eGospodarka.pl

 • Kursy walut 11-15.03.13

  (...) 1,3060, gdzie znajdują się maksima z tego tygodnia oraz dołki z początku roku. Dobre dane z USA spowodowały, że w tym tygodniu kurs znajdował się najniżej od grudnia 2012 r. USA: Mimo (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Najem, podnajem, dzierżawa, urząd skarbowy: Oświadczenie dotyczące opłacania ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (miesięcznie lub kwartalnie), poznaj opinie o Sincler Accessories Nożyczki do paznokci szerokie ze stali nierdzewnej czy przeglądaj oferty pracy z miasta Solec Kujawski.


 • Rynek walutowy 11-15.03.13

  (...) głównej parze walutowej mieliśmy dość ciekawą sesję, jednak zmienność kursu pozostawała względnie nieduża.  Podczas tej sesji opublikowane zostały dane o PKB za IV kwartał Grecji (...)

 • Emocje na rynkach akcji

  (...) głównie pod znakiem politycznych, aniżeli ekonomicznych, wydarzeń. We Włoszech obrady zainicjował nowo wybrany parlament, który w pierwszej kolejności zajmie się obsadą stanowisk w obu (...)

 • Technologia antywirusowa G Data CloseGap

  (...) silniki antywirusowe celem osiągnięcia najwyższego poziomu powstrzymywania potwierdzonego wielokrotnie w niezależnych testach. Szybkość rozpoznawania silnika DoubleScan była imponująca i to (...)

 • Udana sesja na europejskich rynkach akcji

  (...) się od niewielkich wzrostów, które utrzymywały się do wczesnego popołudnia, kiedy wzrost cen przyspieszył wiedziony intuicją inwestorów, a później już także wiedzą, co do lepszych niż (...)

 • Firmy farmaceutyczne w kryzysie

  (...) jedną z bardziej dochodowych, choć także za wyjątkowo konkurencyjną. W 2011 r. przychody spółek z tego sektora wyniosły 1,1 biliona dolarów, z czego 798 mld przypadło producentom leków, a (...)

 • Inflacja zaskoczyła, ale polska waluta nie straciła

  (...) przedziału wahań wokół celu Jeszcze w połowie ubiegłego roku mieliśmy inflację na poziomie 4%. Po drugim z rzędu pozytywnym zaskoczeniu jest to już jedynie 1,3%. Gwałtowny spadek inflacji (...)

 • Inflacja podnosi zyski z lokat

  (...) lokat często dalekie jest od tego, ile rzeczywiście klient na nich zarabia. Na faktyczny zysk z depozytu wpływa nie tylko jego , ale także 19. proc. podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek (...)

 • Zakupy grupowe dla lepiej wykształconych

  (...) osoby powyżej 35 roku życia (43 proc.), badani z wykształceniem średnim (39 proc.), respondenci pochodzący z miast do 200 tys. mieszkańców (41 proc.), a także osoby pracujące (52 proc.) i (...)

 • Wynajem samochodu sposobem na odliczenie podatku VAT

  (...) 3 ust. 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym, do dnia 31 grudnia 2013 r., w przypadku nabycia (zakupu) oraz innych (...)

 • Prowadzenie firmy = wyższy podatek od nieruchomości

  (...) podatków i opłat lokalnych została określona w ustawie. Co roku ulegają one zmianie w stopniu odpowiadającym wzrostowi wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych, czyli . Stawki (...)

 • Wydanie dokumentacji medycznej zwolnione z VAT

  (...) Samodzielny publiczny zakład () na pisemny wniosek pacjenta wydaje kserokopie dokumentacji medycznej-leczniczej w celu dalszego leczenia, co wynika z oświadczenia pacjenta zawartego we wniosku (...)

