eGospodarka.pl

 • Nadzieja na poprawę w gospodarce europejskiej

  (...) kilku godzin, by przypomnieć sobie o wtorkowym optymizmie z końcówki handlu i przekonać się do dobrych nastrojów, panujących na głównych giełdach europejskich. Negatywne informacje (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Zgłoszenie wypadku przy pracy pracownika, poznaj opinie o Cztery Pory Roku Inspiracja z Natury Odmładzające perły i minerały Kremowy Peeling do ciała czy przeglądaj oferty pracy z miasta Przeworsk.


 • Ubezpieczenia podróżne

  (...) może okazać się bardzo kosztowne. Mniejszym problemem jest oczywiście leczenie w krajach Unii Europejskiej, tu bowiem - w mniejszym lub większym stopniu - pomagają nam regulacje unijne i (...)

 • Osiedle Nowy Port we Wrocławiu

  (...) ul. Chałupniczej, w sąsiedztwie Sępolna. Pierwszy z 7 etapów zostanie zrealizowany do końca 2014 roku i będzie obejmował 110 mieszkań. Całość budowy ma zakończyć się w roku 2024. Na 8 (...)

 • Eurodolar – dziś ważne dane, złoty blisko oporów

  (...) Zelandia) - Bilans handlu zagranicznego (NZD), czerwiec (414 mln, prognoza -100 mln, poprzednio 39 mln), 01:50 (Japonia) - Bilans handlu zagranicznego (JPY), czerwiec (-180,8 mld, prognoza -160 mld (...)

 • Megapanel: serwisy tematyczne V 2013

  (...) finanse, prawo” w maju na pierwszym miejscu Grup Onet.pl z zasięgiem 19,78 proc. - awans z miejsca drugiego. Na miejscu drugim Grupa Money.pl z 18,90 proc. zasięgu – spadek z miejsca (...)

 • Rynek mieszkaniowy przyspieszy?

  (...) zakończonych miesięcy bieżącego roku potwierdzają utrwalający się trend hamowania koniunktury krajowego mierzony liczbą nowych inwestycji oraz pozwoleń na budowę. Statystyki GUS za okres (...)

 • Zakup w UE nowego środka transportu w podatku VAT

  (...) określona w art. art. 2 pkt 10 ustawy o VAT. Są to przeznaczone do transportu osób lub towarów: a) Pojazdy lądowe napędzane silnikiem o pojemności skokowej większej niż 48 centymetrów (...)

 • Ordynacja podatkowa: interpretacja ogólna

  (...) nowelizacja przepisów zmieniła status interpretacji ogólnej. Wcześniej, w odróżnieniu od interpretacji indywidualnej, interpretacja ogólna był wydawana wyłącznie z urzędu przez Ministra (...)

 • Podatek akcyzowy gdy zakup i produkcja energii elektrycznej

  (...) Spółka zajmuje się przede wszystkim wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii cieplnej. Uzyskała ona jednak także koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w latach 2012 – 2013 (...)

 • Nieruchomość za umorzenie udziałów bez przychodu firmy

  (...) Udziałowcem spółki jest polska Udziałowiec ten posiadać będzie więcej niż 10% udziałów w kapitale spółki przez okres dłuższy niż 2 lata. przewiduje możliwość dobrowolnego (...)

 • Oświadczenie sprawcy wypadku przedmiotem sporu

  (...) mają interesu w tym aby opóźniać bądź zwlekać z , a wręcz przeciwnie – dłuższy proces likwidacyjny wymaga od ubezpieczyciela uruchomienia dodatkowych środków oraz wpływa niekorzystnie (...)

 • Czy słabszy odczyt chińskiego PMI odmieni sentyment do dolara?

  (...) prawdopodobnie chińskich rządzących do bardziej zdecydowanych kroków stymulujących gospodarkę, które ze względu na zgromadzone rezerwy mogą przybrać bardzo dużą skalę. Prawdopodobne są (...)

 • Nowe urlopy rodzicielskie: co warto wiedzieć?

