eGospodarka.pl

 • Pogorszenie nastrojów na głównych rynkach akcji

  (...) korzystny dla posiadaczy akcji. WIG i WIG20 zwyżkowały na otwarciu po niecałe 0,2 proc. Minimalnie lepiej wystartował wskaźnik średnich spółek. Optymizm jednak szybko wyparował, po części (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS W2, poznaj opinie o Seko Filety śledziowe w sosie TZATZIKI czy przeglądaj oferty pracy z miasta Chełm.


 • Nowelizacja budżetu. Deficyt w górę o 16 miliardów

  (...) najbardziej krytyczny w obecnym cyklu gospodarczym, równocześnie wskazując że będzie już czasem ożywienia. Stąd decyzja, by nie powiększać cięć budżetowych, które mogłyby zahamować (...)

 • Apple prowadzi śledztwo w sprawie śmierci po porażeniu przez iPhone

  (...) rekompensatę rodzinie 23-letniej Ma Ailun, zmarłej w tragicznym wypadku. Według informacji Reutersa, kobieta została porażona, kiedy podniosła swojego ładującego się iPhone'a 5, chcąc (...)

 • Osiedle Wilno w Warszawie: Kwartał Uniwersytecki

  (...) 2 500 mieszkań, z których zostało już wybudowanych 463, natomiast w budowie znajdują się dodatkowo 382 lokale. Do tej pory przekazane zostały 403 , w których mieszka już około 800 osób (...)

 • Zadłużenia i oszczędności Polaków w VI 2013

  (...) z banków. Po tym, jak w kwietniu i maju wypłynęło z banków 5,2 mld zł, w dużej mierze przechodząc do funduszy inwestycyjnych, w czerwcu znów górą okazały się . Ich wartość wzrosła o (...)

 • Tylko jedna ulga na zakup kasy fiskalnej?

  (...) osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, co do zasady są obowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas (...)

 • Metoda kasowa a wewnątrzwspólnotowa dostawa towaru w VAT

  (...) o VAT wskazuje, że mały podatnik może wybrać metodę rozliczeń tego podatku polegającą na tym, że obowiązek podatkowy w odniesieniu do dokonywanych przez niego dostaw towarów i świadczenia (...)

 • Usługi bankowe: z czego nie warto korzystać

  (...) nie warto robić, może być wpłata do banku waluty obcej w bilonie. Jeśli po powrocie z zagranicznych wakacji zostaną nam monety i będziemy chcieli je wpłacić na konto, to prowizja z tego (...)

 • Zmiany w podatku dochodowym: 19% od cashback

  (...) cashback jest dość skomplikowana, gdyż organy skarbowe twierdzą, iż są to przychody podlegające opodatkowaniu zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy o PIT, i w związku z tym banki powinny swoim (...)

 • Dział spadku bez podatku dochodowego

  (...) W postanowieniu z 27 września 2011 r. sąd uznał, że po ojcu wnioskodawcy (który zmarł 31.07.2009 r.) nabyli żona oraz dwójka dzieci (wnioskodawca z bratem) w częściach równych po 1/3 (...)

 • Branża motoryzacyjna: pomoże Facebook?

  (...) że także w Polsce social media zaczynają odgrywać coraz większą rolę na . Facebook staje się niekwestionowanym źródłem informacji i konsumenckich opinii o samochodach, ale także (...)

 • Rynek nieruchomości w Chinach wykazuje wyraźne oznaki przegrzania

  (...) raporcie o stabilności systemu finansowego spodziewa się dalszego spadku dynamiki wzrostu rynku kredytowego w Polsce. To będzie niekorzystnie wpływać na wyniki banków, ale nie będzie stanowić (...)

 • Działy HR: liczą się energia i inicjatywa

  (...) zasobami ludzkimi panuje przekonanie, że młodzi ludzie lepiej odnajdują się w obecnych warunkach. Aktualnie w branży liczy się przede wszystkim energia i inicjatywa, której w powszechnym (...)

