eGospodarka.pl

 • Telewizja Polska mocno na minusie

  (...) nakłady o charakterze jednorazowym związane z Euro 2012 oraz wymaganym przez ustawę jednoczesnym nadawaniem w technice analogowej i , wynoszące ok. 205 mln zł. Na zły wynik miał też znaczny (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja CIT-9R, poznaj opinie o Amino Grochowa - zupa błyskawiczna czy przeglądaj oferty pracy z miasta Pasłęk.


 • Nerwowa końcówka kwartału na rynkach akcji

  (...) zimny prysznic tym, którzy po podejrzanie dobrym przebiegu handlu dzień wcześniej, spodziewali się, że siła naszego parkietu to sygnał przełomu i początek trwałej poprawy sytuacji. Choć (...)

 • Kurs USD/PLN w drodze na półroczne szczyty

  (...) z płynnością, odgórnie wprowadzono ograniczenia dotyczące m.in. wysokości maksymalnych dziennych wypłat. Informacje z Cypru także dzisiaj mogą rzutować na zachowanie się rynków (...)

 • Ataki DDos zagrożeniem dla polskich firm

  (...) na infrastrukturę organizacji Spamhaus – kontrowersyjnego dostawcy usług udostępniającego informacje o firmach i serwisach wspierających lub będących źródłem spamu. Analitycy wskazują (...)

 • Kurs EUR/PLN tuż nad poziomem 4,18

  (...) polskiej waluty. Kurs EUR/PLN znajduje się tuż nad 4,18, a silnie ujemnie skorelowany z eurodolarem kurs USD/PLN zniżkuje do 3,26. Dziś najważniejsze wydarzenia to publikacja indeksu Chicago PMI (...)

 • 5 zasad bezpiecznych płatności online

  (...) PayU SA, w sieci kupuje już 13,5 miliona Polaków. Sklepy internetowe i operatorzy płatności dokładają starań, aby były bezpieczne, dużo jednak zależy od samych kupujących. Przed (...)

 • Ustawa o terminach zapłaty w transakcjach handlowych podpisana

  (...) przepływów pomiędzy i poprawę sytuacji dostawców produktów i usług. Wprowadza między innymi zasadę, że w przypadku transakcjach między przedsiębiorcami a podmiotami publicznymi, w (...)

 • Koniunktura gospodarcza wg finansistów IV kw. 2012

  (...) zbiera i analizuje opinie osób bezpośrednio związanych z finansami w firmach różnej wielkości, ze wszystkich branż, w krajach całego świata. Przeprowadzana wspólnie przez ACCA (The (...)

 • BOŚ Bank oferuje gwarancje de minimis

  (...) które zostaną udzielone do końca 2013 r., w pierwszym roku ich trwania nie będzie pobierana żadna prowizja. W kolejnym przedsiębiorca zapłaci preferencyjną stawkę w wysokości 0,5 proc (...)

 • G Data SmallBusiness Security

  (...) nie tylko zapewnią im niezawodna ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i atakami hakerów, ale będą łatwe w użyciu i nie będą wymagać czasochłonnego wdrożenia ani wielkich (...)

 • Obligacje banków sposobem na niskie zyski z lokat

  (...) spadek oprocentowania sprawił, że ich średnie stawki znalazły się już znacznie poniżej 4 proc. w skali roku, a najlepsze depozyty dają zarobić co najwyżej 4,1-4,4 proc. Tymczasem (...)

 • Eurodolar najniżej od listopada

  (...) dług pod presją Pomimo planu ratunkowego uzgodnionego z Trojką, agencja Moody's uważa, że ryzyko opuszczenia strefy euro przez Cypr pozostaje znaczące. Dodatkowo agencja wskazuje, iż ryzyko (...)

 • Monitor AOC myMulti-Play q2963Pm

  (...) statycznym wynoszącym 1000:1 (szczytowy kontrast dynamiczny to 50 000 000:1) oraz jasności sięgającej 250 cd/m2. Zastosowana w tym modelu matryca IPS zapewnia szerokie kąty widzenia – 178 (...)

