eGospodarka.pl

 • Sytuacja na Cyprze powodem spadków na rynkach światowych

  (...) cypryjskiego zamieszania, dla naszych inwestorów nie był zbyt dotkliwy. Szczególnie w porównaniu do tego, który można było obserwować w Japonii, gdzie Nikkei spadł o 2,7 proc., Paryżu (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WK1, poznaj opinie o Kamis Marynata Korzenna do mięs i drobiu czy przeglądaj oferty pracy z miasta Sopot.


 • GUS: płace rosną, zatrudnienie spada

  (...) płac w lutym to po części efekt niskiej zeszłorocznej bazy. – W 2012 powszechne było przesuwanie wypłat premii z lutego na styczeń ze względu na podwyżkę składki zdrowotnej po stronie (...)

 • Przedsiębiorcy donoszą na fiskusa do CBA

  (...) w Ministerstwie Finansów od niemal 20 lat z zastanawiającą regularnością powstają przepisy, o lukach w których wiedzą tylko grupy przestępcze, które na ich podstawie przez 2-3 lata (...)

 • Wzrost cen mieszkań w Chinach

  (...) na trwałe nastawienie inwestorów do ryzykownych aktywów? To kluczowe pytanie na najbliższe dni. Dziś od rana stało się to nieoczekiwanie wiodącym tematem w mediach i na rynkach. Pakiet (...)

 • Kradzież danych ze smartfonów z Androidem

  (...) jeden z użytkowników skontaktował się z ekspertami z Kaspersky Lab z prośbą o sprawdzenie dostępnej w sklepie Google Play aplikacji o nazwie My HRMIS & JPA Demo, której twórcą jest Nur (...)

 • Opel Astra GTC 1.6 Turbo Sport

  (...) nam wiele. Dynamiczne, a zarazem eleganckie przetłoczenia karoserii znajdziemy praktycznie z każdej strony, co uniemożliwia nam natychmiastowe zajęcie pozycji za kierownicą. Design jest (...)

 • Budowa mieszkań w II 2013 r.

  (...) roku oddawanych do użytkowania w ciągu roku zmniejszyła się. To głównie za sprawą deweloperów, którzy właśnie wprowadzają na rynek ostatnie mieszkania, których budowę rozpoczynali w (...)

 • Podróże służbowe w 2013 r. a podatek dochodowy

  (...) wydatki mogą wliczyć w koszty i tym samym przekraczają obowiązujące limity oraz norm, którymi posiłkuje się ustawa o . Ponadto nie pamiętają o należytym udokumentowaniu poniesionych (...)

 • Podatek VAT: miejsce świadczenia a wynajem środka transportu

  (...) w art. 28b , miejsce opodatkowania dla usług, wykonywanych na rzecz podatnika, co do zasady określa się tam, gdzie znajduje się nabywca. Otóż przepis ten wskazuje, że miejscem świadczenia (...)

 • Rezydencja podatkowa: podatek PIT przy inwestycjach

  (...) to wybór kraju oferującego zwolnienie podatkowe jak np.: Monaco, Szwajcaria czy Lichtenstein. Drugą jest wykorzystanie możliwości rezydencji podatkowej w kraju unijnym, który oferuje korzystne (...)

 • Księgi rachunkowe: ubezpieczenie auta w kosztach firmy

  (...) Do końca 2011 r. wnioskodawcy prowadziła . Od roku 2012 natomiast była zobowiązana do zaprowadzenia . Na mocy zapisów ustawy o rachunkowości oraz ustawy o firma dokonywała rozliczenia w (...)

 • Polacy a energooszczędność

  (...) wyniki sondażu dotyczącego wiedzy Polaków nt. energooszczędnych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Badanie Energooszczędność w moim domu przeprowadziła pod koniec stycznia 2013 (...)

 • Najlepsza firma dla inżyniera 2012

  (...) tegorocznej edycji zadecydowały głosy oddane przez 2 115 inżynierów między 1 stycznia a 31 grudnia 2012. Inżynierowie, jak co roku, mogli podać dodatkowe przyczyny, dla których wybierają (...)

