eGospodarka.pl

 • Stabilizacja na rynkach akcji

  (...) Eurogrupy, na czele której stanął nowy przewodniczący Jeroen Dijsselbloem. Głównym tematem spotkania będzie ciągnąca się od dłuższego czasu kwestia cypryjskiego bailoutu. Oprócz tego (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PIT/Z, poznaj opinie o Lakma AKRYL W czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kępno.


 • Jarosław Gowin pozostaje w rządzie

  (...) powiadomił tuż przed swoim wylotem na targi CeBIT odbywające się w Hanowerze. Jak stwierdził Tusk, minister Gowin przekonał go, że dalsza współpraca obu polityków na niwie rządowej jest (...)

 • Fundusze obligacji: jakie ryzyko, taki zysk

  (...) uczestnictwa funduszy polskich obligacji cały ubiegły rok był wyjątkowo udanym okresem. wyłącznie w papiery skarbowe średnio zarobiły w tym czasie 11 proc., zaś fundusze uniwersalne 10,3 (...)

 • Sektor MŚP: ocena IV kw. 2012 i prognoza I kw. 2013

  (...) recesja dla wielu przedsiębiorców jest już rzeczywistością. W tym kwartale 45 proc. przedsiębiorców negatywnie oceniło kondycję własnej firmy. To największy odsetek takich ocen odkąd (...)

 • Skoda Superb 2.0 TDI Laurin&Klement

  (...) modelu. To co zdecydowanie czyni go wartym kupienia, poza oczywiście komfortem, przestrzenią, dobrymi właściwościami jezdnymi i solidnością wykonania jest przede wszystkim to, że nie jest to (...)

 • Osiedle Odkrywców we Wrocławiu

  (...) w okolicach kwartału ul. Bystrzyckiej i Bajana. W tej części miasta, oprócz Maślic i Stabłowic, powstaje niewiele inwestycji deweloperskich. Zachód Wrocławia jednak prężnie się rozwija (...)

 • Rynki nieruchomości: wysoki poziom wydatków budowlanych w USA

  (...) wydatków budżetowych w Stanach Zjednoczonych nie wywołały ostatecznie większej reakcji na tamtejszej giełdzie. Można to tłumaczyć uspokajającym tonem wielu komentarzy, gdzie wskazywano, że (...)

 • Oferta Orange: Plan Bez Ograniczeń

  (...) nieograniczone możliwości korzystania z telefonu domowego w ramach stałej, miesięcznej opłaty. Po raz pierwszy i jako jedyni na rynku zaoferowaliśmy nielimitowane rozmowy na telefony komórkowe (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany II 2013

  (...) Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. o zmianie ustawy o funduszach inwestycyjnych oraz ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym 1 lutego 2013 r. weszła w życie oraz ustawy o nadzorze nad (...)

 • Mała zmienność na rynkach finansowych

  (...) albo rynki już zdyskontowały ten fakt albo inwestorzy uodpornili się na negatywne informacje. Przypomnijmy, iż z dniem 1 marca wszedł w życie tzw. Sequester, który zakłada cięcia wydatków w (...)

 • Najczęściej cytowane media I 2013

  (...) polskiej . Na drugim miejscu znalazły się powołania na wyniki rankingów i sondaży opublikowanych przez różne , na trzecim kwestie ekonomiczne. Prasa Media najczęściej cytowały (...)

 • Chiny przekłuły bańkę? Europejskie rynki akcji w dół

  (...) się zgodnie z oczekiwaniami, to jest od spadków indeksów wywołanych przez słabą końcówkę notowań na Wall Street jeszcze w czwartek (czego inwestorzy na Starym Kontynencie nie brali pod (...)

 • Eurodolar – kolejne wsparcie przełamane

  (...) z kolei miało drugie wystąpienie Bena Bernanke, który bronił przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów prowadzonego programu luzowania ilościowego. Szef FED zapewniał, że (...)