  (...) obejmą rodziców wszystkich dzieci, które urodziły się od początku 2013 roku. Z takich urlopów będą mogły skorzystać również osoby, które przyjęły pod opiekę dziecko do 7. lub do 10 (...)

 • Słabe dane makroekonomiczne z chińskiej gospodarki

  (...) PMI dla chińskiej gospodarki w wersji HSBC/markit w lipcu znalazł się na poziomie 47,7 pkt. Od kryzysu z 2009 roku niżej był on tylko w sierpniu ubiegłego roku, kiedy odnotował wartość 47,6 (...)

 • Ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów do zmiany

  (...) konkurencji i konsumentów jest przede wszystkim skuteczniejsze eliminowanie praktyk ograniczających konkurencję oraz efektywniejsze prowadzenie postępowań z zakresu kontroli koncentracji (...)

 • Powiało optymizmem ze strefy euro

  (...) duże i pokazuje, że w tamtejszej gospodarce nadal brakuje oznak przezwyciężania spowolnienia koniunktury. Obecny wynik jest najsłabszy od sierpnia minionego roku, a oznaki coraz silniejszego (...)

 • Kurs EUR/USD na poziomie 1,3200

  (...) przemysłu w Chinach okazał się być gorszy od poprzedniej wartości. Rynkowy konsensus zakładał wzrost, dlatego poziom 47,7 pkt. jest negatywnym zaskoczeniem. Taki wynik jest zapowiedzią (...)

 • Zagubiony dowód można zastrzec w banku

  (...) może natychmiast zastrzec zagubione lub skradzione dokumenty, powiększyło się właśnie o Eurobank. Dołączył on m.in. do DB PBC, BGŻ, Getinu, Invest Banku czy Banku Pocztowego (pełna na (...)

 • Kradzież dokumentów a wyłudzenia II kw. 2013

  (...) porównaniu do roku minionego charakteryzowało się podobną liczbą i wartością udaremnionych przy użyciu fałszywych dokumentów tożsamości. W II kwartale br. odnotowano 1459 prób na (...)

 • Chińska gospodarka w kłopotach

  (...) część wtorkowej sesji spędziły na ruchu w bok, kilka dziesiątych procent na plusie. Do końcowej, niewielkiej porażki byków, przyczynił się fatalny odczyt indeksu Fed z Richmond, który (...)

 • Ceny ziemi rolnej spadają tylko pozornie

  (...) ornych po raz pierwszy od sześciu kwartałów spadły. W pierwszym kwartale br. za hektar trzeba było zapłacić przeciętnie 25,2 tys. zł, podczas gdy kwartał wcześniej było to 26,3 tys. zł (...)

 • Elastyczne zatrudnienie: idea flexicurity mało znana

  (...) Europie zaobserwowała pogłębiającą się w wielu krajach segmentację rynku pracy, polegająca na współistnieniu na nim pracowników dobrze zabezpieczonych i takich, którzy nie posiadają (...)

 • Podwyżka pensji: Polacy optymistyczni

  (...) oczekiwania dotyczące ich . Okazuje się, że nastroje rodaków są optymistyczne. Podwyżki w najbliższym czasie oczekuje 53,5 proc. ankietowanych, natomiast obniżki obawia się jedynie 2,9 proc. (...)

 • Bezpieczeństwo żywności na świecie: Indeks 2013

  (...) weszły w skład 27 czynników pomiaru, na których opiera się Światowy Indeks . Zmiana ta pozwoli na bardziej kompleksowy pomiar stopnia wpływu poszczególnych elementów na dostęp ludności do (...)

 • Branża ubezpieczeniowa: największe ryzyka 2013

  (...) doradczej PwC wynika, że nowe przepisy regulujące takie kwestie jak wypłacalność czy zachowania na rynku, mogą doprowadzić do zwiększenia kosztów i problemów związanych z dostosowaniem (...)

 • Hubomag - Instalacje pomp ciepła. Wykonawstwo dolnych źródeł ciepła - kolektory poziome, pionowe oraz inne technologie. Zaborów k. Warszawy.

  Czytaj więcej: Grzejnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
24
lipiec 2013

lipiec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2090
CHF 3,3964
USD 3,1800
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.