eGospodarka.pl

 • ITD kontroluje szkolne autobusy. Najgorzej w kujawsko-pomorskim i na Dolnym Śląsku

  (...) gimbusów i autobusów szkolnych prowadzi od początku roku szkolnego. We wrześniu inspektorzy ITD sprawdzili około 1180 takich pojazdów. Inspektorzy sprawdzają przede wszystkim stan techniczny (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek o stwierdzenie nadpłaty podatku, poznaj opinie o Stihl Pilarka spalinowa MS 190 T czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kęty.


 • Polityka pieniężna: już nie wieje nudą

  (...) niską wartość 2,5 proc. osiągnęła w lipcu 2013 r., a więc na niezmienionym poziomie pozostaje od piętnastu miesięcy. To jeden z najdłuższych okresów nudy w polityce pieniężnej w naszej (...)

 • Monitor Rynku Pracy X 2014

  (...) przed rokiem Pomimo utrzymujących się już ponad rok bardzo dobrych prognoz dla polskiej gospodarki oraz systematycznego spadku stopy bezrobocia, faktyczne zmiany na rynku pracy zachowują swoją (...)

 • NIK sprawdzi szkoły jazdy i WORD-y

  (...) jazdy ubiega się ok. 400 tys. osób. Od jakości ich szkolenia zależy bezpieczeństwo na polskich drogach. Zdaniem NIK, zdanie na prawo jazdy nie gwarantuje jednak uzyskania umiejętności (...)

 • Biurowiec ASTORIA w centrum Warszawy

  (...) mkw. powierzchni i 1.400 mkw. powierzchni handlowej, do których poprowadzą dwa reprezentatywne hole wejściowe. Koncepcja biurowa będzie pozwalała na elastyczne wykorzystanie przestrzeni (...)

 • "Raje podatkowe" zablokowane od 2015 roku? Sejm ratuje ustawę podatkową

  (...) napisała w piątek, 2 października, "Rzeczpospolita". Chodzi o nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wprowadzającą (...)

 • POLWAX S.A. debiutuje na GPW

  (...) działa od roku 1999. W latach 2004-2012 należała do Grupy Lotos, w styczniu 2012 została sprywatyzowana i rozpoczęła działalność pod nazwą Polwax S.A. jest jednym z największych (...)

 • Zamówienia publiczne: udostępnienie zasobów podmiotu trzeciego

  (...) Urzędu Zamówień Publicznych z 8 maja 2014 r., sygn. akt KIO 792/14 (LEX nr 1463491) stwierdziła, iż: „dyspozycja art. 26 ust. 2b ustawy P.z.p. wymaga, aby wykonawca powołujący się na zasoby (...)

 • Wolny zawód bez szans na kredyt? Ależ skąd!

  (...) wiedzy, stwierdza w strategicznym dokumencie poświęconym temu sektorowi grupa robocza Komisji Europejskiej. Aż jedna na sześć samozatrudnionych osób w Unii Europejskiej wykonuje jeden z wolnych (...)

 • Rynek surowców pod potrójną presją

  (...) niemal w całości zniwelowały trwającą przez pierwsze półrocze silną zwyżkę indeksu cen surowców, w wyniku której poszedł on w górę o 15 proc. Jednym z najbardziej rzucających się w (...)

 • Emerytury 2015 wyższe co najmniej o 36 złotych

  (...) i emerytur w roku 2015. Nowelizacja zakłada, że od 1 marca 2015 r. świadczenia z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (czyli właśnie oraz renty) wzrosną o 1,08 proc., ale nie mniej niż o 36 (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów według Anny Grodzkiej

  (...) to, ponieważ, jak 24 tys. innych osób w gminie Newham, nie mogą doczekać się mieszkania socjalnego od gminy. Zanim zdecydowały się na okupację, przeszły przez pełny cykl brytyjskiego (...)

 • Hel króluje na Facebooku

  (...) roku Ranking na tworzony wspólnie przez agencję Projekt PR oraz portal www.czasnadmorze.pl. Pierwszy, zimowy, opublikowaliśmy w styczniu 2014 r.. Już teraz widać, iż wyniki zmobilizowały (...)

