eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Rynek walutowy 22-26.07.13

  (...) tego, że niemal pozbawiona istotnych wydarzeń makro przyniosła nam lekki wzrost wartości pary EUR/USD. Dzień później (podobnie jak w poniedziałek) handel pomimo braku istotnych wydarzeń (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Równe traktowanie w zatrudnieniu - oświadczenie pracownika, poznaj opinie o Mastercook GCF64I czy przeglądaj oferty pracy z miasta Ozorków.


 • Kursy walut 22-26.07.13

  (...) to odczyty PMI. Wskaźnik dla Niemiec pokonał granicę 50 pkt. i tym samym zwiastuje okres lepszej koniunktury w sektorze przemysłowym. Indeks odnotował wzrost do 50,3 pkt. z poprzednich 48,6 (...)

 • EUR/USD coraz wyżej w drodze do linii trendu spadkowego

  (...) rynku pracy gdyż liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 343 tys. wobec oczekiwanych 340 tys., co pokazuje że tempo poprawy sytuacji na rynku pracy nie spełnia oczekiwań (...)

 • Krzysztof Kwiatkowski nowym prezesem NIK

  (...) w sprawie włączenia do dzisiejszego porządku obrad wyboru prezesa . Przeciw temu opowiedzieli się posłowie PiS, argumentując, że kadencja ustępującego prezesa NIK kończy się dopiero za (...)

 • Opłaty za śmieci: zaokrąglenia zgodnie z Ordynacją podatkową

  (...) ocenie Izby kwota płaconej przez właścicieli nieruchomości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zgodnie z dyspozycją art. 63 § 1 ustawy Ordynacja podatkowa. Jak z koolei podkreślają (...)

 • Praca dziecka w wakacje pozbawia ulgi prorodzinnej

  (...) zł to dochód, czyli przychód (zarobki brutto) pomniejszony o koszty uzyskania przychodów (inne dla etatu, a inne dla ). Jaka może być zatem maksymalna kwota brutto zarobków pełnoletniego (...)

 • Podatek akcyzowy na importowane wyroby tytoniowe

  (...) Spółka zamierza importować z państwa trzeciego do Polski (wyroby tytoniowe). Prowadzi ona skład podatkowy. Celem towarów jest ich przeznaczenie do badań związanych z jakością tego (...)

 • PZWLP i Masterlease: CFM w II kw. 2013

  (...) roku floty 17 najważniejszych na polskim rynku firm zajmujących się leasingiem i wynajmem , zrzeszonych w Polskim Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, liczyły łącznie 108.448 aut. Oznacza to (...)

 • Rynki wschodzące nadal w kryzysie

  (...) przypadkach od kilkunastu miesięcy, sygnalizowały, że na emerging markets dzieje się nie najlepiej. Początkowo, tę słabość, widoczną wyraźnie na niemal wszystkich rynkach wszystkich (...)

 • Eurodolar – nowe maksimum, złoty słabszy

  (...) - Inflacja CPI (r/r), czerwiec (0,2%, poprzednio -0,3%), Inflacja bazowa CPI (0,4%, prognoza 0,3%, poprzednio 0%), 08:00 (Niemcy) - Ceny importu (r/r), czerwiec (prognoza -1,5%, poprzednio -2,9%) (...)

 • Koniec tygodnia na rynkach akcji raczej bez rozstrzygnięć

  (...) zdołały w czwartek wybronić się przed większą przeceną i zakończyć sesję spadkami po około 0,3 proc. Trudno to nazwać sukcesem byków, tym bardziej, że osiągnęły go w trakcie (...)

 • Kurs EUR/USD kontynuuje wzrosty

  (...) makroekonomiczne. Jedynym odczytem w kalendarzu jest indeks nastrojów konsumenckich z USA, który zostanie opublikowany o 15:55. Przypomnijmy, że mimo dość małej próby (zaledwie 500 osób) (...)

 • Dobre dane makroekonomiczne z USA i Wielkiej Brytanii

  (...) na plus Brytyjska gospodarka zaczyna coraz mocniej rosnąć i wyróżniać się w Europie, na tle innych krajów rozwiniętych. W II kwartale wzrost wyniósł 1,4% q/q, po tym jak w pierwszych (...)

