eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Deflacja nie odpuszcza. Ceny we wrześniu nadal spadały

  (...) rzędu, mieliśmy do czynienia ze spadkiem cen towarów i usług konsumpcyjnych. Jak podał GUS, do spadku cen w relacji rocznej przyczyniły się w głównej mierze niższe ceny , paliw do (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Faktura końcowa - walutowa, poznaj opinie o Palette Deluxe 555 – Rozświetlający brąz czy przeglądaj oferty pracy z miasta Rydułtowy.


 • Inflacja IX 2014

  (...) br. w porównaniu z o 0,1%, wobec spadku o 1,8% w sierpniu br. Najbardziej podrożały warzywa (o 3,7%), jogurt (o 0,7%) i czekolada (o 0,4%). Ceny pieczywa oraz tłuszczów roślinnych pozostały (...)

 • Sektor MSP: coraz więcej płatności kartą Visa Business

  (...) czerwca br. 750 tys. Na przestrzeni poprzedzających 12 miesięcy przedsiębiorcy dokonali takimi kartami niemal 22 mln płatności o łącznej wartości przewyższającej 1,1 mld euro, przy czym (...)

 • RRSO pomoże wybrać najkorzystniejszy kredyt

  (...) czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, jest czymś innym niż oprocentowanie (nominalne) . To drugie decyduje jedynie o wysokości należnych odsetek. RRSO to natomiast coś w rodzaju (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia IX 2014

  (...) do funduszy inwestycyjnych są najlepszym odzwierciedleniem tego, jak istotny stał się dla inwestorów i oszczędzających. Preferencje klientów podlegały i podlegają zmianom, ale fundusze (...)

 • Likwidacja spółki jawnej: spis z natury z podatkiem VAT

  (...) o VAT mówi, że opodatkowaniu tym podatkiem podlegają towary własnej produkcji i towary, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów, w przypadku m.in. rozwiązania lub handlowej (...)

 • Dotacje dla firm nie zawsze opodatkowane podatkiem VAT

  (...) stycznia 2014 roku Odpowiedzi na pytanie zadane we wstępie należy szukać bezpośrednio w Ustawie o podatku od towarów i usług. W art. 29a ust. 1 ww. aktu prawnego znajduje się bowiem definicja (...)

 • EUR/USD - możliwy test dna z piątku

  (...) - Inflacja CPI (r/r) wrzesień (1,6%, prognoza 1,7%, poprzednio 2%), 06:30 (Japonia) - Produkcja przemysłowa s.a., fin. (m/m) sierpień (-1,9%, prognoza -1,5%, poprzednio 0,4%), 08:00 (Niemcy) (...)

 • Prawnik nie zaliczy do kosztów uzyskania przychodu zakupu kluczy?

  (...) Wnioskodawca zamierza otworzyć polegającą na świadczeniu . Dochody z tego tytułu opodatkuje skalą podatkową. W działalności tej będzie wykorzystywał z lat 90-tych (ma on służyć (...)

 • Dotacje unijne na innowacje: jak je pozyskać?

  (...) jajo?” Na pewno najpierw pomysł, a potem dotacja! Elementarną kwestią jest skupienie się przez innowatora na pomyśle w poczuciu wolności do działania bez krępujących wytycznych i (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych IX 2014

  (...) że część osób, która zaciągnęła kredyty w 2008 r. ma lub w najbliższym czasie będzie miała oprocentowanie poniżej 3% (gdy zaciągali oni kredyty wynosiło ponad 7%). Dzieje się tak (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości IX 2014

  (...) rynek oczekuje zapowiadanego przez ekspertów ożywienia. Widoczne jest to przede wszystkim po stronie podażowej i przejawia się wprowadzeniem do sprzedaży większej liczby ofert, a w niektórych (...)

 • Zdolność kredytowa Polaków X 2014

  (...) odtworzenia metra kwadratowego powierzchni użytkowej wzrosły w większości lokalizacji. Oznacza to, że w ostatnim kwartale 2014 roku na dopłaty w programie będą się kwalifikować droższe (...)