 • Polacy a warsztaty samochodowe

  (...) prywatne reperacje decydują się w przypadku . Tak naprawiamy aż 32,8% tego typu szkód. Tylko nieco częściej korzystamy w tych przypadkach z rozliczenia z tytułu OC sprawcy (34,15%). Rzadziej (...)

 • „Skok na cypryjską kasę” powodem braku zaufania do euro

  (...) ponownie pokazały one pogłębiającą się lukę wzrostową pomiędzy Europą i USA, gdzie sprzedaż detaliczna zaskoczyła pozytywnie, wzrastając w lutym 1.1% wobec stycznia. Nadchodzący (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,29

  (...) Eurogrupy ustalono, że Cypr zostanie dokapitalizowany kwotą 10 mld euro, jednak pod pewnymi bezprecedensowymi warunkami. Najbardziej kontrowersyjny dotyczy jednorazowej opłaty od będących oraz (...)

 • Jak banki ustalają oprocentowanie kredytów w PLN?

  (...) przyczyny wahań kosztów odsetkowych, muszą natomiast zaczerpnąć podstawowych informacji na temat rynku międzybankowego. WIBOR, czyli koszt pieniądza bez ryzyka Prowadzenie działalności (...)

 • Mocne uderzenie na światowych rynkach finansowych

  (...) do planu ratunkowego Cypr dostanie 10 mld EUR pomocy finansowej od krajów strefy euro i MFW, ale w zamian zgodzi się opodatkować jednorazowo depozyty bankowe stawką 5% w przypadku depozytów do (...)

 • Urządzenie wielofunkcyjne OKI MC780dn

  (...) samym sercu wydajnych procesów biznesowych Seria MC700 posiada otwartą platformę, która umożliwia dostosowanie interfejsu użytkownika i zintegrowanie wszystkich czynności związanych z (...)

 • Sprzedaż obligacji skarbowych II 2013

  (...) 2013 roku utrzymał się na zbliżonym do styczniowego poziomie. W drugim miesiącu tego roku sprzedano w sumie 1 118 596 sztuk dłużnych papierów skarbowych na ogólną kwotę 111 813 147,0 zł (...)

 • Wymóg wiedzy i doświadczenia a zasady prawa zamówień publicznych

  (...) przeprowadził postępowanie o na zakup i dostawę 10 sztuk fabrycznie nowych, jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych. W ramach tzw. kontroli doraźnej postępowania, Prezes Urzędu (...)

 • Oczekiwane słabe otwarcie na europejskich rynkach akcji

  (...) rozpoczęły się od zwyżek, ale inwestorzy wyraźnie stracili zapał do zakupów. W Warszawie było to o tyle zrozumiałe, że w dniu wygasania kontraktów terminowych faktycznie mamy w końcówce (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe I-II 2013

  (...) r. wydano pozwolenia na budowę 18284 mieszkań, tj. o 24,1% mniej niż w analogicznym okresie 2012 r. Zmniejszyła się również liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – do 10553, tj. o (...)

 • Rynek kredytów w Polsce II 2013

  (...) lutym minimalnie, bo o 0,2 proc., czyli o 1,0 mld zł, do 540 mld zł. Niemal cała zmiana była jednak efektem wahania kursu walut (jedna trzecia kredytów gospodarstw domowych denominowana jest we (...)

 • Stabilność finansowa konsumentów 2012

  (...) wysoki pesymizm polskich , co przekłada się na najsłabszy od 5 lat wynik Polski w Indeksie (13). Mimo że polska gospodarka jako jedyna w Unii Europejskiej uniknęła recesji, gospodarstwa domowe (...)

 • Ewewiert - Wiercenie studni głębinowych, sprzedaż oraz montaż pomp i hydroforów. Stalowa Wola.

  Czytaj więcej: Wodne


strony : [ 1 ] . 2
 
18
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1505
CHF 3,3969
USD 3,2015
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.