 • Produkty inwestycyjne na 2013 rok

  (...) wskazuje na to, że światowa gospodarka największy dołek ma już za sobą i rok 2013 będzie okresem sukcesywnego przyspieszenia gospodarczego w skali globalnej. Istnieje więc duża szansa na (...)

 • Polskie kobiety a oferty wakacyjne

  (...) roku na rok przybywa kobiet, które szukają ofert na wakacyjny . Według doradców turystycznych w tej chwili liczba kobiet i mężczyzn, którzy odwiedzają , jest porównywalna. – Jeszcze 4 lata (...)

 • Podatek akcyzowy: jak założyć skład podatkowy?

  (...) – co to jest? Procedura zawieszenia poboru jest procedurą stosowaną podczas produkcji, magazynowania, przeładowywania i przemieszczania wyrobów akcyzowych, w trakcie której nie powstaje (...)

 • Zmiany w VAT dotyczące faktur w 2013 r.

  (...) przywiązywały dużą wagę do kwestii formalnych faktury, podważając - często z mało istotnych powodów - prawo do odliczenia . Błąd w nazwie nabywcy czy w innych danych narażał (...)

 • Podatek VAT: kiedy faktury uproszczone?

  (...) §5 ust. 4 pkt 6 rozporządzenia Ministra Finansów m.in. w sprawie wystawiania faktur. Zgodnie z nim w przypadku, gdy kwota należności ogółem nie przekracza kwoty 450 zł albo 100 euro (jeżeli (...)

 • Kto bierze szybkie pożyczki gotówkowe?

  (...) jakość usług Ekspres Kasy, jednakże były to jedynie wewnętrzne badania. W związku z rosnącą rozbieżnością pomiędzy opiniami na temat naszej branży, z jakim spotykaliśmy się w mediach (...)

 • Tydzień banków centralnych

  (...) zapytania, EBC i BoJ raczej bez niespodzianek Tym razem najbardziej wyczekiwaną będzie decyzja Banku Anglii. W lutym trzech członków Rady głosowało za kolejnym zwiększeniem programu skupu (...)

 • Sprzedaż mieszkania i spłata kredytu a podatek

  (...) W 2009 r. wnioskodawczyni otrzymała w od rodziców mieszkanie własnościowe (stanowiące jej majątek odrębny). Darowizna ta była zwolniona z podatku od spadków i darowizn. W 2012 r (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje poniżej 1,30

  (...) norweskiej korony, która umacnia się wobec dolara jest japoński jen. Po części jest to pokłosie wzrostu awersji do ryzyka spowodowanej niestabilną sytuacją polityczną we Włoszech, jak (...)

 • Najem mieszkania od jednego z małżonków

  (...) w sposób wyczerpujący udzielają odpowiedzi w przypadku, gdy związek małżeński trwa. Mianowicie art. 37 KRO stanowi, iż zgoda drugiego współmałżonka jest wymagana do: czynności prawnej (...)

 • Odpowiedzialny biznes: tu łatwiej o innowacje

  (...) wynika, że CSR może być źródłem innowacji w firmie, ale tylko 19% polskich przedsiębiorstw wdrażając je korzysta z wiedzy swoich działów zajmujących się społeczną odpowiedzialnością (...)

 • Czym są zwolnienia monitorowane?

  (...) monitorowanych? Ze mamy do czynienia, gdy pracodawca zwalnia co najmniej 50 pracowników w okresie trzech miesięcy. Ma on wtedy obowiązek stosowania programu zwolnień monitorowanych. Kto może (...)

 • Amplus, Ksawerów k/Łodzi - Producent dodatków krawieckich z tworzyw sztucznych, wieszaki, klamry, karabińczyki, guziki, stopery.

  Czytaj więcej: Dodatki


strony : [ 1 ] . 2
 
4
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1350
CHF 3,3737
USD 3,1837
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.