent

  (...) nie był zbyt przyjemny dla posiadaczy akcji. Główne indeksy traciły co prawda jedynie po 0,1-0,3 proc., ale podaż szybko przycisnęła i WIG20 w trakcie pierwszej godziny znalazł się w (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument e-Deklaracje Instrukcja użytkownika, poznaj opinie o Panasonic VDR-D150 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Nidzica.


 • Płatności w standardzie SEPA między Polską i Bułgarią

  (...) - BANKSERVICE AD jest ważnym etapem na drodze do optymalizacji przepływów finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nawiązanej współpracy, banki będące uczestnikami systemu będą (...)

 • Budowa mieszkań w XII 2013 r.

  (...) pokazuje pozytywne dane o liczbie mieszkań, których budowę rozpoczęli . Nie inaczej było w grudniu, kiedy zaczęło powstawać 3,1 tys. nowych lokali (wzrost o 15,1% r/r). Dzięki pozytywnym (...)

 • Stopy procentowe w USA wciąż niskie, pieniądz coraz droższy

  (...) centralne świata, a głównie przez , nadzwyczajnych działań, mających na celu złagodzenie i przezwyciężenie skutków, wielokrotnie powtarzano tezę o wypływaniu na nieznane wody. Do tej pory (...)

 • Najem i działalność gospodarcza: forma opodatkowania 2014

  (...) mają aż cztery sposoby na płacenie podatków: skalę podatkową (rozliczenie według stawek 18 proc. i 32 proc.), 19-proc. podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych oraz kartę (...)

 • Karta podatkowa 2014 to niski podatek przy dużym dochodzie

  (...) i mógł się zdezaktualizować. Artykuły traktujące o zasadach rozliczania karty podatkowej w 2015 r. znajdują się tutaj: - - 20 stycznia jest ostatnim dniem, w którym przedsiębiorcy mogą (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce I 2014

  (...) upłynął pod znakiem niemal zupełnego zastoju na rynku sprzedaży mieszkań, a także towarzyszącego mu… wzrostu średnich stawek ofertowych. Jak wynika z przeprowadzonej przez portal (...)

 • Polisolokaty Getin Noble Bank: kara od UOKiK

  (...) konsumentów na produkty inwestycyjno-oszczędnościowe: ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, tzw. polisolokaty. Umowa jest zawierana na wiele lat (...)

 • Więcej odczytów danych makroekonomicznych i więcej emocji w nadchodzącym tygodniu?

  (...) Zjednoczonych lekko zawiodły inwestorów, co doprowadziło do niewielkich spadków w ostatnich godzinach handlu w Nowym Jorku. Gorszy okazał się szczególnie odczyt Uniwersytetu Michigan, który (...)

 • PIT-36 i PIT-36L do 20 stycznia bez zaliczki na podatek

  (...) obowiązani bez wezwania wpłacać w ciągu roku podatkowego zaliczki na . Tyczy się to przedsiębiorców opodatkowanych bądź . Ryczałtowcy bowiem płacą należny ryczałt (który nie jest (...)

 • Zakupy online: mężczyźni na aukcjach, kobiety w e-sklepach

  (...) e-sklepów, aukcji internetowych i zakupów grupowych. Jak pokazują najnowsze, październikowe wyniki badania Megapanel PBI/Gemius, 12,9 mln polskich internautów wchodzi na strony sklepów (...)

 • Podatek dochodowy u źródła: ważny certyfikat rezydencji

  (...) Wnioskodawca (osoba prawna) dnia 2 stycznia 2010 r. zawarł z udziałowcem spółki (osoba fizyczna mieszkającą w Wielkiej Brytanii) , na podstawie której wypłacane są (co miesiąc) (...)

 • Dane z Chin a GPW

  (...) sceptyczny W czwartym kwartale minionego roku chińska gospodarka urosła o 7,7% R/R. To nawet nieco szybciej niż oczekiwał rynek, gdyż konsensus kształtował się na poziomie 7,6%. Co prawda w (...)

