eGospodarka.pl

 • copy.com - wirtualny dysk Barracudy

  (...) w ramach której każdy zaproszony do usługi internauta bezpłatnie powiększa swój wirtualny dysk oraz dysk zapraszającego o kolejne 5GB. W wersji komercyjnej copy.com umożliwia firmom zakup (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument MSiG-M2, poznaj opinie o Tchibo Espresso Decaffeinato czy przeglądaj oferty pracy z miasta Słupca.


 • Rynek fuzji i przejęć 2012

  (...) przygotowany przez doradczą firmę Ernst & Young pokazuje, że w całym regionie przeprowadzono 1108 takich transakcji, a ich wartość wyniosła 41,8 miliarda USD. Pod względem wartości (...)

 • Samsung GALAXY Fame i Young

  (...) dwa nowe smartfony zaprezentowane przez firmę Samsung Electronics podczas Mobile World Congress w Barcelonie. GALAXY Young to poręczny i przystępny cenowo model dla młodych, śledzących (...)

 • Najtańsze kredyty hipoteczne w historii

  (...) Pieniężnej zdecydowała się na znacznie dalej idące, niż przewidywali ekonomiści, łagodzenie . W efekcie najważniejsza dla kredytobiorców stopa referencyjna spadła do poziomu 3,25%. Jest to (...)

 • Samochody osobowe: nowe ograniczenia w odliczeniu VAT?

  (...) od 2014 roku We wniosku Ministerstwa Finansów znalazł się zapis o tymczasowym wprowadzeniu zmian, na lata 2014-2018. Odliczenie ma wyglądać następująco: przy zakupie lub też przy leasingu (...)

 • Nauka jazdy: zwolnienie z VAT ale kasa fiskalna

  (...) wprost. Zgodnie jednak z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług zwolnieniu przedmiotowemu od obowiązku naliczania podlegają usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania (...)

 • Kontakt z urzędem skarbowym: pismo u sąsiada?

  (...) doręczane są do podatnika na piśmie drogą pocztową. Ustawodawca za odpowiednie miejsce doręczenia ich wskazuje przede wszystkim mieszkanie podatnika. Mogą być one jednak również dostarczone (...)

 • Od 07 marca 2013 r. odsetki podatkowe 11,5%

  (...) zgodnie z stawka odsetek za zwłokę w zapłacie podatków jest sumą 200% stopy lombardowej oraz 2% (ale nie mniej niż 8%). Zgodnie ze środową decyzją RPP, stopa lombardowa zostaje obniżona od (...)

 • Rolnik ryczałtowy: rezygnacja i odliczenie VAT

  (...) Wnioskodawca (rolnik) 06.11.2012 r. złożył w urzędzie skarbowym druk , zgodnie z którym z dniem 01.12.2012 r. rezygnował ze statusu rolnika ryczałtowego i postanowił rozliczać na zasadach (...)

 • Decyzja o pozwoleniu na budowę: stwierdzenie nieważności

  (...) stanie faktycznym, burmistrz miasta wydał decyzję (dalej „decyzja”) zezwalającą na budowę dróg wewnętrznych na terenie stacji paliw. Wskazał także, że inwestycja ta jest zgodna z (...)

 • Wall Street: słabe wzrosty mimo dobrych danych

  (...) dziś sporo danych. Najpierw poznaliśmy tygodniową zmianę wniosków o kredyt hipoteczny, która wyniosła +14% wobec spadku o prawie 4% tydzień wcześniej. Bardzo pozytywnie zaskoczył również (...)

 • Możliwe dalsze spadki na rynkach akcji

  (...) euforycznej reakcji na historyczny rekord Dow Jones’a w Nowym Jorku we wtorek wieczorem (wczoraj zresztą poprawiony). W miarę upływu dnia emocje opuszczały inwestorów i przeważała chęć (...)

 • Niedozwolone klauzule nadal powszechne

  (...) rozwój handlu w sieci, a także idąca za tym konkurencja na rynku sprawiają, że sklepom coraz trudniej nadąża pojawiającymi się zmianami prawnymi. Ponadto sprzedawcom zdarza się kopiować (...)

