eGospodarka.pl

 • Specjalne strefy ekonomiczne: zmiany od przyszłego roku

  (...) radach nadzorczych spółek zarządzających strefami przedstawiciel wojewody zostanie zastąpiony przedstawicielem . Propozycja ta wynika z tego, że strefy dość często położone są na terenie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT/D, poznaj opinie o Wydawnictwo Nasza Księgarnia Dariusz Rekosz, Mors, Pinky i zaginiony sztandar czy przeglądaj oferty pracy z miasta Nakło nad Notecią.


 • Volkswagen rusza z budową nowej fabryki w Polsce

  (...) koło Wrześni, na terenie Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej będącej podstrefą Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”. Teren budowy obejmie obszar 220 ha. W (...)

 • Kwota wolna od podatku: skarga do Trybunału Konstytucyjnego

  (...) ustawodawcy, według którego przekroczenie kwoty wolnej od , wynoszącej 3089 zł, pozwala obywatelom na jednoczesne zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych oraz opłacanie podatków. W opinii (...)

 • GPW: wyprzedaż polskich akcji

  (...) kolejna wyprzedaż na europejskich parkietach, gdzie najważniejsze europejskie indeksy spadły poniżej 8 tygodniowych minimów. Tak duże spadki tłumaczone są obawami, że wzrosty w ostatnich (...)

 • RPP tnie stopy procentowe. Tańsze kredyty

  (...) 2,00 proc. w skali rocznej (dotychczas było to 2,50 procent w skali rocznej), stopa lombardowa 3,00 procent w skali rocznej (dotychczas 4,00 proc w skali rocznej), stopa depozytowa 1,00 procent w (...)

 • Atrakcyjność inwestycyjna miast na świecie 2014

  (...) inwestycyjnym świata czwarty rok z rzędu – w ciągu 12 miesięcy do końca II kw. 2014 r. wolumen inwestycji w nieruchomości komercyjne wzrósł o 10,9% do poziomu 55,4 mld USD. Przy wzroście (...)

 • Debiuty giełdowe w Europie w III kw. 2014 r.

  (...) diametralnie odmienna – kolejny kwartał z rzędu utrzymuje się niska aktywność na rynku ofert pierwotnych, za sprawą reformy OFE, braku dużych prywatyzacji oraz ogólnego odpływu kapitału z (...)

 • Stopy procentowe niskie jak nigdy

  (...) szybsze tempo dostosowań, aby od razu w większej skali stymulować słabnący popyt krajowy, poprzez inwestycje i konsumpcje. Fundamentalnie działanie takie jest jak najbardziej uzasadnione (...)

 • Podatek od nieruchomości: podatnikami wspólnicy spółki cywilnej

  (...) wyjątkami) podlegają grunty, budynki lub ich części oraz budowle lub ich części, przy czym te ostatnie podlegają opodatkowaniu jedynie wówczas, gdy są związane z prowadzeniem . Mówi o tym (...)

 • Google promuje protokół HTTPS

  (...) użytkowników internetu W sierpniowym wpisie (HTTPS as a ranking signal) specjaliści Google’a potwierdzili, że HTTPS będzie parametrem uwzględnianym w rankingu wyszukiwania. Podkreślili, że (...)

 • Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego to nie przychód z firmy?

  (...) W styczniu 2003 r. wnioskodawczyni nabyła . Czynność ta nie była objęta VAT-em. Zakup ten nie był dokonany w związku z prowadzoną . Nabyte prawo użytkowania wieczystego nie zostało także (...)

 • Raty "zero procent"? Nie daj się nabrać

  (...) promocjami sprzętu AGD i RTV na raty „zero procent”. Mimo, że zawsze chodzi o kredyt ratalny, to definicja nieoprocentowanych rat może być bardzo szeroka. Od braku samych odsetek daleko (...)

 • Kobiece zawody w Europie

  (...) pięciu grupach zawodowych proporcje w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn są względnie wyrównane. Są to: pracownicy przetwórstwa spożywczego, obróbki drewna i produkcji wyrobów tekstylnych (...)

