eGospodarka.pl

 • Banki Przyjazne dla Przedsiębiorców 2013

  (...) partnerstwo, lojalność, wspólny biznes. Banki Przyjazne dla Przedsiębiorców 2013. Motto to nawiązuje do tych specyficznych cech bankowości małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, które (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Umowa darowizny pieniężnej, poznaj opinie o Tadar Komplet garnków "Devon" czy przeglądaj oferty pracy z miasta Tomaszów Mazowiecki.


 • Targi Warsaw Build 2013 - budowlane święto

  (...) dodam również to, że targi, choć będzie to ich pierwsza edycja, już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem zagranicznych wystawców - mówi Anna Rabiej, project manager targów Warsaw Build (...)

 • Akcje małych i średnich spółek pod presją

  (...) wcześniej, byki jedynie do południa zdołały obronić indeks największych spółek przed spadkiem. Kolejne godziny przyniosły pogorszenie nastrojów i zniżkę w okolice 2200 punktów, o 0,7 (...)

 • Deregulacja zawodów prawniczych podpisana

  (...) to pierwsza z serii tzw. "ustaw deregulacyjnych". Objęła ona grupy zawodowe liczące ponad pół miliona osób. Oprócz ułatwienia dostępu do zawodów prawniczych (adwokata, radcy prawnego (...)

 • Biura podróży w Internecie: które najpopularniejsze?

  (...) dotyczących skali dyskusji w internecie, wynikach tegorocznego rankingu Wiadomości Turystycznych oraz wysokości cennikowych wydatków reklamowych w prasie, radio i TV sprawdzili, że istnieje (...)

 • Wynajem pokoju: najem mieszkania ma konkurenta

  (...) nieruchomości Domy.pl badania wynika, że koszty w największych miastach Polski nie należą do niskich, zwłaszcza z punktu widzenia niepracujących albo jedynie dorabiających studentów. Za (...)

 • UOKiK: parabanki stosują niedozwolone praktyki

  (...) roku Prezes UOKiK przeanalizowała opłaty, prowizje i inne koszty zastrzeżone w umowach pożyczek . Do kontroli wytypowano 30 przedsiębiorców, przeanalizowano 73 wzorce umów oraz 300 faktycznie (...)

 • Kasa fiskalna 2013: ewidencja otrzymanych zaliczek

  (...) zawarcie danej transakcji sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych. Faktury wystawia się tutaj tylko na żądanie klienta (ale i (...)

 • Zmiany w OFE mogą zaszkodzić giełdzie

  (...) rozwiązań, zwanych reformą systemu emerytalnego, będzie miało negatywne konsekwencje dla polskiego rynku kapitałowego. Na ich wprowadzeniu ucierpią nie tylko giełdowi inwestorzy, ale także (...)

 • Mieszkanie dla młodych: będą zmiany?

  (...) południu odbędą się spotkania nadzwyczajnej podkomisji w komisji finansów publicznych, która ma zająć się projektem ustawy o programie Mieszkanie dla Młodych, mającego wpierać młodych (...)

 • Brytyjski rynek nieruchomości: wskaźnik RICS w górę

  (...) akcję dawało to 11 centów straty, choć po uwzględnieniu czynników o charakterze jednorazowym (głównie związanych z restrukturyzacją działalności) spółka wskazywała na wzrost zysku na (...)

 • Rozliczenie VAT gdy rezygnacja z metody kasowej

  (...) podatku od towarów i usług, z można zrezygnować nie wcześniej niż po 12 miesiącach jej stosowania. Warunkiem takiej rezygnacji jest przy tym pisemne zawiadomienie naczelnika o takim zamiarze (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego: nowelizacja cz.I

  (...) dłużnika, które ma wyeliminować wprowadzona nowelizacja, pojawiały się w sytuacjach, gdy więcej niż jedna osoba nosiła imię i nazwisko wskazane w tytule wykonawczym. Liczba takich błędów (...)