 • Dobre dane z amerykańskiego rynku pracy

  (...) inflacji CPI rada mogła zdecydować się na silne tupnięcie na koniec cyklu luzowania monetarnego. Decyzja była z początku komentowana jako zaskakująca i w kontekście dotychczasowych poczynań (...)

 • RPP zaskakuje inwestorów

  (...) zakończony? Decyzja RPP jest zarówno zła, jak i dobra. Jest dobra dla gospodarki, gdyż wobec obecnej sytuacji makro ekspansja monetarna jest jak najbardziej uzasadniona, o czym wielokrotnie (...)

 • Firmy farmaceutyczne a ustawa refundacyjna

  (...) Jak wynika z raportu KPMG, przedsiębiorcy widzą potrzebę uporządkowania przepisów prawa i pozytywnie oceniają kierunek zmian wyznaczony przez ustawę refundacyjną, promujący większą (...)

 • Historycznie niskie stopy procentowe

  (...) cyklu obniżek lub obcięcia stóp o jedynie 25pb. Popołudniowy komunikat Rady uzasadniał, że taka decyzja została podjęta na podstawie ostatnich odczytów makro, w szczególności PKB za IV (...)

 • Czas na stałe oprocentowanie kredytu

  (...) pewnego czasu proponują kredyty ze stałym oprocentowaniem (BZ WBK, DB PBC, Getin Noble Bank i PKO BP) w ostatnich dniach dołączyła BGŻ. Kredyt ze stałą ratą, choć nie ze stałym (...)

 • Toyota Prius 1.8 HSD Prestige FL vs Toyota Yaris Hybrid 100 Dynamic

  (...) Jako początek stosowania nietypowej linii nadwozia w należy uznać jego drugą generację. Wtedy to projektanci uznali, że dach będzie mocno opadać ku tyłowi, a szyba zostanie podzielona na (...)

 • Kurs EUR/USD pozostaje stabilny

  (...) o obniżce stóp o 50 pb złoty osłabił się o ponad 4 grosze wobec euro. Obecnie kurs EUR/PLN lekko wzrasta pod 4,15, a USD/PLN wzrasta do 3,1940. Decyzja RPP o obniżeniu stóp procentowych do (...)

 • Kupno mieszkania od dewelopera: co jest ważne?

  (...) poszukiwania odpowiedniego dla nas mieszkania, skupmy się na podstawowej kwestii – budżecie, jaki planujemy przeznaczyć na zakup. Pierwszy i zarazem podstawowy krok to zbadanie zdolności (...)

 • Ranking funduszy inwestycyjnych II 2013

  (...) plusie W przeciwieństwie do zeszłego miesiąca, w lutym wyniki funduszy zagranicznych były mocno zróżnicowane. Przeciętna stopa zwrotu z funduszy akcji zagranicznych wycenianych w złotych (...)

 • Gmina Miejska Przemyśl na Catalyst

  (...) jest we wschodniej części Województwa Podkarpackiego, 12 km na zachód od granicy państwowej z Ukrainą. Przemyśl jest subregionalnym ośrodkiem rozwoju, należy do miast, które swoją (...)

 • Niekonkurencyjny system zachęt na badania i rozwój

  (...) temat zachęt wspierających działalność B+R, który Deloitte przygotowuje cyklicznie od 2010 r. wynika, że Polska plasuje się w gronie Państw, które premiują głównie import innowacji (...)

 • Mikropłatności w Europie

  (...) doradczej Frost & Sullivan, pt. Możliwości rozwoju rynku mikropłatności, średnia roczna stopa wzrostu (ang. Compound Annual Growth Rate, CAGR) dotycząca wykorzystania systemów bezstykowych (...)

 • Opakowania.biz - Portal branży opakowań. Katalog firm, giełda ofert, wiadomości i aktualne wydarzenia.

  Czytaj więcej: Aktualności i media


strony : [ 1 ] . 2
 
7
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1472
CHF 3,3630
USD 3,1808
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.