eGospodarka.pl

 • "Niemiecka chemia" rodem z Polski

  (...) w roku 2012. W lutym tego roku raciborska fabryka Henkla przejęła już około 60 procent produkcji zakładu we Wiedniu, a cały proces przenoszenia produkcji ma zostać dokończony w drugiej (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Pozew o zapłatę w postępowaniu gospodarczym zwykłym, poznaj opinie o Yves Rocher Woda toaletowa Naturelle czy przeglądaj oferty pracy z miasta Żory.


 • Otwarta droga do przejęcia Zelmera przez BSH

  (...) 28 sierpnia 2012 roku. Znalazł go dość szybko - już 13 listopada 2012 r. podpisał z BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH) porozumienie transakcyjne, dotyczące ogłoszenia poprzez (...)

 • GPW kończy na plusach

  (...) się we wtorek niemal identycznie, jak dzień wcześniej. WIG20 zyskiwał symboliczne 0,04 proc., a zwyżka wskaźnika szerokiego rynku nie przekraczała 0,1 proc. Nawet znacznie lepiej ostatnio (...)

 • Odpowiedzialność nabywcy za niezapłacony VAT: jak to robią u sąsiadów?

  (...) resort finansów rozwiązań, ustawodawca zastosował dwa odrębne mechanizmy zabezpieczające interesy budżetu, które równocześnie dla podatników nie są nadmiernie obciążające. Pierwszy (...)

 • Poztytywne trendy na brytyjskim rynku nieruchomości komercyjnych

  (...) każdego miesiąca inwestorom trudno jest znaleźć impulsy do działania w danych makroekonomicznych. W tym okresie publikowanych jest ich niewiele, a jeśli już to są mniejszego kalibru. Dziś (...)

 • Tablet NavRoad NEXO 10 3G

  (...) calowy, szklany ekran o rozdzielczości 2048x1536. Ekran zapewnia emocje podczas korzystania z gier, oglądania filmów, przeglądania grafiki, zdjęć itp. Matryca oferuje bogate nasycenie (...)

 • Nieruchomości komercyjne w Polsce w 2012 r.

  (...) w 2012 r. była bardzo dobra, mimo słabnącego tempa wzrostu gospodarczego. Źródłem siły krajowego rynku nieruchomości komercyjnych są jego stabilność oraz płynność minimalizujące ryzyko (...)

 • Ceny transakcyjne nieruchomości II 2013

  (...) w lutym przyspieszyła tempo. Wskaźnik, liczony na podstawie transakcji dokonywanych przez klientów Open Finance i Home Broker, wzrósł w ostatnim miesiącu o 3,17 proc. W styczniu było to 2,35 (...)

 • Podatek dochodowy 2013: korekta niezapłaconych faktur

  (...) art. 24d ustawy o . Zgodnie z nim w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikającej z (rachunku), a jeżeli nie istniał obowiązek wystawienia faktury (rachunku) - kwoty (...)

 • Podatek VAT: NIP nabywcy na fakturze

  (...) zostało przede wszystkim określone w §5 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie m.in. wystawiania faktur. Dodajmy w tym miejscu, że z początkiem bieżącego roku przepis ten niemalże w (...)

 • Zastrzeżenia do protokołu po kontroli podatkowej

  (...) pracownicy sporządzają protokół. Musi on zawierać dokładny opis badanej sprawy, m.in. dane kontrolujących, datę i miejsce kontroli, informacje dotyczące dokonanych w ramach kontroli (...)

 • Obowiązek podatkowy VAT gdy piaskowanie i malowanie

  (...) Wnioskodawca prowadzi polegającą m.in. na pracach antykorozyjnych obiektów budowlanych oraz budynków niemieszkalnych w zakresie oczyszczania zardzewiałych powierzchni, piaskowania i malowania (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych II 2013

  (...) zmieniła, to po raz kolejny spadło hipotecznych. Obecnie przeciętna jego wartość wynosi już tylko 5,3%, a niedługo zapewne spadnie poniżej 5%. Wynika to z obniżek stóp procentowych NBP (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości II 2013

  (...) 50%, w takich miastach jak Opole, Lublin czy Białystok, świadczy o tym jak poważny jest zastój na rynku nieruchomości. Mimo że ceny nieustannie spadają, nie pojawiają się zainteresowani (...)

