eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Kursy walut 20-24.01.14

  (...) Francji i Niemiec. Co więcej widoczne w ostatnich miesiącach rozchodzenie się koniunktur w rdzeniu strefy euro stało się mniej istotne. Indeks PMI dla francuskiego przemysłu bowiem po trzech (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja VAT-UE/B, poznaj opinie o B&K Pomidory całe obrane czy przeglądaj oferty pracy z miasta Puck.


 • Program Infrastruktura i Środowisko 2014

  (...) na który przeznaczono w nadchodzących latach największe fundusze. Do wykorzystania będzie niemal 28 miliardów euro. Choć pieniądze w dużej mierze trafią do organów odpowiedzialnych za (...)

 • Polski leasing w górę

  (...) pt. „Branża leasingowa na plusie – czy inwestycje MSP nadal będą rosły?” opublikował wyniki badania statystycznego dotyczącego 2014 r. Eksperci ZPL podsumowali rok w branży leasingowej (...)

 • Menedżerowie firm wierzą we wzrost w 2014

  (...) badaniu CEO Survey 2014 (85% ) przewiduje poprawę wyników finansowych swojej firmy w nadchodzących 12 miesiącach, a gdy przyjmiemy horyzont 3-letni grupa ta liczy już 90% respondentów w Polsce (...)

 • Najczęściej cytowane media XII 2013

  (...) mediów pierwsze miejsce zajęła Rzeczpospolita. Na drugiej pozycji znalazła się Gazeta Wyborcza, na trzeciej – Wprost. Rzeczpospolita największą ekspozycję w mediach zapewniła sobie dzięki (...)

 • Przemysł w Europie wymaga odnowy

  (...) stycznia komunikatu o działaniach na rzecz odnowy przemysłu europejskiego. Komisja apeluje w nim do Rady i Parlamentu o przyjęcie wniosków legislacyjnych w dziedzinach energii, transportu (...)

 • PZWLP i Masterlease: CFM w 2013

  (...) liczba samochodów znajdujących się w full service leasingu, leasingu operacyjnym lub wyłącznym zarządzaniu firm zwiększyła się o 11.562 auta, co oznacza aż 11% wzrost branży wynajmu i w (...)

 • IKE: im wcześniej, tym lepiej

  (...) konta emerytalnego (IKE), ten w tym roku może na nie odłożyć 11 238 zł, czyli prawie 940 zł miesięcznie. Wzrost limitu w porównaniu z poprzednim rokiem nie jest szczególnie imponujący, bo (...)

 • Orange dla firm: nowe plany taryfowe i 7 MultiPaków

  (...) kosztach, precyzyjniej dobierając zestawy usług - lepiej dopasowując je do potrzeb swojej firmy i różnych grup jej pracowników. Łącząc zamówione usługi w Orange Open dla , dodatkowo (...)

 • Rolnik ryczałtowy i świadczenie usług rolniczych w podatku VAT

  (...) popularne jest otwieranie właśnie w zakresie usług rolniczych. Ponieważ wiąże się to z dużymi wydatkami (zakup maszyn rolniczych niezbędnych do świadczenia takich usług), które są (...)

 • Zawieszona działalność gospodarcza a wspólne zeznanie roczne

  (...) działalność gospodarczą w roku 2012, która była opodatkowana ryczałtem ewidencjonowanym. Na rok 2013 formy tej nie zmieniła, jednakże przez cały ten rok działalność była zawieszona (...)

 • Zakładowy plan kont

  (...) niewiele się od siebie różnią. Wynika to zazwyczaj z faktu, że przedsiębiorstwa opierają się na wzorcach publikowanych w prasie fachowej, tworząc odpowiedni plan kont dla swojej jednostki (...)

 • Usługi księgowe bez podatku VAT

  (...) Wnioskodawczyni prowadzi w zakresie usług księgowych PKD 69.20.Z. Grupa ta obejmuje działalność rachunkowo – księgową, doradztwo podatkowe. Wnioskodawczyni świadczy wyłącznie usługi (...)

