eGospodarka.pl

 • Finanse za spiżową bramą: wyzwanie dla papieża Franciszka

  (...) po raz pierwszy w mediach zrobiło się głośno w latach 80-tych XX wieku przy okazji skandalu z mediolańskim Bankiem Ambrosiano. W 1982 roku szefa tego banku, Roberto Calviego, znaleziono (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS WF, poznaj opinie o Mastercook MEP-15D N czy przeglądaj oferty pracy z miasta Gostyń.


 • Negatywna reakcja na optymistyczne dane makroekonomiczne

  (...) parkiet po raz kolejny demonstrował wyraźną słabość. Tym razem obejmowała ona wszystkie segmenty rynku, choć skala spadku była nieco mniejsza w przypadku małych i średnich firm. WIG i (...)

 • Amerykańskie dane wzmocniły dolara

  (...) o produkcji przemysłowej w strefie za styczeń. Rozczarowujące analogiczne odczyty z gospodarek francuskiej i niemieckiej nie pozwalały na optymizm i w rzeczywistości odczyt okazał się gorszy (...)

 • Bezpieczeństwo emerytalne na świecie – Polska na 36 miejscu

  (...) Luksemburg, Szwecja i Austria, Finlandia, Holandia, Dania, Niemcy oraz Francja. Polska zajęła 36 miejsce, jedno z najgorszych na naszym kontynencie. Większe bezpieczeństwo emerytalne zapewniają (...)

 • Afera solna: Sól wypadowa - opublikowana lista firm

  (...) spis 646 przedsiębiorców po dość długich staraniach. Początkowo Inspekcja Sanitarna odmawiała podania danych dotyczących przedsiębiorców z branży spożywczej stosujących sól wypadową (...)

 • Ile dni trwała sprzedaż mieszkania w II 2013 r.?

  (...) czasu zajmuje . Proces sprzedaży rozbijamy na dwa etapy: pierwszy od wprowadzenia oferty do sprzedaży do zawarcia umowy przedwstępnej, a drugi od podpisania umowy przedwstępnej do zawarcia umowy (...)

 • Komputer w pracy = przychód w podatku dochodowym?

  (...) z 6 grudnia 2012 r., sygn. II FSK 709/11 podtrzymał stanowisko fiskusa i wskazał, że do przychodów osób, które są zatrudnione na kontraktach menedżerskich należy zaliczyć także (...)

 • Zaliczki uproszczone gdy korekta zeznania podatkowego

  (...) podatek dochodowy od osób fizycznych wpłacać mogą przedsiębiorcy rozliczający się na zasadach ogólnych wg oraz płacący . Prawa tego zostali pozbawieni prowadzący firmę, którzy w (...)

 • Lokaty SKOK ciągle zarabiają

  (...) niespełna pół roku spadło do poziomu 3,83-4,01 proc. w zależności od terminu depozytów. Od października ub.r. średnie stawki depozytów terminowych spadły o 0,98-1,41 pkt proc. i ze (...)

 • Rynek detaliczny liczy na e-commerce

  (...) sieci handlowych podobny do roku wcześniejszego, w którym handel odbijał się po światowym kryzysie. Łączne przychody detalistów, którzy znaleźli się na liście TOP 250 Deloitte (...)

 • (Nie)korzystne zmiany w prawie podatkowym 2012

  (...) uznane opodatkowanie lokat z dzienną kapitalizacją. Od 31 marca 2012 r., po nowelizacji przepisów, podstawa opodatkowania oraz podatek naliczany od zysków lokat bankowych są zaokrąglane do (...)

 • Podróż służbowa: szczepienie pracownika a przychód w PIT

  (...) Pracownik wnioskodawcy ma odbyć podróż służbową do Indii. Zwrócił się on z pisemną prośbą o zwrot poniesionych kosztów za prywatną wizytę lekarską, szczepień oraz leków zalecanych (...)

 • Oferty deweloperów coraz bardziej wyszukane

  (...) za darmo do zakupionego lokalu czy nawet dodatkowy pokój w gratisie – tego typu promocje często nie wystarczają, aby skusić klientów do zakupu mieszkania w danej inwestycji. W dobie wysokiej (...)

