eGospodarka.pl

 • GE, KGHM, Tauron i Enea mogą budować elektrownię atomową

  (...) na 2025 r. W tym celu powstała spółka PGE EJ 1, która jest odpowiedzialna za przygotowanie procesu inwestycyjnego, przeprowadzenie badań lokalizacyjnych oraz budowę elektrowni. Została (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja CIT-8O, poznaj opinie o Old Poland Rubin Ser szlachetny dlugodojrzewający czy przeglądaj oferty pracy z miasta Tychy.


 • GPW trzymała się mocno

  (...) argument warszawskim bykom, a te skwapliwie go wykorzystały. Indeksy największych spółek już na otwarciu zyskiwały po 0,9 proc. Po 0,5-0,6 proc. w górę szły wskaźniki małych i średnich (...)

 • Deweloperzy w Polsce: dobra passa będzie trwać

  (...) – tak dobrym wynikiem sprzedaży zamknęło trzeci kwartał br. 9 firm deweloperskich, notowanych na warszawskim parkiecie. Porównując wynik trzeciego kwartału br. do analogicznego okresu przed (...)

 • Przelewy Elixir we IX 2014 r.

  (...) Rozliczeniowa S.A. rozliczyła w systemie ELIXIR® prawie 136 mln transakcji o wartości blisko 340 mld zł. W systemie EuroELIXIR, obsługującym rozliczenia w euro, przetworzonych zostało 1,4 mln (...)

 • Fabryka Petralana w Bytomiu niedługo rusza

  (...) aglomeracji śląskiej. Istotny jest dostęp do najważniejszych surowców, m.in. dolomitu i bazaltu z pobliskiego kamieniołomu, kluczowych w procesie produkcji wełny mineralnej. W bezpośrednim (...)

 • Rozliczenie VAT gdy na fakturze odwrotne obciążenie i inne zakupy

  (...) do czynienia wówczas, gdy fakturę otrzymano w innym miesiącu niż nastąpiła dostawa towaru. Załóżmy dla przykładu, że we wrześniu 2014 r. podatnik zakupił towary od kontrahenta i ten w (...)

 • EUR/USD - powrót powyżej dna z 2013 roku

  (...) - Zamówienia na sprzęt, maszyny i urządzenia (m/m) sierpień (4,7%, prognoza 1,0%, poprzednio 3,5%), 02:30 (Australia) - Zmiana zatrudnienia wrzesień (-29,7 tys., prognoza 20 tys., poprzednio (...)

 • Limity podatkowe PIT, VAT, PPE na rok 2015 w dół

  (...) Narodowy Bank Polski w pierwszym dniu października, zależą wysokości m.in. limitów, które decydują o tym, czy firma może zachować status małego podatnika oraz o tym, czy przedsiębiorca (...)

 • Stopy procentowe ponownie w dół. Kto straci, kto zyska?

  (...) do 2%, a stopa lombardowa z 4% do 3%. To jednak najprawdopodobniej dopiero początek serii kilku obniżek, które do końca I kwartału przyszłego roku mogą sprowadzić tę pierwszą stopę do (...)

 • Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI DSG dla rodziny i biznesu

  (...) także Golf. Dlatego, nie powinno dziwić uderzające podobieństwo. Różnica leży w wielkości. Jak już wspominałem, auto jest o 8 cm dłuższe i ma o 5 cm większy rozstaw osi. Czyli (...)

 • Marketing internetowy? Zaangażuj klientów

  (...) tylko biernymi odbiorcami informacji serwowanych przez media czy producentów. Coraz częściej stają się kreatorami ciekawych pomysłów, autorami czy twórcami własnych internetowych produkcji. (...)

 • Z PayByNet zapłacisz w e-urzędzie

  (...) urzędach były czynnością nieprzyjemną i czasochłonną powoli odchodzą do lamusa. Coraz powszechniejszym standardem stają się rozwiązania wspierające e-administrację, dzięki którym stale (...)