 • Central Park Ursynów wystartował

  (...) klientów, do końca marca część oferty mieszkań z Central Park Ursynów objęła promocją cenową, pozwalającą nabywcom na uzyskanie dopłaty do zakupu mieszkania w ramach programu (...)

 • ESET: MSIL/Agent.LQ - kolejny polski wirus komputerowy

  (...) oznaczone przez ESET jako MSIL/Agent.LQ przesyła do wskazanego serwera komplet informacji o przechwyconej maszynie i dodaje wpis do rejestru, dzięki któremu wirus jest aktywowany przy każdym (...)

 • E-handel: prawa konsumentów lepiej chronione

  (...) o numerze 2011/83/UE uchwalonej przez Unię Europejską 25 października 2011 r. Każde z państw członkowskich ma obowiązek wprowadzić je najpóźniej do 13 czerwca tego roku. Zyskają na tym (...)

 • Części samochodowe: wadliwość ciągle wysoka

  (...) polskich fabryk zjechało tylko 575 tys. , czyli o prawie 10% mniej niż w 2012 r. 2013 rok jest piątym z kolei, w którym w Polsce notujemy spadki produkcji. zlokalizowane w naszym kraju, żeby (...)

 • Małe firmy z optymizmem i determinacją

  (...) potwierdziła się Pierwsze półrocze 2013 roku nie należało do najlepszych w odczuciu firm z sektora , na co wskazały wyniki pierwszego badania nastrojów przeprowadzone w marcu 2013 roku (...)

 • Eurodolar – dziś realizacja zysków

  (...) lokalny szczyt na poziomie 1.3703 USD. Potem doszło do zwrotu na południe. Lokalny dołek wypadł na poziomie 1.3662 USD. Obecnie euro jest notowane po 1.3675 USD. Dziś w kalendarzu: 10:00 (...)

 • Gorsze dane z Chin pretekstem do korekty na Wall Street

  (...) nie pomogły także wczorajsze dane makro, gdzie liczba nowych wniosków o zasiłek okazała się co prawda nieznacznie mniejsza od oczekiwań, to jednak gorzej wypadły dane o PMI dla przemysłu (...)

 • Koniunktura przemysłowa I 2014

  (...) w budownictwie oceniany jest mniej pesymistycznie niż przed miesiącem i przed rokiem. Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej niekorzystne (...)

 • Ocena ryzyka krajów wg Coface I 2014

  (...) Ożywienie w gospodarkach rozwiniętych charakteryzuje się sporymi rozbieżnościami pomiędzy krajami. Znacznie poprawiła się sytuacja firm w (ocena A2 od października 2013 r. umieszczona jest (...)

 • Wall Street blisko korekty

  (...) gigantycznej hossie z ubiegłego roku, od Sylwestra na rynku mamy sporo niezdecydowania. W tym czasie kontrakt na indeks S&P500 wahał się w bardzo wąskim przedziale 1810-1845, większość czasu (...)

 • E-commerce w Polsce 2013

  (...) analizie poddane zostały rankingi branż i sklepów, prezentujących najbogatszą ofertę. Przyjrzeliśmy się również kategoriom, w których w roku 2013 powstało najwięcej nowych sklepów oraz (...)

 • Kurs EUR/USD stabilizuje sie pod 1,37

  (...) świata jest bardzo ubogi. Uwagę w zasadzie jedynie może przykuć odczyt inflacji konsumenckiej z Kanady (14:30). Zainteresowanie rodzimych uczestników rynku natomiast wzbudzić powinny ostatnie (...)

 • Hydroponika - W ofercie rośliny, donice i akcesoria do uprawy hydroponicznej. Fontanny, rośliny sztuczne i inne elementy dekoracyjne.

  Czytaj więcej: Ogród


strony : [ 1 ] . 2
 
24
styczeń 2014

styczeń 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2014
CHF 3,4237
USD 3,0727
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.