 • Ubezpieczenie na życie? Niechętnie

  (...) jak najlepiej. Jednak jak pokazuje życie, Polacy nie podejmują działań, które w trudnych sytuacjach mogłyby oszczędzić ich rodzinom poważnych kłopotów. Jednym z możliwych zabezpieczeń (...)

 • Paliwo do samochodu a koszty uzyskania przychodu przy umowie o pracę

  (...) Wnioskodawca dojeżdża codziennie do zakładu pracy 38 km w jedną stronę. Ponieważ nie ma komunikacji publicznej, w tym celu wykorzystuje własny o pojemności silnika 1995 cm3. Określone w (...)

 • Upadłość dłużnika a nieściągalna wierzytelność i koszty podatkowe

  (...) Wnioskodawca wykonuje . Jego opodatkowana jest na zasadach ogólnych, zaś zdarzenia gospodarcze ewidencjonowane są w . W 2012 r. wykonał on dla pewnego nabywcy (polska firma) szereg usług (...)

 • Ulepszenie inwestycji w obcym środku trwałym

  (...) nie tylko środki trwałe stanowiące własność lub współwłasność podatnika, ale także przyjęte do używania inwestycje w obcych środka trwałych niezależnie od przewidywanego okresu ich (...)

 • DAX mocno rośnie

  (...) po bardzo dobrej sesji w USA, gdzie indeks S&P500 wybronił długoterminową linię trendu wzrostowego i kontynuuje silny ruch na wyższe poziomy. Dobre nastroje za oceanem spowodowane są w dużej (...)

 • Dolar powinien się umocnić

  (...) dobrych danych z gospodarki USA dolar zyskuje na całej szerokości. Raport z rynku pracy wskazał na silny wzrost zatrudnienia we wrześniu (248 tys., prog. 215 tys.) przy korekcie w górę o 69 (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe IX 2014

  (...) że banki nie chcąc przepłacać za oszczędności klientów obniżają odsetki od dłuższych . Żeby jednak utrzymać napływ nowych środków coraz częściej wprowadzają one promocje na (...)

 • EUR/USD - doskonałe dane z USA i kolejny dołek

  (...) - Inflacja konsumencka, Melbourne Institute (m/m), wrzesień (0,1%, poprzednio 0,0%), 08:00 (Niemcy) - Zamówienia w przemyśle s.a. (m/m), sierpień (-5,7%, prognoza -2,5%, poprzednio 4,9%), 09:30 (...)

 • Strefa euro przed ożywieniem

  (...) było przewartościowanie wspólnej waluty, które utrzymywało się przez 18 miesięcy i trwało do połowy tego roku. To przełożyło się na spadek konkurencyjności strefy euro, a co za tym (...)

 • ETF lepsze niż fundusze akcji?

  (...) się na polskim rynku. Miesięczne obroty trzema dostępnymi aktualnie ETF-ami (WIG20, S&P500, DAX) to zaledwie kilka milionów złotych, co na tle np. obrotów na rynku akcji, które sięgają (...)

 • Powstają Słoneczne Tarasy 2

  (...) inwestycja poznańskiego dewelopera w Plewiskach. Do tej pory Twoje M zrealizowało Villę Cascadę oraz Słoneczne Tarasy 1. Firma nie zmieniła strategii i postawiła na tereny znajdujące się pod (...)

 • Indeksy giełdowe w Europie mogą zwyżkować dziś rano

  (...) proc. (dzięki danym z rynku pracy, które okazały się na tyle lepsze od oczekiwanych, że ekonomiści BlackRock uznali, że przybliżają one decyzję o podwyżce stóp procentowych w USA do (...)

 • eNieruchomości - Centralna baza nieruchomości.

  Czytaj więcej: Nieruchomości


strony : [ 1 ] . 2
 
6
październik 2014

październik 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1829
CHF 3,4522
USD 3,3343
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.