 • Firma w spadku: rozliczenie straty podatkowej

  (...) Ojciec wnioskodawcy zmarł w styczniu 2013 r. Dziedziczą po nim wnioskodawca, matka wnioskodawcy oraz jego dwójka rodzeństwa. Za życia spadkodawca prowadził na własne nazwisko. Prowadził w (...)

 • Bilety na dojazdy do i z pracy a obowiązki podatkowe

  (...) powstanie u nich przychodu do pochodzącego ze . Przychodami ze stosunku pracy są wszelkie świadczenia pracodawcy wypłacone lub postawione do dyspozycji pracownika, niezależnie od źródła ich (...)

 • UE: nowa dyrektywa ograniczy cyberprzestępczość?

  (...) Deloitte wymieniają przede wszystkim: duży nacisk na poszerzenie oraz zintensyfikowanie międzynarodowej współpracy oraz wymiany informacji pomiędzy organami ścigania w sprawach związanych ze (...)

 • Volkswagen Cross Caddy

  (...) kolorów została wzbogacona o lakier zielony Viper. Ceny Cross Caddy rozpoczynają się od 58.964 zł netto (wersja furgon). Do końca roku 2013 oferowane są promocyjne wersje 4PROFIT: cena Cross (...)

 • Dotacje na e-biznes: ostatni nabór na lata 2007-2013

  (...) w ramach (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka), trwającym od 8 do 19 lipca, do podziału wśród przedsiębiorców pozostało już tylko 49 mln zł. Dla porównania, w poprzednich dwóch (...)

 • Dolar australijski osłabiał się w ciagu ostatnich miesięcy

  (...) reakcji na komunikat RBA po majowej obniżce stóp procentowych. Prezes australijskiego banku centralnego Glenn Stevens przyznał bowiem, iż wzrost gospodarczy jest niższy od prognozowanego. Z (...)

 • Kredyty konsumpcyjne w natarciu

  (...) wcześniejsze statystyki co miesiąc pokazywały spadek zadłużenia Polaków z tego tytułu. Tym razem od marca do maja zadłużenie gospodarstw domowych poszło w górę o ok. 2,4 mld zł i nie (...)

 • Wyłudzenia kredytów II poł. 2012: najwięcej gotówkowych

  (...) . Jednak dziś w czasie szybkiego postępu technologii oraz rozwijającej się przestępczości zorganizowanej coraz trudniej jest bankom i innym instytucjom finansowym być „o krok” przed ich (...)

 • Wydatki na reklamę w I poł. 2013r. - sektor finansowy

  (...) reklamowe 5,9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Inwestycja zamknęła się kwotą 608 mln zł cennikowo, w ciągu 4 pełnych miesięcy 2013 roku. Wyjątkiem są banki, których (...)

 • Jak oszczędzać gdy RPP tnie stopy procentowe?

  (...) dwa lata temu „zielona wyspa” rozwijała się w tempie 4 proc. rocznie. W minionym roku wzrost wyniósł już tylko 1,9 proc. Według najnowszych prognoz PARP takiego samego poziomu możemy się (...)

 • WIG20 poniżej 2250 punktów: będzie dalsza przecena?

  (...) czerwca bój o utrzymanie indeksu największych spółek w okolicach 2250 punktów pozostawał nierozstrzygnięty na tyle długo, że zniecierpliwił wreszcie niedźwiedzie. Zamiast podwyższenia (...)

 • Pomoc dla Grecji: transza w wysokości 6,8 mld euro

  (...) sezon wyników tradycyjnie rozpoczął największy producent aluminium w Stanach Zjednoczonych. Zysk spółki w II kwartale tego roku po wyłączeniu czynników jednorazowych wyniósł 7 centów na (...)

 • Poldan Net - Produkuje siatki do różnorodnych zastosowań: sportowe, ochronne, rybackie. Ustka.

  Czytaj więcej: Dobra konsumpcyjne


strony : [ 1 ] . 2
 
9
lipiec 2013

lipiec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,3234
CHF 3,4769
USD 3,3588
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.