 • Najlepsze kredyty hipoteczne III 2013

  (...) zapowiadana wcześniej – szansa na luzowanie polityki kredytowej. Dzięki zmianom planowanym przez KNF możemy być wkrótce świadkami ożywienia na rynku kredytów. Pierwsze decyzje dotyczą co (...)

 • Kurs EUR/USD zniżkuje do poziomu 1,3015

  (...) dynamiki produkcji przemysłowej Wielkiej Brytanii oraz indeks NFIB z USA. Od rana dolar amerykański umacnia się wobec wszystkich walut z grupy G-10 oraz zdecydowanej większości walut krajów (...)

 • Polacy deklarują zadowolenie z życia

  (...) lutym na zlecenie BNP Paribas Banku Polska przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych, 41 proc. z nas ocenia jakość swojego życia dobrze lub bardzo dobrze. Ponad połowa z nas spodziewa się (...)

 • Dow Jones zyskał kolejne 0,35 procent, a S&P500 0,32 procent

  (...) amerykańskiej giełdzie powoli staje się nudne. Ale z pewnością nie nudzą się posiadacze akcji tamtejszych spółek. Wczoraj Dow Jones zyskał kolejne 0,35 proc., a S&P500 wzrósł o 0,32 proc. (...)

 • Dane o francuskiej produkcji przemysłowej slabsze od oczekiwań

  (...) wyniki francuskiej produkcji przemysłowej za styczeń okazały się niższe od konsensusu rynkowego (-1.2% wobec prognozy 0.0%). Publikacja danych zbiega się w czasie z rozpoczętym dziś przez (...)

 • Toyota Yaris Hybrid

  (...) Od 2011 roku jeździmy jego trzecią generacją. Zgodnie z duchem czasu, auto urosło. A jak wygląda? No cóż, o gustach ciężko dyskutować. Naszym zdaniem, OK. Trudno jednak mówić o odkrywczym (...)

 • Fundusze inwestycyjne wracają do gry

  (...) szczytu popularności sprzed kilku lat, ale żeby trafić na inwestycyjną okazję czasem trzeba wyprzedzić trend – mówi Piotr Tukendorf, analityk i zarządzający funduszami z Biura (...)

 • Oczekiwanie na korektę na rynkach akcji

  (...) o 0,5 proc., przy niespecjalnie wysokich obrotach. Tym razem wypadliśmy nieco słabiej od naszych zachodnich sąsiadów. Niemiecki indeks DAX zniżkował tylko symbolicznie o 0,03 proc., francuski (...)

 • Perspektywy zatrudnienia II kw. 2013

  (...) całkowitego zatrudnienia przewiduje 11% firm, redukcję etatów planuje również 11%, a 75% brak zmian personalnych. Prognoza netto zatrudnienia przed korektą sezonową wyniosła 0%. "Polscy (...)

 • Spokojny początek tygodnia na rynkach finansowych

  (...) parze USD/JPY Hiroshi Nakaso, jeden z dyrektorów Banku Japonii nominowany przez premiera na stanowisko wiceprezesa powiedział, iż Bank powinien zwiększyć skalę zakupu aktywów, gdyż brak (...)

 • Siódma wzrostowa sesja z rzędu na Wall Street

  (...) notowania na następujących poziomach: S&P500 - 1556,22 pkt. (+0,32%), Nasdaq - 3252,87 pkt. (+0,26%) oraz DJIA - 14447,29 pkt. (+0,35%). Kalendarz publikacji makroekonomicznych był w (...)

 • Ekodab - Dystrybucja, dostawa i montaż systemów ogrodzeniowych firmy Betafence. Informacje o firmie, prezentacja i opisy produktów, katalogi do pobrania, galeria realizacji, dane kontaktowe i mapa dojazdu. Bielsko-Biała.

  Czytaj więcej: Bramy i ogrodzenia


strony : [ 1 ] . 2
 
12
marzec 2013

marzec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1500
CHF 3,3643
USD 3,1887
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.