eGospodarka.pl

 • Przemysł wychodzi z dołka. Budownictwo nadal w nim tkwi

  (...) już w 25 (spośród 34 notowanych przez GUS) działach przemysłu, podczas gdy w zaledwie w 18. Najwyższe wzrosty wystąpiły w produkcji urządzeń elektrycznych – o 16,8 proc., wyrobów z (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PCC-3, poznaj opinie o Monini Ocet z wina Chianti D.O.C.G. czy przeglądaj oferty pracy z miasta Stalowa Wola.


 • Po wystąpieniu szefa Fed: z dużej chmury mały deszcz

  (...) oczekiwaniem na bardzo istotne dla rynków finansowych wystąpienie Bena Bernanke, pierwsze godziny handlu przyniosły sporo interesujących wydarzeń na warszawskim parkiecie. Do tych typowo (...)

 • Ostatnie dni na odzyskanie podatku od spadku

  (...) wydał wyrok (sygn. akt P 43/11), w którym orzekł o niezgodności z Konstytucją przepisu ustawy o w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2007 r. do 31 grudnia 2008 r., w zakresie, w jakim (...)

 • Kondycja przedsiębiorstw - II kw. 2013 i prognoza III kw. 2013

  (...) było zauważyć słabe symptomy poprawy popytu. Zaobserwowano zarówno wzrost stopnia wykorzystania mocy produkcyjnych, jak i obniżenie bariery popytowej. Mimo poprawy, znalezienie odbiorcy na (...)

 • Wartość początkowa przjętego środka trwałego

  (...) dochodowym od osób fizycznych (dalej updof) wskazuje, że składniki majątku spełniające definicję podlegają amortyzacji. taką natomiast nalicza się od ich wartości początkowej. Sposób (...)

 • Przegląd techniczny kasy fiskalnej

  (...) ustawy o podatku od towarów i usług, której to art. 111 ust. 3a pkt 4 i 11 mówią, że podatnicy ewidencjonujący obrót na są m.in. obowiązani zgłaszać kasy rejestrujące do obowiązkowego (...)

 • Kasy fiskalne: nazwy towarów na paragonach w 2013 r.

  (...) Wnioskodawczyni handluje materiałami budowlanymi, jest czynnym podatnikiem VAT a sprzedaż na rzecz osób fizycznych jest ewidencjonowana na . Z uwagi na duży asortyment na grupuje ona towary wg (...)

 • Francja: więcej upadłości firm

  (...) analizie omawiają przyczynę obniżenia prognozy wzrostu PKB Francji oraz wskazują na co powinni uważać polscy eksporterzy. Z powodu zastoju w inwestycjach (-2,3%) i konsumpcji (-0,2%) oraz (...)

 • E-commerce: zwrot treści cyfrowych bardzo trudny

  (...) obecnie w ciągu 10 dni od momentu odebrania przesyłki, bez podania przyczyny. Taki przywilej przysługuje również tym konsumentom, którzy dokonali zakupu na odległość lub poza siedzibą (...)

 • Dobre prognozy dla amerykańskiego rynku nieruchomości

  (...) że chińskie władze nie planują w tym roku podjęcia na dużą skalę działań stymulujących gospodarkę niekorzystnie wpływają na klimat inwestycyjny w Europie. Do tego dochodzą spekulacje (...)

 • Polacy a zakup telewizora

  (...) roku sprzedano w Polsce około 2,2 mln nowych (wg. GfK Polonia). Oczywiście największy wpływ na tak dobre wyniki miały dwa duże wydarzenia sportowe - organizowane w naszym kraju Euro 2012 oraz (...)

 • Najlepsze roczne lokaty a inflacja VI 2013

  (...) towarów i usług konsumpcyjnych do 0,2 proc. w czerwcu spowodowało, że kolejny miesiąc z rzędu rośnie rzeczywista rentowność kończących się lokat terminowych. Zakładane w czerwcu (...)