 • Zdolność kredytowa bez rewolucji

  (...) S, regulującej rynek kredytów mieszkaniowych sprawiło, że od stycznia banki mogą obliczać klienta do obsługi 30-letniego zadłużenia, a pożyczać najwyżej na 35 lat. Przed 2014 r. mimo że (...)

 • Strategia GPW.2020

  (...) strategii, której celem jest budowa najsilniejszej w historii Europy Środkowo-Wschodniej giełdy papierów wartościowych. Giełdy, która swoimi zasobami i możliwościami będzie w stanie (...)

 • Pijany kierowca nie jest chroniony przez ubezpieczenie OC

  (...) i kolejne tragedie powodowane przez nietrzeźwych kierowców sprawiły, że od początku 2014 r. w centrum uwagi znajduje się temat metod ich karania. Na zagadnienie pijanych osób za kierownicą (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-XII 2013

  (...) r. wydano pozwolenia na 138681 mieszkań, tj. o 16,0% mniej niż w 2012 r. Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 127392 mieszkań, tj. o 10,2% (...)

 • Eurodolar – kolejna fala spadków

  (...) w dół. Dzienne dno wypadło na poziomie 1.3581 USD, w czwartek doszło do odbicia do 1.3649 USD. W piątek dolar ponownie się umocnił. Kurs euro spadł do nowego dna na poziomie 1.3517 USD (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do 1,3505

  (...) kurs EUR/USD spadnie do 1,34, rok natomiast zakończy przy 1,23. Dziś jednak z powodu zamknięcia rynków w USA (Dzień Martina Luthera Kinga) oraz braku publikacji ważnych danych, nie powinniśmy (...)

 • Tendencje na rynku pracy specjalistów I kw. 2014

  (...) i menedżerów, 14% zwolnienia w I kwartale 2014. Prognoza ta jest lepsza od wyników poprzedniej 14 edycji, które już były bardzo dobre(odpowiednio 58% i 11%). Złote branże na rynku pracy Do (...)

 • Europejskie rynki akcji mogą dziś tracić

  (...) spadają w poniedziałek rano wskazując na możliwość ujemnego otwarcia sesji, choć niekoniecznie musi to być od razu wyprzedaż jak w sklepie z elektroniką po świętach. Powody zniżki nie (...)

 • Sektor finansowy musi postawić na zarządzanie ryzykiem

  (...) m.in. z troski o zapobieganie kolejnym światowym kryzysom finansowym. Takie regulacje, jak np. Bazylea III, MSSF9 nakładają na banki i inne podmioty na rynku finansowym szereg obowiązków i (...)

 • Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-J6520DW

  (...) serii Print 3.0, oferujące funkcje drukowania, kopiowania, skanowania i faksowania. Urządzenie osiąga prędkość druku na poziomie 22 obrazów na minutę przy druku monochromatycznym oraz 20 (...)

 • Kantory internetowe: jakie sztuczki stosują?

  (...) osób decyduje się na zamianę tradycyjnych i banków na internetowe ze względu na znaczne oszczędności pieniędzy, warto się upewnić czy oferowany kurs tak kusząco niski jest rzeczywistym (...)

 • Rynek akcji, walut i surowców 13-17.01.14

  (...) styczniowego dna jest w mojej ocenie korekcyjne. Przed nami jest powrót na styczniowe dno i nieco niżej. Potem spodziewam się na wielotygodniowe odreagowanie spadków, które może doprowadzić do (...)

 • Fotoenigma - Fotografia ślubna i wideofilmowanie. O firmie, oferta, galeria i kontakt. Opole. [Wymaga Flasha]

  Czytaj więcej: Uroczystości


strony : [ 1 ] . 2
 
20
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1586
CHF 3,3719
USD 3,0680
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.