eGospodarka.pl

 • Zmiany w OFE: dwa miesiące na ostateczną propozycję reformy

  (...) i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Finansów. Ministerialni eksperci przeanalizowali dziewięć kierunków zmian, mających rozwiązać lub ograniczyć problemy z OFE. W efekcie do ewentualnych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument CI KRS-EKDS, poznaj opinie o Amica PCT4580B412 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Sokółka.


 • WIG20 ruszył w górę

  (...) spółek zaczął od zwyżki o 0,5 proc., docierając do 2250 punktów. Pierwsze godziny handlu były jednak dość nerwowe. Do południa niedźwiedzie starały się zepchnąć WIG20 pod kreskę, ale (...)

 • Megapanel: serwisy tematyczne IV 2013

  (...) finanse, prawo” w kwietniu na pierwszym miejscu Grupa Money.pl z zasięgiem 21,44 proc. Na miejscu drugim Grupa Onet.pl z 19,58 proc. zasięgu, zaś na miejscu trzecim Grupa Wirtualna Polska – (...)

 • Osiedle Oaza we Wrocławiu

  (...) 464 mieszkań wpisanych w nowoczesną i elegancką architekturę budynków. Do tej pory na I i II etapie zostało wybudowanych 246 mieszkań. W II etapie osiedla powstało 130 lokali, z których (...)

 • Podróże służbowe coraz częściej samolotem

  (...) biznes Pomimo rozwoju innowacyjnych narzędzi z zakresu komunikacji sieciowej, spotkania biznesowe są stałym punktem prowadzenia firmy. Nawet w obliczu kryzysu, biznesmeni nie rezygnują z (...)

 • Upadłości firm w Polsce I-VI 2013 r.

  (...) ponad 7 proc. wyższa od ostatecznego wyniku I półrocza 2012, w którym ogłoszono 424 upadłości. Należy jednak pamiętać, że są to wyniki niepełne i statystyki wskazują, że liczba ta (...)

 • Rynki ryzykownych aktywów na rozstajach

  (...) przez pryzmat czerwcowych danych o aktywności przemysłu na świecie. Globalny wskaźnik utrzymał się na poziomie z maja, czyli 50,6 pkt. To oznacza, że koniunktura podlegała stagnacji. Można (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany VI 2013

  (...) CYWILNYM 7 czerwca 2013 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 19 kwietnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego trybu i sposobu doręczania (...)

 • Amortyzacja środków trwałych: zmiana stawki i częstotliwości

  (...) musi zdecydować w stosunku do danego środka trwałego przed jej rozpoczęciem. Ponadto wybraną metodę trzeba stosować aż do pełnego zamortyzowania środka trwałego – nie jest możliwa jej (...)

 • Kasa fiskalna: raport miesięczny w księdze podatkowej

  (...) prawnych przedsiębiorca prowadzący i rejestrujący sprzedaż za pomocą kasy rejestrującej, mógł dokonywać w niej zapisów na podstawie raportów dobowych. Dopuszczalna również była (...)

 • Podatnik może amortyzować w firmie samochód współmałżonka

  (...) te środki transportu, które stanowią jego własność lub współwłasność. Zawarcie związku małżeńskiego skutkuje, zgodnie z , powstaniem wspólności majątkowej małżonków. Obejmuje ona (...)

 • Darowizna i umorzenie udziałów: koszty w podatku dochodowym

  (...) Wnioskodawczy zamierza zawrzeć , na mocy której otrzyma od osoby z nią blisko spokrewnionej udziały w W umowie tej wartość darowanych udziałów zostanie określona w ich wartości rynkowej z (...)

 • Citroen DS5 2.0 HDi Hybrid4 Pure Pearl

  (...) na tym zaczyna motoryzacja. Dążenie do ograniczania za wszelką cenę wpływu samochodów na środowisko prowadzi do sytuacji, w której auta dają coraz mniej frajdy z jazdy, coraz gorzej brzmią (...)

