eGospodarka.pl

 • Sejm zdecydował: umowy zlecenia ozusowane od 2016 roku

  (...) do ubezpieczeń podlegają ubezpieczeniom co do zasady z jednego tytułu – pierwszego lub wybranego przez siebie. W przypadku kilku umów zlecenia równolegle wykonywanych przez zleceniobiorcę (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa kupna sprzedaży samochodu, poznaj opinie o Joanna Ultra Color System Szampon czerwień czy przeglądaj oferty pracy z miasta Białogard.


 • Sejm: "śmieciowa" żywność zniknie ze szkół

  (...) przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach oraz innych placówkach oświatowo i opiekuńczo-wychowawczych nie będzie można sprzedawać , czyli produktów zawierających duże ilości (...)

 • Większe ulgi na dzieci. Sejm przyjął ustawę

  (...) z pełnej kwoty ulgi będą również mogły skorzystać osoby, które dotychczas wykazywały w zeznaniach podatkowych zbyt mały podatek, aby w pełni rozliczyć przysługującą ulgę. Teraz takie (...)

 • Nowy Jeep Renegade już w Polsce

  (...) historii tej marki model produkowany we Włoszech i pierwszy Fiat Chrysler Automobiles stworzony wspólnie przez zespół designerów oraz inżynierów włoskich i amerykańskich. Rozszerzając (...)

 • Zagrożenia internetowe: iPKO na liście najczęściej atakowanych banków świata

  (...) Z roku na rok zwiększa się liczba wirusów i nic nie wskazuje na to, że tendencja ta ulegnie odwróceniu. Użytkownicy codziennie muszą stawiać czoła ponad 10 000 nowych typów malware’u – (...)

 • Oferty kredytów hipotecznych X 2014

  (...) z 4-procentowymi odsetkami? Można. Choć jeszcze niedawno brzmiało to jak fantastyka, to tyle właśnie wychodzi po połączeniu przeciętnej marży bliskiej 2 pkt. proc. i 3-miesięcznego (...)

 • Mitsubishi L200 Storm idealny na pustynię

  (...) tym, że ze względu na trudny teren oraz dużą ilość zwiedzających autem nie wjechaliśmy na samą pustynię, aczkolwiek już sam dojazd w jej okolice wpasowywał się w klimat tego samochodu (...)

 • EUR/USD - obrona wsparcia w rejonie 1.2610 USD

  (...) - Indeks PMI dla przemysłu, wst. październik (52,8, prognoza 52,1, poprzednio 51,7), 03:45 (Chiny) - Indeks PMI dla przemysłu, wst. październik (50,4, prognoza 50,3, poprzednio 50,2), 09:30 (...)

 • Bezrobocie w Polsce IX 2014

  (...) pracy w końcu września 2014 r. wyniosła 1821,9 tys. osób (w tym 952,9 tys. kobiet) i była niższa niż przed miesiącem o 31,2 tys. osób (tj. o 1,7%). W ujęciu rocznym spadła o 261,2 tys (...)

 • Drukarka laserowa Brother HL-L2360DN

  (...) rozmiarów, stworzona do zastosowań biurowych. Urządzenie drukuje dokumenty z prędkością do 30 stron na minutę, przy czym pierwsza strona jest gotowa w czasie krótszym niż 8,5 sekundy (...)

 • Zakup samochodu w trakcie roku a podatek od środków transportowych

  (...) podlegają: o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton; samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton; ciągniki (...)

 • Sprzedaż samochodu na złom - stawka podatku VAT

  (...) rozliczenie na złom może podlegać opodatkowaniu na zasadzie tzw. odwrotnego obciążenia, o czym stanowi art. 17 ust. 1 pkt 7 ustawy o VAT. Zgodnie z jego treścią zastosowanie tej procedury (...)

 • Jak myśleć o Google?

  (...) Google na ocenę treści w zależności od autorytetu jej autora, przestał istnieć (co zostało oświadczone na platformie Google+). Nie jest to w żadnym wypadku nowe zachowanie. Google to (...)

