eGospodarka.pl

 • Rada zaskoczyła, GPW nie dała rady

  (...) asekuracyjnie, jakby nie wierzyli w trwałość euforii na światowych parkietach. Główne indeksy na otwarciu zyskiwały po około 0,2 proc. Z czasem sytuacja uległa zróżnicowaniu. Kolejny (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Odpowiedź na zażalenie, poznaj opinie o ELDOM OS2000 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kielce.


 • RPP sprawiła niespodziankę inwestorom

  (...) Rady Polityki Pieniężnej o niespodziewanej obniżce stóp o 50 pb. To zaskakująca decyzja biorąc pod uwagę konferencje po poprzednich dwóch posiedzeniach oraz ostatnie wypowiedzi części (...)

 • Stopy procentowe w Polsce III 2013

  (...) rata 30-letniego kredytu hipotecznego w złotych od wakacji ubiegłego roku. Przy pożyczce na kwotę 300 tys. zł oznacza to, że miesięczna rata jest niższa o 275 zł. Wszystko dzięki temu, że (...)

 • Megapanel: serwisy tematyczne I 2013

  (...) „Biznes, finanse, prawo” w styczniu na pierwszym miejscu Grupa Onet.pl z zasięgiem 19,51 proc., na miejscu drugim Grupa Money.pl z 18,68 proc. zasięgu, na miejscu trzecim Grupa Wirtualna Polska (...)

 • PKPiR: ewidencja przychodów z działalności gospodarczej

  (...) ustawodawcę zdefiniowane w art. 14 ustawy o . Są to kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont. U (...)

 • Prowadzenie firmy: odpowiedzialność podatkowa małżonka

  (...) w przepisach . Jej art. 26 mówi, że podatnik odpowiada całym swoim majątkiem za wynikające ze zobowiązań podatkowych . Do odpowiedzialności takiej mogą zostać jednak pociągnięte także i (...)

 • Zmiany w VAT 2013: terminy wystawiania faktur

  (...) się zasady wystawiania faktur VAT. Część zmian dotyczy jednak tylko transakcji wewnątrzwspólnotowych, dokonywanych na terenie Unii Europejskiej, tj. wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (...)

 • Limit ryczałtu gdy przychody z umowy najmu?

  (...) Wnioskodawca nie prowadzi , lecz posiada , którą wynajmuje na cele użytkowe. Przychód z tego tytułu opodatkowuje zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Wnioskodawca szacuje, że w roku 2013 (...)

 • Serwis rekrutacyjny Google Jobs

  (...) portali rekrutacyjnych. Kryzys ekonomiczny, który przetacza się przez świat, to tylko jeden z czynników decydujących o ogromnej popularności serwisów z ogłoszeniami oferującymi pracę (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe III 2013

  (...) oprocentowania depozytów. I choć skala spadków nieco zelżała, to średnie stawki na lokatach znalazły się w pobliżu 4 proc. lub poniżej. Przeciętne oprocentowanie kwartalnych depozytów (...)

 • Branża RTV/AGD a trendy HR

  (...) sektorze RTV/AGD miało na celu poznanie obecnej sytuacji oraz planów firm działających w tym ważnym dla gospodarki sektorze: największych wyzwań, kierunku rozwoju elastycznych form (...)

 • Luksusowe apartamenty: ceny nie spadają

  (...) apartamentów i rezydencji luksusowych w Polsce wynosi łącznie około 1 mld złotych rocznie. W tym nieruchomości z rynku wtórnego to 600-650 mln zł. Ten segment rynku opiera się kryzysowi, bo (...)

 • Rynek instrumentów pochodnych II 2013

  (...) 2013 roku wolumen obrotu na WIG20 wyniósł 591,7 tys. kontraktów; Liczba otwartych pozycji na tym instrumencie na koniec lutego 2013 roku wyniosła 116,6 tys. kontraktów. Opcje W lutym 2013 (...)

 • Rynki finansowe czekają na ważne dane

  (...) ważnych danych. O godzinie 11.00 poznamy wielkość PKB w strefie euro. Jeśli dane będą zgodne z prognozą (-0,9% r/r), świadczyć to będzie o dalszym kurczeniu się unijnej gospodarki. Bez (...)

 • "Europa Centralna" w Gliwicach

  (...) przez Helical Poland, spółkę będącą jednocześnie deweloperem i inwestorem, by świadczyć usługi w zakresie zarządzania projektem i kosztami, a także koordynację najemców dla o (...)

 • Roczne zebranie wspólnoty mieszkaniowej

  (...) rocznym zebraniem wspólnoty mieszkaniowej? zwołanie rocznego zebrania wspólnoty mieszkaniowej – roczne zebranie wspólnoty mieszkaniowej zwoływane jest przez jej zarząd lub, w przypadku, gdy (...)

 • Rekordy na Wall Street wyrwały WIG20 z marazmu

  (...) wtorek od rana na głównych giełdach europejskich, początkowo w niewielkim stopniu przekładały się na sytuację na warszawskim parkiecie. Dwa główne indeksy co prawda rosły, ale skala tej (...)

 • Polska waluta może dalej zyskiwać

  (...) euro wzrasta do 4,1250, a w stosunku do dolara do 3,16. Dziś kluczowa dla notowań złotego będzie decyzja RPP ws. stóp procentowych oraz słowa prezesa NBP Marka Belki podczas konferencji (...)

 • Kredyt na start firmy: banki ostrożne

  (...) tak zwane są obarczone sporym ryzykiem. W trakcie pierwszych kilku miesięcy działalności gospodarczej dokonuje się szybka selekcja najlepszych projektów. Dlatego kredytodawcy zwykle wymagają, (...)

 • Amerykańskie indeksy na szczytach i co dalej?

  (...) dały inwestorom nadzieję na dalsze ożywienie. Decydujący wpływ na poprawę nastrojów mogły mieć opublikowane w ubiegły piątek odczyty PMI i ISM dla przemysłu w lutym na poziomie kilku (...)

 • Dow Jones na sterydach

  (...) na kolejnym kilkuletnim szczycie Seria zapewnień ze strony Ben Bernanke o utrzymaniu luźnej polityki monetarnej zrobiła swoje - rynek poradził sobie z próbami wyrysowania korekty i wspiął (...)

 • Plany polskich pracodawców II 2013

  (...) Wyniki najnowszej edycji badania realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad oraz TNS wskazują, że w ciągu ostatniego półrocza, po raz pierwszy w ponad czteroletniej historii badania (...)

 • WIG20 kończy wzrostem o ponad 1,5 procent

  (...) tylko dla warszawskiego parkietu, ale przede wszystkim dla giełdy w Nowym Jorku. Tuż po otwarciu notowań, jednym gwałtownym ruchem indeks S&P500 pokonał znajdujący się na poziomie 1530 pkt (...)

 • Wpłaty na PFRON wyższe od marca

  (...) GUS ogłosił, iż w czwartym kwartale 2012 r. wyniosło 3690,30 zł (komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 11 lutego 2013 r. w sprawie przeciętnego wynagrodzenia w czwartym (...)

 • Inwestowanie w akcje ma potencjał

  (...) płynących z Chin i Stanów Zjednoczonych, a także z Niemiec, można oczekiwać odbicia w tych głównych światowych gospodarkach. W obliczu sprzyjającego otoczenia makroekonomicznego na (...)

 • Tytan, Łomża - Producent łubianek z drewna liściastego.

  Czytaj więcej: Dom i ogród


strony : [ 1 ] . 2
 
6
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1269
CHF 3,3510
USD 3,1660
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.