 • Phishing: brazylijski Groupon oferuje tanie telefony

  (...) witryny WWW. Oferty wyeksponowane w serwisie, do złudzenia przypominającym oryginalny Groupon, wyjątkowo skutecznie przyciągały uwagę internautów. Nie wiadomo ile osób uległo, a ile oparło (...)

 • Przeciętne wynagrodzenie VI 2013

  (...) służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze (...)

 • Eurodolar – wybicie w górę, umocnienie złotego

  (...) - Protokół z posiedzenia BoJ, 10:30 (Wlk. Brytania) - Stopa bezrobocia, maj (prognoza 7,8%, poprzednio 7,8%), Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (prognoza -8 tys., poprzednio -8,6 tys.) (...)

 • Wyjazdy turystyczne VI 2013

  (...) w czerwcu na 7 dni a 19,4 proc. zafundowało sobie dwutygodniowy . O ile w kwietniu 2013 roku wypoczywających za granicą tydzień było mniej więcej tyle samo osób, to na 14-dniowych wakacjach (...)

 • Fiat Punto Lounge 1.4 MultiAir

  (...) jego auta bywają zawodne. Pewnie tak, ale ja nie znam aut, które się nie psują. Za to jednego na pewno zarzucić włoskiemu potentatowi nie można – tego, że robi brzydkie auta. jest ładne (...)

 • Fala wyprzedaży dolara przed wystąpieniem szefa Fed

  (...) temat produkcji przemysłowej, która w porównaniu do maja wzrosła o 0.3%, wobec prognozy 0.2%. Tymczasem kurs EUR/USD wyznaczył wczoraj tygodniowe szczyty, nie zważając na znacznie słabszy od (...)

 • Dodatek za nadgodziny a praca na niepełny etat

  (...) za pracę w godzinach nadliczbowych należy uznać tę wykonywaną ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy. Dla osób zatrudnionych na pełen etat wymiar czasu pracy nie może przekraczać (...)

 • Najbardziej prestiżowe inwestycje mieszkaniowe w Polsce

  (...) i standardu nieruchomości jeden z najważniejszych wyznaczników wartości nieruchomości. O tym, że dany adres wśród potencjalnych nabywców cieszy się wybitnym zainteresowaniem decyduje wiele (...)

 • To nie rząd umocnił polską walutę

  (...) był nieunikniony Pozornie informacja, którą przekazali wczoraj rynkom premier i minister finansów powinna być bardzo źle odebrana przez rynek. Rząd zapowiada bowiem nie tylko zwiększenie (...)

 • Niepewność na rynkach akcji

  (...) można wiązać z obawami inwestorów przed rozpoczęciem zmniejszania skali programu skupowania obligacji przez Fed. Widoczne było ono na głównych parkietach europejskich już od rana. Później (...)

 • Wakacje za granicą: jak płacić?

  (...) o kieszenie i zanalizowali ceny zagranicznych walut, bankowe opłaty i prowizje. Wyniki są zaskakujące. W skrajnych przypadkach różnica w cenach miejscowej waluty może wynieść nawet 15 (...)

 • Dolar amerykański traci na wartości

  (...) powinny mieć publikowane o 14:30 dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz przede wszystkim półroczny raport szefa Rezerw Federalnej (publikacja raportu o 14:30, jego odczytanie z (...)

 • Tablet MODECOM FreeTAB 1004 IPS X4

  (...) cztery niezależne rdzenie, zatem procesor jest w stanie „obsłużyć” jednocześnie nawet najbardziej obciążające procesy obliczeniowe, nie powodując opóźnień. Wsparciem dla (...)

 • Skorut - Sprzedaż kolektorów, paneli fotowoltaicznych, dane firmy, referencje, oferta.

  Czytaj więcej: Słońce


strony : [ 1 ] . 2
 
17
lipiec 2013

lipiec 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
29
30
31
 
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,2624
CHF 3,4492
USD 3,2410
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.