 • Kurs EUR/USD – konsolidacja (1.30-1.3075 USD), złoty mocniejszy

  (...) Zelandia) - Inflacja CPI (r/r), II kw. (0,7%, prognoza 0,8%, poprzednio 0,9%), 03:30 (Australia) - Protokół z posiedzenia RBA, 10:30 (Wlk. Brytania) - Inflacja CPI (r/r), czerwiec (prognoza 3% (...)

 • Fundusze polskich obligacji: słabe wyniki

  (...) roku fundusze polskich obligacji zdecydowanie nie radziły sobie najlepiej, w większości przynosząc inwestorom straty. Średnia przecena jednostek uczestnictwa w kategorii funduszy dłużnych (...)

 • GBP/USD w oczekiwaniu na dane i protokół z posiedzenia BoE

  (...) systematycznie tracił na wartości. Publikacja danych makro sprawiła zaś, że szybko odrobił wcześniejsze spadki i dzienna świeczka zamknęła się w pobliżu poniedziałkowego otwarcia (...)

 • Bezpieczne portale społecznościowe na wakacjach

  (...) wielu ludzi niepełne: z danych tego giganta na rynku portali społecznościowych wynika, że każdego dnia 1,1 miliarda użytkowników klika około 6,5 miliarda razy „Lubię to” i współdzieli (...)

 • Hyundai i20 5d 1.2 Comfort vs Peugeot 208 1.2 VTi Allure

  (...) konstruowano samochody. I nie mam tu na myśli Fiata 126p, w którym strefa zgniotu kończyła się na silniku, ale prawdziwe „zachodnie” samochody. Najbardziej zadziwiające było podejście do (...)

 • Internet w Polsce III 2013 - V 2013

  (...) okresie od marca 2013 do maja 2013 roku 69,40 proc. ankietowanych deklarowało, że korzystało z niego codziennie lub prawie codziennie, a 21,30 proc. kilka razy w tygodniu. Większość (...)

 • Rozczarowujące dane o sprzedaży detalicznej w USA

  (...) pracy Inflacja ponownie zaskoczyła. Ceny w ujęciu rocznym wzrosły zaledwie o 0,2%, wobec naszej prognozy 0,5% i konsensusu rynkowego na poziomie 0,3%. Niższy wzrost cen to zasługa dwóch (...)

 • Inflacja VI 2013

  (...) czerwcu br. w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,2% (wobec wzrostu o 0,8% w ). Najbardziej potaniały warzywa (przeciętnie o 5,3%, w tym odnotowano znaczny wzrost cen ziemniaków - o 21,8%) i (...)

 • Kolejna zachowawcza sesja na rynkach akcji

  (...) się w trakcie poniedziałkowej sesji na większości parkietw, skojarzenie nasuwa się tylko jedno. Wakacje w całej pełni. Inwestorzy chcą trochę odetchnąć, przed czekającymi ich (...)

 • Bezpieczny telefon w Orange na kartę

  (...) korzystać ze swoich aparatów telefonicznych. Ubezpieczenie obejmuje bowiem takie wypadki jak uszkodzenie lub zniszczenie telefonu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, kradzież z włamaniem, rabunek (...)

 • Umowa o pracę na czas określony a ustawa antykryzysowa

  (...) doniosłe dla praktyki postanowienia ustawy antykryzysowej, której celem było zminimalizowanie negatywnych skutków kryzysu ekonomicznego. Jednym z wprowadzonych mocą ww. ustawy rozwiązań (...)

 • Korporacja Budowlana KOPAHAUS SA na Catalyst

  (...) Spółki jest działalność usługowo-handlowa oraz produkcyjna w obszarze kompleksowej realizacji projektów budowlanych. Jednym z jej głównych atutów jest specjalizacja w budowie domów i (...)

 • Zakłady Mechaniczne Niemcza - Producent przenośników taśmowych i napędów. Niemcza k/Wrocławia.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
16
lipiec 2013

lipiec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2788
CHF 3,4516
USD 3,2735
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.