 • Prywatność w sieci wg internautów

  (...) danych na temat poglądów samych zainteresowanych, a zrealizowana analiza obala szereg mitów funkcjonujących w debacie publicznej na temat poglądów internautów. Z badania wynika, że (...)

 • Wakacje 2013: lepsze płatności gotówką czy kartą?

  (...) Bułgarii, Chorwacji, Turcji, Egipcie i Wielkiej Brytanii. Czy mniej ucierpi portfel na lokalnymi walutami zakupionymi w warszawskich kantorach, czy też na transakcjach kartą debetową wydaną do (...)

 • Wyniki finansowe banków I-III 2013

  (...) w poszczególnych grupach była rezultatem poniższych procesów: procesy konsolidacyjne (dwa banki z większościowym udziałem kapitału polskiego połączyły się; jeden bank ze 100% udziałem (...)

 • Kurs AUD/USD osłabił się nieznacznie

  (...) dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii za czerwiec, jednakże powyższy odczyt powinien odbyć się bez większego wpływu na rynek: oczy i uszy inwestorów zwrócone są w kierunku zaplanowanej (...)

 • Marki odzieżowe w social media

  (...) zebrano 22 513 wzmianek i opinii, odnoszących się do wybranych . Wykorzystano wzmianki zamieszczone między innymi na i Twitterze, z których korzystają nie tylko klienci, ale też same marki (...)

 • Dotacje dla mikrofirm: nawet do 300 tys. zł

  (...) ostatni w tym roku nabór wniosków w ramach unijnego działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” (działanie 312 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich), przeprowadzony przez Agencję (...)

 • UOKiK: bezpieczne wakacje 2013

  (...) przeprowadzonego na zlecenie UOKiK - wybierając się na zorganizowane wczasy najczęściej obawiamy się upadłości biura podróży, co zadeklarowała ponad jedna trzecia konsumentów (34,3 proc.). (...)

 • System Android atakowany najczęściej

  (...) dominuje w sektorze telefonii komórkowej. Zgodnie z danymi ponad 75% telefonów sprzedanych na świecie w pierwszym kwartale 2013 działało pod . Polska nie jest tu wyjątkiem, chociaż jako jeden (...)

 • Wall Street redukuje korektę

  (...) 0,5 proc., kontynuując niwelowanie spadkowej korekty, rozpoczętej 22 maja. W jej wyniku do 24 czerwca wskaźnik stracił 96 punktów. Do wczoraj bykom udało się odrobić 42 punkty, czyli prawie (...)

 • Indeksy PMI z europejskich gospodarek zaskakują pozytywnie

  (...) w USA Dobry odczyt indeksu PMI poznaliśmy również z gospodarki brytyjskiej. Wielka Brytania znów zaskakuje pozytywnie ekspertów, którzy spodziewali się odczytu na poziomie 51, wobec (...)

 • Eurodolar kontynuuje lekkie wzrosty

  (...) zamówień w przemyśle w USA za maj (16:00). Uważamy, że na dwa dni przed świętem w USA (4 lipca – Dzień Niepodległości) oraz decyzją ECB ws. stóp procentowych, jak również piątkowym (...)

 • Podróże służbowe: ograniczenia pracodawcy w zakresie zlecania wyjazdów

  (...) dla pracownika Zasadniczo pracownik nie może odmówić wyjazdu w , nawet jeśli dezorganizuje mu to plany. Dla pracodawcy nie muszą być w tym zakresie istotne kwestie rodzinne, wypoczynkowe, czy (...)

 • Trans-Nuss - Import i przetwarzanie orzechów laskowych i arachidowych przeznaczonych do produkcji cukierniczej i piekarniczej, w ofercie rodzynki, wiórki kokosowe i migdały.

  Czytaj więcej: Dodatki i przyprawy


strony : [ 1 ] . 2
 
2
lipiec 2013

lipiec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3265
CHF 3,5027
USD 3,3222
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.