eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Kursy walut 13-17.10.14

  (...) czasu nie brakowało powodów do wzrostu awersji do ryzyka: oznaki spowolnienia w Chinach, perspektywa recesji w strefie euro, trendy deflacyjne wynikające ze spadków cen ropy naftowej, czy (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Infomacja miesięczna INF-1, poznaj opinie o Pantene Pro-V Podkreślone Cieniowanie Odżywka bez spłukiwania czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kowary.


 • Skromne zwyżki na GPW

  (...) stała pod znakiem nerwowości i naśladowania ruchów głównych giełd europejskich, choć tempo podążania za rosnącymi po 2 proc. wskaźnikami w Paryżu i Frankfurcie było mocno (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-IX 2014

  (...) styczeń-wrzesień 2014 r. oddano do użytkowania 100138 mieszkań, tj. o 1,9% mniej w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku i o 4,5% mniej niż odpowiednio w 2012 r. W okresie dziewięciu (...)

 • Zdolność kredytowa X 2014

  (...) rodzina z dochodem 5 tys. zł netto chciała zaciągnąć na zakup mieszkania, to przeciętnie mogłaby pożyczyć 434,1 tys. zł (mediana). Wymagałoby to zadłużenia się na 30 lat, korzystania z (...)

 • Ivopol Sp.z.o.o debiutuje na Catalyst

  (...) o.o. Spółka powstała 17 października 2012 r. w Rzeszowie, następnie – w grudniu tego samego roku – zawarła umowę ze spółką Autocentrum Sp.z.o.o, na mocy której dokonała zakupu (...)

 • Rejestracja REGON IX 2014

  (...) kiedy aktywność osób zakładających maleje. Rozpoczynaniu działalności gospodarczej nie sprzyja lato i wyjazdy wakacyjne. Podobnie było w tym roku. W całym III kwartale zarejestrowano blisko (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce X 2014

  (...) w cenach mieszkań oferowanych do sprzedaży na rynku wtórnym w największych polskich miastach. Jak wynika z comiesięcznej analizy przeprowadzonej przez portal nieruchomości Domy.pl średnie (...)

 • Odliczenie VAT a numer rejestracyjny samochodu na fakturze

  (...) że w stosunku do pojazdów samochodowych, których dopuszczalna masa całkowita nie przekracza 3,5 tony, przysługuje prawo do odliczenia jedynie połowy podatku naliczonego. Dodatkowo w przypadku (...)

 • Korekta kosztów gdy uproszczone zaliczki na podatek dochodowy

  (...) wysokości 1/12 kwoty podatku obliczonej przy zastosowaniu bieżącej metody rozliczania podatku dochodowego (a więc skali podatkowej bądź podatku liniowego) od dochodu z pozarolniczej (...)

 • Kiedy sprzedaż prywatnej nieruchomości bez podatku VAT?

  (...) W 1974 r. rodzice wnioskodawcy nabyli działkę gruntu. Następnie w 2002 r. zmarła jego matka, po której dziedziczyli wnioskodawca, jego ojciec i siostry. W2006 r. została zaś zniesiona (...)

 • Sprzedaż bezpośrednia: prawa i obowiązki stron

  (...) Sprzedaż bezpośrednia to zakupy poza stałymi punktami sprzedaży detalicznej – np. w domu klienta, na ulicy lub podczas prezentacji organizowanej m.in. w hotelach, sanatoriach, restauracjach (...)

 • Firmy budowlane już po kryzysie?

  (...) dla branży budowlanej, na co złożyło się wiele czynników. Realizacja nierentownych kontraktów infrastrukturalnych, trudności w dialogu z inwestorem publicznych czy też ograniczona liczba (...)

 • Samochód prywatny do celów służbowych: odmowa wypłaty ryczałtu?

  (...) a contrario przepisów1 jazdami lokalnymi określa się przejazdy w miejscowości, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub stałe miejsce pracy. W odniesieniu do podróży lokalnych, na (...)

 • Europa Środkowa: najlepsze spółki 2014

  (...) firmy z Polski. Aż 17 z nich znalazło się w głównej kategorii , 4 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy – Rising Stars” i dwie w podkategorii „Wielka Piątka – Big 5”. W tegorocznej (...)

 • Srebrny konsument - fakty i mity

  (...) wśród osób starszych mówią jednoznacznie – seniorów podzielić możemy na kilka grup zróżnicowanych pod względem demografii, dochodu, stanu zdrowia, aktywności zawodowej, a także (...)

 • Nowy Opel Vivaro już od 73 100 zł netto

  (...) w wersji Essentia Long (4998/1971 mm) z nowym turbodoładowanym silnikiem wysokoprężnym 1.6 CDTI o mocy 66 kW/90 KM i maksymalnym momencie obrotowym 260 Nm. Nowy nawet w tej podstawowej wersji (...)

 • Zarobki kobiet wyższe niż mężczyzn? Nie w Polsce

  (...) widoczna przy stawkach godzinowych. W przeliczeniu na godzinę, różnica była niższa o 5 p.p. i wyniosła 12%. Godzina pracy kobiety wyceniona była na 20,35 PLN, a mężczyzny na 23,09 PLN. W (...)

 • Cyberprzestępcy podszywają się pod banki

  (...) z bankowości elektronicznej ma bardzo wiele zalet. Chodzi przede wszystkim o możliwość realizacji przelewów, dokonywania innych transakcji nie wychodząc z domu czy stały monitoring posiadanych (...)

 • Rynek walutowy szuka stabilizacji

  (...) płasko, rentowności amerykańskiego długu odbiły w górę, indeks VIX zszedł z dwuipółletnich szczytów. Dla kontrastu środowego szoku, wczorajsze dane z USA (produkcja przemysłowa, indeks (...)

 • Jak konflikt Rosja-Ukraina wpływa na handel zagraniczny?

  (...) konflikcie na Wschodzie poważne utrudnienia w działalności i straty odczuwa 17,4 proc. respondentów AKCENTY; 15,9 proc. zadeklarowało mniej uciążliwe skutki tj. ograniczenie działalności. Co (...)

 • Monitor AOC MyConnect E1759FWU dla komputerów przenośnych

  (...) dodatkową przestrzeń roboczą, którą docenią osoby pracujące w biurze, w domu czy w środkach transportu. wymaga pojedynczego kabla USB 3.0, który służy zarówno do zasilania, jak i (...)

 • Coraz lepiej na rynku pracy

  (...) wrześniu 5 milionów 536,3 tys. osób i względem sierpnia wzrosło o 2,3 tys. czyli o 0,5 proc. Od początku roku zatrudnienie zwiększyło się o ponad 31 tys. W ubiegłych latach we wrześniu (...)

 • Rynek nieruchomości dziesięć miesięcy po deregulacji

  (...) i zarządcy nieruchomości rząd zapowiadał, że zmiany przyniosą wzrost zatrudnienia w sektorze nieruchomości, a rynek sam zweryfikuje poziom jakości oferowanych usług. Niestety intencje (...)

 • Wyłudzenia kredytów w I poł. 2014 r. szacowane na miliard złotych

  (...) wyłudzeń kredytów i pożyczek pojawia się w przypadku zdalnych kanałów sprzedaży (przez telefon lub internet). Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz chęć zaoferowania produktów (...)

 • Kaznowski & Associates - Tłumaczenia w językach europejskich. Siedziba w Warszawie.

  Czytaj więcej: Wielojęzyczne


strony : [ 1 ]
 
17
październik 2014

październik 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2293
CHF 3,5025
USD 3,2964
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.