 • Ordynacja podatkowa: odsetki 8% w skali roku i taniej nie będzie

  (...) wynikało to z większości prognoz. Otóż główna stopa procentowa spadła o 0,5 pkt proc. (do 2% z poprzednich 2,5%), zaś stopa lombardowa o cały 1 pkt proc. (z 4% do obecnie 3%). Ta ostatnia (...)

 • Ubezpieczenie samochodu: co warto wiedzieć o assistance?

  (...) najczęstszymi przyczynami unieruchomienia pojazdów w ramach Assistance komunikacyjnego są kolizje z innym przedmiotem/pojazdem (29%), problemy z silnikiem (22%), akumulatorem (13%) oraz przebita (...)

 • Podatki lokalne: z opłaty uzdrowiskowej zwolniony nie tylko pacjent?

  (...) linii orzeczniczej w zakresie wyłączenia z opłat uzdrowiskowych osób przebywających w szpitalach. Minister Finansów odniósł się w niej zarówno do pojęcia szpitala jak i czy osoby (...)

 • Phishing: trendy lipiec 2014

  (...) brazylijskiego , który stworzył mobilną aplikację na system Android i iOS umożliwiającą kupno kart kredytowych. Dokładniejsza analiza programu na system Android przeprowadzona przez (...)

 • Wyłudzenia kredytów najczęściej przez Internet i telefon

  (...) biorąc pod uwagę doświadczenia byłego wiceministra spraw wewnętrznych, a obecnie praktyka rynku, jednego z uczestników V Kongresu Antyfraudowego. Wartość dodaną wydarzenia stanowiło (...)

 • Indeks S&P500 zyskał wczoraj 1,75%

  (...) FOMC zachęciła inwestorów do kupna akcji czego wynikiem był silny wzrost indeksów za oceanem. Indeks S&P500 zyskał wczoraj 1,75%, mimo tego, że w początkowych godzinach handlu został już (...)

 • Zasiłek macierzyński dla samozatrudnionych: od 2015 roku zmiany

  (...) wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2010 r., w którym to Trybunał uznał, że względu na konstytucyjną zasadę sprawiedliwości społecznej powinna być zachowana równowaga między wysokością (...)

 • Festiwale muzyczne, sport... Jakie eventy wybierają Polacy?

  (...) muzyka Około 70% wydatków na muzykę w minionym sezonie stanowiły wydatki na – popularność tego typu stwarza z kolei warunki do rozwoju na ich bazie nowych funkcji, stanowiących dodatkowe (...)

 • Dolar nadal w defensywie

  (...) w opublikowanym wczoraj wieczorem protokole z wrześniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, to fragment, w którym część członków gremium wyraziło obawy o wpływ spowolnienia (...)

 • Diesel, benzyna czy LPG?

  (...) % ogłoszeń w serwisie dotyczyło samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Chociaż to najsłabszy wynik w tym roku, to i tak jest to o jeden procent więcej niż w analogicznym miesiącu w (...)

 • Wydatki i dochody gospodarstw domowych w 2013 roku

  (...) jedną osobę w 2013 roku wyniosły 1 062 PLN. roku wyniosła 0,9%, a co z a tym idzie, wydatki w 2013 roku w stosunku do roku poprzedniego pozostały praktycznie na tym samym poziomie. Od 2003 (...)

 • Imponujące odbicie S&P zatrzyma spadki w Europie?

  (...) choć początek notowań był mało zachęcający – indeks spadł do 1925 pkt, to jest do minimum z 2 października. Jego przełamanie otwierałoby drogę do kolejnego wsparcia w okolicach 1900 (...)

 • Dane osobowe autora wpisu naruszającego prawo łatwiejsze do uzyskania

  (...) dnia 18 lipca 2014 r. (w sprawie o sygn. akt II SA/Wa 569/14) zdaje się korygować dotychczasową ułomność przepisów w zakresie możliwości dochodzenia swoich praw z tytułu (...)

 • Compex - Producent środków czystości dla zakładów branży spożywczej.

  Czytaj więcej: Chemia gospodarcza


strony : [ 1 ] . 2
 
9
październik 2014

październik 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1826
CHF 3,4520
USD 3,2776
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.