 • Koniunktura przemysłowa X 2014

  (...) nieznacznie pozytywne, lepsze niż we wrześniu, natomiast jego przewidywania – negatywne, gorsze od formułowanych przed miesiącem. Diagnozy produkcji oraz sytuacji finansowej są optymistyczne (...)

 • Telepraca: przemyśl zanim ją podejmiesz

  (...) , wymaga to jednak pewnego doprecyzowania. Tę formę zatrudnienia definiuje i reguluje Kodeks Pracy w rozdziale 2b. W myśl przepisów mianem telepracy określamy pracę wykonywaną regularnie poza (...)

 • Wynagrodzenie dla spółki jawnej za ustanowienie służebności przesyłu

  (...) zawarła ze spółką akcyjną kilka umów o ustanowienie służebności przesyłu na stanowiących jej własność. Umowy te zostały zawarte w formie . Zgodnie z nimi służebność przesyłu (...)

 • Podatek dochodowy z działalności od (nie)firmowego majątku w 2015 r.?

  (...) ust. 2 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej updof). Przypomnijmy, że fiskus uważał, szczególnie w przypadku , że wykorzystywanie danego składnika majątku na potrzeby (...)

 • Nawet 50 tys. zł dofinansowania na dom pasywny

  (...) budowy domu w . Głównym powodem były relatywnie wyższe koszty takiej inwestycji. Obecnie jednak inwestorzy mogą skorzystać z rozbudowanego systemu kredytów z dopłatą, który zakłada (...)

 • Polacy o szczęściu: rodzina przede wszystkim

  (...) przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie Vanquis Bank w okresie od 9 do 19 września 2014 r. na ogólnopolskiej próbie reprezentatywnej Polaków. Autorzy nie tylko chcieli określić poziom (...)

 • Ceny produktów rolnych IX 2014

  (...) w porównaniu z poprzednim miesiącem do 63,71 zł/dt, tj. o 0,2%, a w stosunku do września 2013 r. - o 9,6%. Na targowiskach za 1 dt pszenicy płacono 79,11 zł, tj. mniej o 2,8% niż przed (...)

 • PZWLP i Masterlease: CFM w III kw. 2014

  (...) niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Od początku czerwca do końca września, firmy PZWLP wygenerowały w Polsce prawie 1/3 łącznej sprzedaży nowych samochodów do firm, osiągając (...)

 • Bezpieczeństwo IT w dużych firmach coraz większym wyzwaniem

  (...) wyzwaniami związanymi z w dużych, międzynarodowych firmach są: wysoka aktywność nowoczesnych, skomplikowanych do wykrycia i usunięcia zagrożeń (odpowiedziało tak 88% badanych) oraz rozwój (...)

 • Praca w lotnictwie: ile zarabia pilot?

  (...) w rekrutacji załóg latających firmy K&K Selekt Aviation wynika, że na polskim rynku młody pilot na stanowisku Pierwszego Oficera, pracując na samolotach dyspozycyjnych, powinien spodziewać (...)

 • EUR/USD - kiedy odbicie?

  (...) PMI dla przemysłu Chin wzrósł w październiku do 50,4 z 50,2 we wrześniu. Lepiej od prognoz (50,3), ale głębsze wgryzienie się w dane już nie daje tak zachęcającego obrazu. Nowe zamówienia (...)

 • Praca marzeń = stabilność zatrudnienia?

  (...) Z ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl dotyczącej oczekiwań Polaków w zakresie wymarzonej pracy wyłania się dość klasyczny obraz idealnej pracy. Prawie co trzeci badany (30%) (...)

 • Ulotka - Serwis umożliwia stworzenie, umieszczenie w Internecie i administrowanie niewielkiej strony internetowej.

  Czytaj więcej: Zasoby


strony : [ 1 ] . 2
 
23
październik 2014

październik 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2280
CHF 3,5046
USD 3,3390
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.