 • Mikroprzedsiębiorcy: najlepiej jest na Lubelszczyźnie

  (...) przygotował Raport o sytuacji i małych firm. We wszystkich badanych obszarach przedsiębiorcy z woj. lubelskiego ocenili ubiegły rok lepiej niż firmy z całej Polski. Największe różnice (...)

 • Jak odzyskać skradziony komputer?

  (...) Co robi ofiara kradzieży? Możliwie szybko loguje się do specjalnego portalu internetowego i oznacza na nim swój komputer jako skradziony. Reszta dzieje się automatycznie. Pakiet bezpieczeństwa, (...)

 • Eurodolar wciąż pod linią trendu

  (...) ona wybroniona zdecydują wyniki aukcji włoskich obligacji oraz dynamika sprzedaży detalicznej w USA. W pierwszej części dnia najważniejszy wpływ na przebieg notowań powinna mieć aukcja (...)

 • Wyniki sprzedaży detalicznej testem siły dolara amerykańskiego

  (...) przez analityków jednego z wiodących banków inwestycyjnych, prognozy wyników sprzedaży detalicznej (bez sprzedaży samochodów) za luty w Stanach. Wg. ich oceny, spodziewać się należy spadku (...)

 • S&P500 minimalnie zniżkuje

  (...) w dniu wczorajszym minimalnie poniżej poprzedniej sesji (trzy punkty różnicy), z kolei indeks DJIA osiągnął nowy historyczny szczyt zamykając się na poziomie 14 450 punktów. Była to ósma z (...)

 • Zarobki specjalistów i menedżerów w 2012 roku

  (...) różnych dyscyplin? Przeciętne wynagrodzenie osiągane przez specjalistów to 7 110 zł brutto, natomiast menedżerowie zarabiają o 4 000 zł więcej, ich średnia pensja wynosi 11 530 zł (...)

 • Niepokojące wieści z chińskiej gospodarki

  (...) nieruchomości W poniedziałek pisaliśmy o niepokojących danych z chińskiej gospodarki. Wskaźniki PMI, jak i dane o produkcji i sprzedaży detalicznej wskazały na lekkie wyhamowanie wzrostu (...)

 • Kredyty hipoteczne coraz niższe

  (...) – swoim lub swoich bliskich – z czasów pamiętnego boomu na stronią od ryzyka zadłużania się „na styk”, a tym bardziej ponad miarę. Decydując się na zakup na kredyt, wybierają (...)

 • Rynki akcji nie wierzą w korektę?

  (...) mogą nabrać przekonania o słabnięciu wzrostowej tendencji. W jej wyniku Dow Jones zyskał w tym roku nieco ponad 10 proc., a S&P500 wzrósł o niecałe 9 proc. Cała fala zwyżkowa, trwająca od (...)

 • Potrącenia z wynagrodzenia: odszkodowanie bez ochrony

  (...) za pracę” obejmuje ono wszelkie składniki (stałe i zmienne, obligatoryjne i dodatkowe) wypłacane pracownikowi okresowo w zamian za jego pracę, o charakterze majątkowo – przysparzającym. Do (...)

 • Komunikat w e-mail marketingu

  (...) właśnie komunikat włączy się w inną komunikację przez ciebie prowadzoną. Czy będzie z nią spójny, czy będzie ją dobrze uzupełniał? Kolejny newralgiczny punkt – czy będziesz umiał (...)

 • Jednolite wzory dokumentów: rząd chce ułatwić kontakty z urzędami

  (...) udostępnione głównie formularze o wpis do właściwego rejestru, udzielenie zezwolenia (np. o wydanie zezwolenia na nabycie nieruchomości przez cudzoziemca), formularz zgłoszenia rozbiórki (...)

 • Gospodarstwo Ogrodnicze Górniaki - Sichów Duży - Informacja o gospodarstwie i oferta warzyw.

  Czytaj więcej: Warzywnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
13
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1484
CHF 3,3663
USD 3,1863
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.