 • mBank wprowadza Finansowanie MSP

  (...) mBank proponuje limit kredytowy w wysokości do 900 000 zł, przyznawany w uproszczonej procedurze. Dzięki ograniczeniu formalności, firmy uzyskują decyzję kredytową nawet w ciągu 24 godzin (...)

 • Warsztat samochodowy: lepszy droższy, ale rzetelny

  (...) z autem po zakończeniu gwarancji. Tymczasem, dzięki przepisom unijnym, nawet nowe auta mogą być obsługiwane serwisach niezależnych bez obaw o utratę gwarancji. Klient ma więc duży wybór (...)

 • Samochód osobowy na najem z pełnym odliczeniem VAT

  (...) 86a ust. 1 ustawy o VAT mówi, że w przypadku wydatków związanych z pojazdami samochodowymi, kwotę podatku naliczonego podlegającego odliczeniu stanowi 50% VAT wyrażonej przede wszystkim na (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany IX 2014 r.

  (...) weszła w życie ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o zmianie (Dz. U. z 2014 r., poz. 1100), na podstawie której m.in.: wprowadzono i zdefiniowano pojęcie jednostek mikro; ustalono, że do (...)

 • Podwyżka wynagrodzenia bez tabu

  (...) często podejmowanych tematów zarówno przez pracowników, jak i ich przełożonych. Prawie połowa pracujących Polaków (48%) nigdy nie uczestniczyła w rozmowie o – czytamy w raporcie (...)

 • Stopy procentowe - oczekiwane spadki

  (...) zdają się sprowadzać dzisiejszą decyzję Rady do zwykłej formalności. Powszechnie oczekuje się, że po dzisiejszym posiedzeniu podstawowa stopa procentowa zostanie obniżona o 25 punktów (z (...)

 • Cyberprzestępcy opróżniają bankomaty

  (...) do bankomatu, wkłada rozruchową płytę CD w celu zainstalowania szkodliwego oprogramowania, a po powtórnym uruchomieniu bankomat jest już pod władzą . Jest noc, niedziela lub poniedziałek (to (...)

 • Na rynku wtórnym świadectwo energetyczne to rzadkość

  (...) Pojęcie certyfikatów energetycznych budynków pojawiło się w polskim prawie w 2009 r. w wyniku jednej z dyrektyw Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z 2002 r. dotyczącej jakości (...)

 • Giełdy - spadki w Europie, USA i Azji

  (...) Jeszcze mocniej w dół poszły indeksy DJIA i Nasdaq. Technicznie notowania kontraktów na S&P500 zbliżyły się do długoterminowej linii trendu wzrostowego. Patrząc jednak na argumentu za (...)

 • Wolny zawód a dostępność kredytów

  (...) czym polega różnica? Oba te pojęcia są sobie znaczeniowo bliskie, jednak tylko definicja zawodu zaufania publicznego znalazła się w Konstytucji RP, która wiąże wykonywanie zawodu zaufania (...)

 • Volkswagen Golf nie ma konkurencji

  (...) benzyny zbliżała się do 4 złotych, koreański koncern Daewoo wycofywał się właśnie z fabryki na warszawskim Żeraniu, a w Słomczynie, na największej w Polsce giełdzie samochodowej, wciąż (...)

 • Gospodarstwa rolne: koniunktura VI 2014

  (...) jakie miały miejsce w I półroczu br. kształtowały się niekorzystnie, biorąc pod uwagę salda odpowiedzi na pytania dotyczące ogólnej sytuacji , opłacalności produkcji rolnej oraz popytu na (...)

 • Portal o marketingu wystawienniczym w Polsce - Portal wiedzy praktycznej dla firm uczestniczących w imprezach targowych, zawiera m.in. porady jak zorganizować stoisko targowe, bazę firm wystawienniczych oraz kalendarz imprez targowych w Polsce.

  Czytaj więcej: Targi i wystawy


strony : [ 1 ] . 2
 
8
październik 2014

październik 2014
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
27
28
29
30
31
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1856
CHF 3,4520
USD 3,3050
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.