 • Małe firmy - prognozy I kw. 2013

  (...) raz piąty zapytała o to, jakie mają przewidywania dotyczące sytuacji własnej firmy, a także jak oceniają perspektywy całej gospodarki w bieżącym roku. W badaniu wzięło udział 1000 osób (...)

 • Nowa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z USA

  (...) podatnicy od roku 2014? Przede wszystkim nowa umowa zmienia podstawową metodę unikania podwójnego opodatkowania. Dotychczasowa metoda tzw. zaliczenia proporcjonalnego będzie nadal stosowana, ale (...)

 • Samochód osobowy jednorazowo w kosztach firmy?

  (...) firmy, a to oznacza konieczność stopniowego rozliczenia zakupu w kosztach podatkowych poprzez odpisy amortyzacyjne. Co prawda prawem do jednorazowego rozliczenia w kosztach wartości zakupionego (...)

 • Przekazanie nieruchomości wspólnikowi poza podatkiem VAT

  (...) W 2012 r. występującej ze wspólniczce przekazano należącą do majątku tej spółki własność zabudowanej w miejscowości R. tytułem zwolnienia się przez pozostałe dwie wspólniczki ze (...)

 • Nowy szczyt na kursie USD/PLN

  (...) trakcie wczorajszej sesji nowy szczyt w obecnym ruchu wzrostowym na poziomie 3,2773. Spodziewamy się kontynuacji ruchu wzrostowego w okolice 3,30 – 3,31, gdzie znajduje się techniczny opór (...)

 • Niewielkie osłabienie na amerykańskim rynku nieruchomości

  (...) kwartał dzisiejsza sesja na GPW nie zmieni już zapewne istotnie bilansu tych okresów. W obu przypadkach wypadną niekorzystnie. Dla większości obserwatorów rynku to duże zaskoczenie, bo w ten (...)

 • Egzekucja komornicza z praw do domeny internetowej

  (...) domena jest niepowtarzalnym adresem internetowym. Poprzez wpisanie w przeglądarce internetowej nazwy domeny, użytkownicy Internetu mogą wchodzić na interesujące ich strony internetowe (...)

 • Mazda CX-5 2,0 SKYACTIV-G AT

  (...) zapoczątkowała złoty okres marki w dziedzinie designu. Od tamtej pory, każdy nowy model wygląda bardzo atrakcyjnie. reprezentuje najnowszy nurt stylistyczny zwany „KODO - dusza ruchu”. Nie (...)

 • Kredyt hipoteczny dla singla? Nic trudnego!

  (...) że w Polsce żyje obecnie 7 milionów osób, które są określane mianem . W 2008 roku ta grupa była o dwa miliony mniejsza. odgrywają coraz większą rolę jako docelowi klienci krajowych (...)

 • Możliwe przedłużenie spadków na europejskich rynkach akcji

  (...) nadal schodziły, co można traktować jako element większej i oczekiwanej od dawna korekty spadkowej, która trwa od dwóch tygodni (dokładniej od czasu ogłoszenia pierwszego planu strzyżenia (...)

 • Ceny mieszkań wreszcie drgną

  (...) doradców Home Broker i Lion’s House sugeruje, że mieszkania w perspektywie 12 miesięcy mogą minimalnie wzrosnąć. Przewidywana zmiana to jedynie kosmetyczne 1,1% w górę, więc bardziej (...)

 • Wielkanocne przeloty samolotem

  (...) użytkowników KAYAK-a na amerykańskim rynku pokazała, że marzec jest jednym z najtańszych miesięcy, jeśli chodzi o loty na trasach międzynarodowych. Okazuje się, że prawidłowość ta ma (...)

 • Pay U - Umożliwia szybkie i bezpieczne regulowanie płatności online.

  Czytaj więcej: Usługi bankowe


strony : [ 1 ] . 2
 
28
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1866
CHF 3,4349
USD 3,2773
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.