 • Kolejny dzień bicia rekordów na Wall Street

  (...) o nieco ponad 1 proc., przy całkiem przyzwoitych obrotach. Niemiecki DAX zachował się wczoraj podobnie, kończąc dzień zwyżką o 1,1 proc., CAC40 rósł o 0,7 proc.. Indeks DJ Euro Stoxx 50 (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja II 2013

  (...) także . Przeciętne stawki na nowych depozytach terminowych są z każdym dniem coraz niższe, ale w zamian rosną , które się właśnie kończą. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (...)

 • Rynek walutowy bez większych zmian

  (...) Europie. Nowy szczyt ustanowił niemiecki indeks DAX oraz francuski CAC. Giełda w Londynie nowy szczyt ustanowiła dziś rano na otwarciu. Minimalnym impulsem do wzrostów w dniu wczorajszym były (...)

 • Dane znów umocnią dolara

  (...) na nowego gubernatora Banku Japonii, podobnie jak dwóch jego zastępców Kikuo Iwatę oraz Hiroshi Nakaso. Przed głosowaniem było sporo niepewności czy Izba Wyższa, w której rząd nie ma (...)

 • Poprawa nastrojów na brytyjskim rynku mieszkaniowym

  (...) Trzech Wiedźm, przypadającego w każdy trzeci piątek ostatniego miesiąca kwartału, kiedy wygasają kolejne serie instrumentów pochodnych na indeksy i akcje, ma przebieg dzisiejszej sesji (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania II 2013

  (...) względem analogicznego miesiąca przed rokiem - podał GUS. Warto podkreślić, że w lutym 2012 roczny wzrost w tym zakresie wynosił 6% (r/r), a więc prawie trzykrotnie więcej niż dziś (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia II 2013

  (...) zmian, które mogą mieć wpływ na dalszy obraz rynku w kolejnych miesiącach. Po raz pierwszy od grudnia 2011 r. fundusze dłużne zanotowały odpływ środków (- 134,6 mln zł). To efekt (...)

 • Polscy eksporterzy ofiarami oszustów

  (...) do windykacji przez polskich eksporterów - Obserwujemy bardzo szybko rosnący popyt na odzyskiwanie należności – i nie jest to kwestia tylko ostatnich tygodni, czy nawet miesięcy. Przez cały (...)

 • Nietypowy trójkąt na wykresie S&P500

  (...) gazet, po którym również ciężko oczekiwać przełomu, jest drugi dzień szczytu Unii Europejskiej. Interesującym aspektem dzisiejszego szczytu jest ogłoszenie spłat niskooprocentowanych (...)

 • Fundusze akcji małych i średnich spółek - co z zyskami?

  (...) bankowych depozytów sprawia, że zainteresowanie rośnie, czemu sprzyjają ich wyniki z ostatnich kilkunastu miesięcy. Począwszy od października ubiegłego roku fundusze notują napływ (...)

 • SsangYong Korando G20D

  (...) a ja o gustach lubię dyskutować. Przyznam szczerze, że design tego nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina słynnego Rodiusa… I całe szczęście. Korando zwraca na siebie uwagę, budząc u (...)

 • Inflacja II 2013

  (...) zakresie transportu, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych, żywności i napojów bezalkoholowych, a także rekreacji i kultury. Obniżył się natomiast udział wydatków na mieszkanie (...)

 • Deweloperzy nie czekają na Mieszkanie dla Młodych

  (...) nie było od wielu lat i szukają coraz to nowych sposobów, by przyciągnąć do siebie klientów. Większość organizuje dni otwarte niemal w każdy weekend, zachęca nowymi cenami lub upustami (...)

 • Ochrona prywatności w systemach teleinformatycznych - Informacje Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o zagrożeniach prywatności istniejących we współczesnych systemach teleinformatycznych, wskazówki i porady dotyczące możliwości ochrony przed tymi zagrożeniami.

  Czytaj więcej: Internet


strony : [ 1 ] . 2
 
15
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1595
CHF 3,3770
USD 3,1868
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.