eGospodarka.pl

 • Stany Zjednoczone uciekają Europie

  (...) podobnie na europejskich i amerykańskich rynkach akcji, ale wśród dużej liczby publikacji makroekonomicznych można dostrzec powtarzalny schemat – informacje zza oceanu zaskakują na plus (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument PL-USA 5, poznaj opinie o Zolux Ubranko "Butterfly" 40 cm czerwień czy przeglądaj oferty pracy z miasta Zdzieszowice.


 • Zniżki na GPW

  (...) optymistycznie. W reakcji na niezłe zakończenie handlu oceanem i dobre informacje, świadczące o poprawie sytuacji w Chinach, indeksy szły w górę. Na otwarciu WIG20 zyskiwał 0,5 proc., WIG (...)

 • Podróże służbowe Polaków I 2013

  (...) lotniczych na rezerwowanych jest na po Polsce. Tłumaczyć to można tym, że w naszym kraju – na niektórych trasach – jest to duża oszczędność czasu i alternatywa do kolei. Najbardziej (...)

 • Debiut Kurody, EURO PMI i Cypr w tle

  (...) pokazała niezdecydowanie inwestorów. Nie należy się temu dziwić po przeczytaniu założeń budżetowych przedstawionych wczoraj przez Osbornea. W ogromnym skrócie – nic się nie zmieniło (...)

 • Osiedle Świerkowa Polana: ruszył II etap

  (...) rozpoczęła, swoją architekturą i układem wnętrz nawiązują do mieszkań z pierwszego etapu inwestycji. Cieszyły się one popularnością ze względu na funkcjonalność przyjętych (...)

 • Opłata komornicza za wykonanie postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia

  (...) z zagadnieniem prawnym przedstawionym SN przez sąd drugiej instancji w stanie faktycznym, w którym w związku z zakończeniem postępowania o wykonanie zabezpieczenia, komornik ustalił koszty tego (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany a nieodpłatne użytkowanie lokalu

  (...) ile ustawa o reguluje zasady opodatkowania przy wyborze tej formy opodatkowania, w tym przede wszystkim stawki ryczałtu, tak nie zawiera definicji przychodu. Mówi jednak, że opodatkowaniu (...)

 • Amortyzacja spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego

  (...) updof) definiuje nam, co należy zaliczać do podlegających amortyzacji. Są to m.in. maszyny urządzenia, czy też budynki, budowle, lokale będące odrębną własnością, a także środki (...)

 • Podatek VAT: faktura uproszczona nie dla konsumenta

  (...) sprzedaży faktura pojawia się przede wszystkim w transakcjach pomiędzy przedsiębiorcami. Jej wystawienie należy do obowiązków podatników - stanowi ona dla nich podstawę do rozliczeń podatku (...)

 • Podróż służbowa przedsiębiorcy: ubezpieczenie a koszty firmy

  (...) Prowadzona przez wnioskodawcę (opodatkowana ) wymaga od niego korzystania z wielu środków transportu w celu docierania do bardzo odległych miejsc. Bardzo często musi podróżować on poza (...)

 • QE3 jeszcze zostanie

  (...) w czerwcu Komunikat Fed odnotowuje pewną poprawę sytuacji w amerykańskiej gospodarce, ale na tym zmiany się kończą. Bernanke udało się zachować status quo bez kolejnego dysydenta, mimo, iż (...)

 • Ultrabook ASUS Taichi

  (...) ASUS Taichi łączy najistotniejsze funkcjonalności wielodotykowych tabletów oraz to, co najlepsze w ultrabookach. Po otwarciu pokrywy, Taichi jest wydajnym ultrabookiem z ekranem Full HD (...)

 • Skoda Octavia III - polska premiera

  (...) sprzedającym się autem w Polsce przez kilka lat. Zapracowała na to dobrym wyposażeniem, niską awaryjnością i spokojnym, może nawet zachowawczym designem. Octavia III już wkrótce zastąpi na (...)