 • Jak najem to tylko okazjonalny

  (...) z niesolidnymi najemcami. Ci drudzy bardzo często, bezprawnie i bezpłatnie, zajmowali lokal mieszkaniowy nawet… po zakończeniu umowy najmu. Jeszcze nie tak dawno, według prawa… niewiele mogli (...)

 • Studebaker Avanti - ostatnie coupe z South Bend

  (...) w połowie XIX wieku. Stworzona przez pięciu braci Studebaker w 1852 roku w South Bend w stanie Indiana manufaktura na początku produkowała pojazdy na drogi oraz na szyny. Był to bardzo dochodowy (...)

 • Kurs dolara będzie się umacniać. Wzrost cen nieunikniony?

  (...) połowie 2012 r. Wówczas kurs euro wynosił 1,2 dolara, a na naszym rynku trzeba było za niego płacić 3,55 zł. Dollar Index, obrazujący moc dolara wobec sześciu głównych walut świata (...)

 • Honda CR-V 1.6 i-DTEC vs 2.2 i-DTEC

  (...) pojemności 1,6 i 2,2. Oprócz pojemności oba modele różnią się jeszcze kilkoma szczegółami, ale najpierw skupię się jednak na aspektach wspólnych. A tych jak się domyślacie jest jednak (...)

 • 6 porad, gdy czeka Cię rozmowa kwalifikacyjna przez telefon

  (...) pracy sprawia, że część Twoich CV trafia do firm, których nawet dobrze nie znasz. Nie dopuść do sytuacji, kiedy dzwoni do Ciebie rekruter, a Ty nie wiesz nic o jego firmie, ani nie pamiętasz, (...)

 • Spadek cen ropy wspiera Azję

  (...) miały większego wpływu na tamtejsze notowania na giełdach, chociaż niższa inflacja w Chinach mogła ponownie rozbudzić spekulacje na temat luzowania polityki przez bank centralny Chin. Na tak (...)

 • Dyrektor finansowy: zawód z przyszłością?

  (...) personalnego, opublikowała wyniki badania pt.: „Globalny Barometr Dyrektorów Finansowych: Od zarządzającego finansami do lidera zmian. Ewolucja roli i kompetencji współczesnych dyrektorów (...)

 • Nowe inwestycje coraz atrakcyjniejsze. Czym kuszą deweloperzy?

  (...) i marketingu Activ Investment We wszystkich budynkach mamy podziemne i naziemne miejsca postojowe, komórki lokatorskie, a w blokach mających więcej niż cztery kondygnacje – windy. Prawie każde (...)

 • Słabość euro i funta pcha indeks dolarowy w górę

  (...) presja inflacyjna słabnie, wskazując na spowolnienie ożywienia. We wrześniu wskaźnik CPI spadł do 1,6 proc. r/r z 2 proc. w sierpniu i wobec oczekiwanych 1,7 proc. Spadek cen producenckich (...)

 • Obligacje skarbowe - niemieckie i szwedzkie zniżkują

  (...) dłużnych były widoczne już we wtorek przed południem. Inwestorzy na głównych europejskich rynkach akcji zareagowali na nie początkowo niezbyt mocną wyprzedażą, ale szybko przeszli nad nimi (...)

 • Mieszkanie na ostatnim piętrze - zalety i wady

  (...) na ostatnim piętrze to niezmącony niczym widok. Pamiętajmy jednak, że miejsce miejscu nierówne. Czasem zdarzy się tak, że z ostatniego piętra nie będzie wiele widać, bo obok będą wyższe (...)

 • Chiny obiecane

  (...) polskie firmy jak Selena, Rafako, Kopex i Fasing. Według danych Ministerstwa Gospodarki łącznie polskie BIZ w Chinach na koniec 2012 r. osiągnęły wartość 131 mln 300 tys. euro. Dużo (...)

 • Selfa GE - Producent elementów grzejnych, rurkowych, radiatorowych i patronowych, prętów grzejnych, zespołów grzejnych dużej mocy oraz grzałek specjalistycznych dla przemysłowej techniki grzewczej. Szczecin.

  Czytaj więcej: Termiczne


strony : [ 1 ]
 
15
październik 2014

październik 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2089
CHF 3,4855
USD 3,3262
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.