 • GPW wprowadziła nowe produkty strukturyzowane

  (...) warszawskiej giełdzie nowe instrumenty finansowe na polskim rynku – Certyfikaty Odwrotnie Zamienne (COZ), które zostały wyemitowane przez Raiffeisen Centrobank AG. Instrumentem bazowym dla (...)

 • Sejm zawiesił próg ostrożnościowy

  (...) zawiesza na rok 2013 stosowanie ograniczeń związanych z przekroczeniem tzw. pierwszego progu ostrożnościowego. Pierwszy próg ostrożnościowy dotyczy sytuacji, gdy relacja długu publicznego do (...)

 • Globalny ruch IP 2012-2017

  (...) w sieci IP Wzrost liczby użytkowników internetu na świecie Do 2017 roku liczba internautów osiągnie 3,6 miliarda, co będzie stanowiło ponad 48% populacji świata – przy prognozowanej (...)

 • Rynek mieszkaniowy: największe miasta Polski

  (...) Metrohouse i Expandera, coraz więcej gdańszczan decyduje się na kupno mieszkania pod wynajem. Największą popularnością cieszą się te stosunkowo małe, nie przekraczające 55 mkw (...)

 • KNF: SKOK-om brakuje kapitału

  (...) fundusz udziałowy, fundusz zasobowy, a za zgodą KNF również środki otrzymane z Kasy Krajowej z tytułu kredytów stabilizacyjnych. Fundusze własne pomniejszane są o stratę z lat ubiegłych (...)

 • Monitor ASUS MX299Q

  (...) oferuje jest odpowiednikiem dwóch 17-calowych ekranów (o proporcjach 5:4) i jest o 33 proc. szersza, niż w przypadku podobnego monitora Full HD. Tak duży ekran o proporcjach 21:9 pozwala na (...)

 • Zniżki w amerykańskim sektorze budowlanym

  (...) to, że wraz ze zwyżką cen akcji zwiększa się optymizm inwestorów. Tym bardziej jest to uzasadnione, gdy indeksy sięgają rekordowych poziomów. Niepokoić jednak może to, gdy optymizm (...)

 • Zarobki informatyków: firmy zagraniczne hojniejsze

  (...) przypadku różni się często o ponad 20%. Na przykładzie Specjalisty ds. IT, czyli osoby odpowiedzialnej za całokształt działań zapewniających sprawne funkcjonowanie całej infrastruktury (...)

 • Raporty spółek giełdowych w social media?

  (...) zmianę swoich przepisów, gdyby nie prezes spółki Netflix, który na swoim prywatnym profilu na Facebook’u poinformował, że w poprzednim miesiącu za pośrednictwem Netflix obejrzano ponad (...)

 • Apartamenty Casa Del Arte Murano w Warszawie

  (...) położony jest na starym zabytkowym Muranowie przy ul. Nowolipie 7A. To ciche i kameralne miejsce znajduje się w centrum Warszawy, zaledwie 5 min od stacji metra Ratusz-Arsenał na placu Bankowym (...)

 • Budownictwo mieszkaniowe: pomoc rządu dopiero w 2014 r.

  (...) się budownictwo ma ujemny wpływ na PKB. W kłopoty na dobre rozpoczęły się w marcu br. Wtedy to zaczęły spadać wszystkie podawane przez GUS wskaźniki aktywności deweloperów. Od marca (...)

 • Lokaty bankowe: nadal mało interesujące

  (...) w bankach oszczędności gospodarstw domowych wzrosła o 4,13 mld zł (0,8 proc. m/m), do 521,42 mld zł, to z lokat w tym czasie ubyło 2,79 mld zł (minus 1,06 proc. m/m). Na koniec pierwszego (...)

 • Moto Budrex - Sprzedaż i serwis ogumienia, felg i akumulatorów.

  Czytaj więcej: Części i akcesoria


strony : [ 1 ] . 2
 
26
lipiec 2013

lipiec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2295
CHF 3,4308
USD 3,1831
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.