 • S&P500 rośnie o 0,7 procent

  (...) się wrócić do formy po słabej sesji w poniedziałek i bardzo niepewnych notowaniach wtorkowych. Ze zmiennym szczęściem – CAC40 zyskał 1,7 proc. i domknął w ten sposób lukę bessy, która (...)

 • Niepewność rozdaje karty na rynku akcji

  (...) niż się wydawało jeszcze tydzień temu. Banki pozostaną zamknięte do wtorku, a ludzie tylko czekają na dzień, w którym będą mogli wyczyścić ich konta ze swoich oszczędności. EBC (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe hamuje

  (...) regularnie publikuje dane dotyczące , których budowę już rozpoczęto. Podobna sytuacja ma miejsce w zakresie danych o liczbie mieszkań na budowę których deweloperzy uzyskali pozwolenia. W (...)

 • Dalsze oznaki poprawy sytuacji na amerykanskim rynku nieruchomości

  (...) się wstępne dane na temat stanu gospodarki strefy euro w marcu. Szczególnie słabo wypadły wiadomości z Niemiec, które były w poprzednich miesiącach jednym z liderów ożywienia koniunktury (...)

 • Szef Fed nie zaskoczył

  (...) Otóż, FOMC przewiduje spadek bezrobocia w 2013 roku do poziomu 7,3 – 7,5%. Fed nadal podtrzymuje stanowisko luzowania ilościowego do czasu, kiedy sytuacja na rynku pracy ulegnie znacznej (...)

 • Zadłużona Polska. Rząd podał informacje o długu

  (...) Finansów, zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło na koniec stycznia 2013 roku 814.403,5 mln zł, czyli ok. 194,5 mld euro lub ok. 263,8 mld dolarów, liczonych po kursach z ostatniego dnia stycznia. (...)

 • Bankowość internetowa nie tylko dla młodych

  (...) finansowe na dobre zagościły już w wirtualnej przestrzeni Internetu. Dostęp do rachunków osobistych lub dokonywanie przelewów z każdego miejsca na świecie dla większości z nas jest już (...)

 • Kurs EUR/USD pozostaje bez większych zmian

  (...) EUR/PLN znajduje się na 4,1760, a USD/PLN na 3,2290.Dziś najważniejszymi wydarzeniami będą publikacje indeksów PMI ze strefy euro oraz dane z rynku nieruchomości i Philly Fed z USA. FOMC (...)

 • Polskie kobiety a pielęgnacja urody wiosną

  (...) 58% kobiet idealna kobieta powinna być szczupła, średniego wzrostu i mieć średni biust. Spośród znanych kobiet, Polki wskazały Jennifer Aniston jako kobietę, której figura jest najbardziej (...)

 • Niechciane wiadomości: spam "papieski"

  (...) już kilka dni po wyborze nowego papieża cyberprzestępcy postanowili wykorzystać to zdarzenie do własnych celów. Eksperci z firmy Barracuda Networks zidentyfikowali już ponad 400 tys (...)

 • Wydatki Polaków na Wielkanoc 2013

  (...) proc.) przeznaczy na organizację świąt taką samą kwotę, co w zeszłym roku, a prawie co piąty respondent (22 proc.) zamierza wydać więcej. Połowa ankietowanych przeznaczy na organizację (...)

 • Kredyty hipoteczne: mechanizm bilansujący to rzadkość

  (...) kredytodawców nie sprzyja kształtowaniu bardziej atrakcyjnej oferty mechanizmów bilansujących. W tym kontekście warto pamiętać, że banki mogą pobierać różne opłaty za bilansowanie (...)

 • Pami - Producent domowego obuwia tekstylnego.

  Czytaj więcej: Obuwie


strony : [ 1 ] . 2
 
21
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1805
CHF 3,4240
USD 3,2387
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.