eGospodarka.pl

 • Dow Jones najwyżej w historii

  (...) wtorkową sesję z umiarkowanym optymizmem. WIG20 zyskiwał na otwarciu niecałe 0,5 proc., a wskaźnik szerokiego rynku rósł o niespełna 0,3 proc. Gorszy start miał indeks średnich spółek (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS Z10, poznaj opinie o K-Classic Dante Pasztet dla psa z kurczakiem czy przeglądaj oferty pracy z miasta Błonie.


 • Płace stoją, zatrudnienie spada

  (...) czteroletniej historii badania "Plany Pracodawców", w ciągu ostatniego pół roku więcej firm zwalniało pracowników niż zatrudniało. przeprowadzono w 30 proc. firm, nowych pracowników (...)

 • Miliard pomocy dla motoryzacji

  (...) stref ekonomicznych (SSE), w których firmy działają na preferencyjnych warunkach - mogą liczyć na zwolnienia z podatku dochodowego czy ulgi w podatku od nieruchomości. Polska ma obowiązek (...)

 • Koniunktura gospodarcza wg MŚP I kw. 2013

  (...) firm w Polsce, tworzą ¾ miejsc pracy oraz 67% PKB. Wskaźnik Busometr wyniósł 37,06 (w poprzednim kwartale 34,47 pkt) – co oznacza niewielki spadek pesymistycznych nastrojów. Wyniki Busometra (...)

 • Coraz większe spowolnienie w brytyjskim sektorze budowlanym

  (...) publikowanych, ale wciąż słabsze niż w lutym okazały się wskaźniki koniunktury w sektorze usług w strefie euro. Wskaźnik PMI obniżył się ze styczniowych 48,6 pkt do 47,9 pkt. Dokładnie (...)

 • Multicentrum Victoria w Chojnicach

  (...) w samym centrum Chojnic, niecałe 500 metrów od starego Rynku. Będzie to pierwszy, nowoczesny w mieście. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie ponad 14 tys. mkw. W zasięgu jej oddziaływania (...)

 • Poczta wprowadzi nowe znaczki. Bez ceny

  (...) cztery znaczki dla przesyłek krajowych o masie do 350 gramów z oznaczeniami literami "E" oraz "P" odpowiednio dla przesyłek ekonomicznych i priorytetowych. Na nowych znaczkach znajdzie się tylko (...)

 • Projektory Epson EB-4950WU, EB-4850WU, EB-4750W, EB-4650 i EB-4550

  (...) do 5200 lumenów i zostały wyposażone w szeroką gamę łatwych w obsłudze funkcji, opracowanych pod kątem maksymalnego uproszczenia instalacji urządzeń i ich codziennego użytkowania (...)

 • Przyspieszony zwrot VAT a kompensata zobowiązań

  (...) gdy dwie osoby są jednocześnie względem siebie dłużnikami i wierzycielami, każda z nich może potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony, jeżeli przedmiotem obu (...)

 • Odliczenie VAT gdy zawieszenia działalności

  (...) prowadzących biznes sezonowy – jest zmuszonych do czasowego zaprzestania . Nie muszą jednak w związku z tym zamykać – działalność gospodarczą wystarczy w takiej sytuacji tylko zawiesić. (...)

 • Czynsz najmu: umorzone odsetki w podatku dochodowym

  (...) Spółdzielnia zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej umarza odsetki od zaległości czynszowych w wyjątkowych przypadkach, na wniosek zainteresowanych. Umorzenie odsetek przysługuje osobom (...)

 • Podatek od paliw: od 2015 r. opodatkowanie węglowodorów

  (...) kształtu ostatecznych rozwiązań. Część z tych postulatów, m.in. zawartych w liście do Premiera oraz Ministra Środowiska oraz Ministra Finansów przygotowanym wspólnie przez PwC oraz PKPP (...)

 • ESET Social Media Scanner

  (...) tego serwisu stanowią atrakcyjny cel dla cyberprzestępców, którzy wykorzystując socjotechniczne sztuczki starają się wyłudzać dane użytkowników tego serwisu oraz propagować wśród nich (...)

 • Służebność drogi koniecznej

  (...) dostępu do drogi publicznej zdarzają się obecnie znacznie rzadziej niż dawniej (kiedy to zwłaszcza w stosunkach wiejskich, dochodziło do licznych nieformalnych podziałów nieruchomości) (...)

 • 50 miliardów dla małych firm

  (...) w tzw. , jest wzmocnienie małych i średnich przedsiębiorstw. Gwarancje będą udzielane na wnioski mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, składane do banku udzielającego kredytu (...)

 • Superszybki kredyt dla firm przez Internet

  (...) muszą przedstawić w banku przynajmniej kilkanaście dokumentów. Ich liczba jest uzależniona od rodzaju kredytu - na przykład przy kredycie inwestycyjnym bank będzie wymagał innych dodatkowych (...)

 • Polskie papiery dłużne biją rekordy popularności

  (...) ubiegłym roku na rynek polskich napłynęło 37,4 mld zł zagranicznego kapitału. Tym samym jego portfel sięgnął rekordowego poziomu 189,9 mld zł. W ciągu ostatniego roku udział zagranicy w (...)

 • Niska zmienność na rynkach finansowych

  (...) indeksu Sentix. Wskaźnik ten, obrazujący oczekiwania inwestorów finansowych, spadł do -10,6 pkt., wobec -3,9 pkt. z poprzedniego odczytu. Mimo to rynki nie zareagowały negatywnie i na (...)

 • Jak uniknąć opłaty za użytkowanie wieczyste?

  (...) termin zapłaty za . Dotyczy to przeważnie mieszkańców bloków czy domów w dużych miastach, ale też na przykład przedsiębiorców, którzy zbudowali na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste (...)

 • Rynki akcji wpatrzone w usługowy barometr

  (...) na Wall Street. Jednak widoczne jest zróżnicowanie sytuacji na amerykańskim parkiecie. Dow Jones zyskał 0,27 proc. i znalazł się zaledwie 50 punktów od rekordu wszechczasów. S&P500 (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3025

  (...) zyskuje również większość walut rynków wschodzących. Notowania złotego pozostają jednak bez większych zmian. Kurs EUR/PLN znajduje się tuż nad 4,13, a USD/PLN nad 3,17. Na zakończonym (...)

 • Obroty na rynkach GPW II 2013 r.

  (...) w lutym 2013 r. wyniosła 16,6 mld zł i była o 22,2% niższa od obrotów w lutym 2012 r. Jednocześnie w okresie styczeń – luty 2013 r. obroty na Głównym Rynku były o 19,1% wyższe od (...)

 • Politycy rozmawiają, Wall Street rośnie

  (...) USA spotkał się w trakcie weekendu z przedstawicielami partii Republikanów aby rozmawiać o wypracowaniu kompromisu mającego doprowadzić do wycofania lub przynajmniej ograniczenia programu (...)

 • Podatek od nieruchomości: najdroższy garaż

  (...) na opłacenie pierwszej raty podatku od nieruchomości. Osoby fizyczne płacą go w równych częściach do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Jeśli jednak właściciel do dziś nie (...)

 • EUR/PLN – wyczekiwanie na decyzję RPP

  (...) rynku pracy, na którym w lutym liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 59.4 tys., osiągając poziom 5.04 mln. Bezrobocie w Hiszpanii sięga już 26.2%, przy czym bezrobocie w krajach Unii (...)

 • Fun Surfing, Pietruszka Zenon, Rzeszów - Producent desek windsurfingowych.

  Czytaj więcej: Sporty wodne


strony : [ 1 ] . 2
 
5
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1361
CHF 3,3691
USD 3,1665
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.