eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Eko-etykiety od jutra obowiązkowe

  (...) zakresie informowania o zużyciu przez produkty wykorzystujące energię wynika z wymagań Unii Europejskiej. Wchodzący jutro w życie akt prawny nakłada na producentów wszelkich urządzeń (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS Rp-3d, poznaj opinie o Tescoma Pojemnik na wykałaczki LOUIS czy przeglądaj oferty pracy z miasta Nowy Dwór Gdański.


 • Rynki czekają na raport z rynku pracy

  (...) nowości, lecz warto zauważyć że w komunikacie wyraźnie podkreślono niskie tempo wzrostu gospodarczego oraz istniejące zagrożenia, mimo względnej stabilizacji na rynkach finansowych. W (...)

 • Ożywienie na japońskim rynku mieszkaniowym wytraca tempo

  (...) z dużych polskich spółek odnośnie wyników w IV kwartale 2012 r. warszawski parkiet wykazuje wciąż słabość. BZ WBK zarobił na czysto 404,5 mln zł w porównaniu z 198 mln zł rok wcześniej (...)

 • Kurs EUR/PLN wzrasta do poziomu 4,2050

  (...) stóp procentowych eurodolar ustanowił nowe maksimum na 1,3585. Od rana jednak dolar ponownie się umacnia – obecnie kurs EUR/USD znajduje się na 1,3550. Choć utrzymują się czynniki (...)

 • Kurs EUR/USD na najwyższych poziomach od 14-stu miesięcy

  (...) od lipca 2009 r., kiedy opublikowane zostały wstępne dane PKB za II kw. ’09. Na pogorszenie wskaźnika główny wpływ miała kumulacja zapasów w sektorze detalicznym, hurtowym i wytwórczym (...)

 • Ranking TFI 2012

  (...) funduszy, oferujących przynajmniej kilkadziesiąt różnych strategii inwestycyjnych. Zainteresowanie inwestorów nie rozkłada się jednak równomiernie pomiędzy nie i tak naprawdę popularnych (...)

 • Coraz niższy zysk z obligacji skarbowych

  (...) inwestorów indywidualnych w lutym można odnieść wrażenie, że jest ona podobna do tej ze stycznia, bowiem spadło wyłącznie oprocentowanie trzyletnich papierów, co z resztą jest naturalną (...)

 • Wskaźnik optymizmu I 2013

  (...) w styczniu br. 20 proc. Polaków uważało, że sprawy kraju zmierzają w dobrym kierunku (jest to spadek o 2 punkty procentowe w stosunku do zeszłego miesiąca). Jednak zdecydowanie mniej Polaków (...)

 • Fed nie zaskoczył

  (...) przełożą sie na nastroje rynkowe. W ostatnim czasie rynek dostrzegał głównie korzystne publikacje, choć w pewnym momencie to będzie musiało się zmienić, tak jak nastroje zmieniły się w (...)

 • Odliczenia od dochodu w PIT 2012: ulga na krew

  (...) tzw. ulgi na krew została uregulowana w art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. c) ustawy o (dalej updof). Przepis ten mówi, iż podstawą opodatkowania jest dochodów pomniejszony m.in. o przekazane na cele (...)

 • Duży apetyt na ryzyko na rynkach finansowych

  (...) wzrostu gospodarczego będą kontynuowane do czasu wyraźnej poprawy kondycji amerykańskiego rynku pracy. Wczorajszy raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym nastraja optymistycznie (...)

 • Reforma emerytalna: dokończyć czy przerwać?

  (...) zostanie zawarte w majowym raporcie, niektórzy prominentni eksperci wykorzystali już powrót tematu OFE do nawoływania do likwidacji funduszy. Wśród krytyków znajdują się osoby skądinąd (...)

 • Sezon narciarski 2012/2013 poza krajem

  (...) wyniki internetowego badania pt.: „Polacy na stoku 2012/2013”. Badanie przeprowadzone zostało wśród miłośników białego szaleństwa. Udzielone odpowiedzi posłużyły analizie zachowań (...)

 • Polskie firmy 2012-2013

  (...) , kolejne podwyżki kosztów pracy oraz brak działań deregulacyjnych, które prowadziłby do istotnej zmiany jakościowej w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej – mogą ściągnąć (...)

 • Gospodarstwa domowe w 2011 roku

  (...) liczba w miastach jest ponad dwa razy większa niż na wsi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w miastach mieszka więcej ludności niż na wsi oraz, że gospodarstwa w miastach są (...)

 • Przepisy prawne: najważniejsze zmiany I 2013

  (...) 2013 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (tekst jednolity: Dz. U. z 2012, poz. 637), na podstawie (...)

 • Rozwój demograficzny Polski 2012

  (...) liczby ludności Polski; zmniejszyła się ona wówczas o prawie 179 tys. osób. Bezpośrednią przyczyną był notowany w latach 1984-2003 spadek liczby urodzeń przy prawie nieistotnych zmianach w (...)

 • Grunt rolny: sprzedaż w podatku dochodowym

  (...) Wnioskodawczyni planuje nabyć niezabudowany grunt rolny o powierzchni ok. 10 ha wchodzący w skład . Jest ona w posiadaniu informacji, że w stosunku do nieruchomości, którą zamierza nabyć (...)

 • Rejestracja firmy potrwa krócej

  (...) dni Nowelizacja przewiduje przede wszystkim skrócenie procedury rejestracji przedsiębiorcy, który nie jest osobą fizyczną. Na czym polega zmiana? Czas trwania procedury obejmującej łącznie (...)

 • Kryzys zadłużenia w USA grozi recesją?

  (...) (CIMA) oraz American Institute of Certified Public Accountants (AICPA) poprosiły ponad 1300 swoich członków o wyrażenie opinii na temat wpływu kryzysów ekonomicznych na długoterminowe (...)

 • Ryczałt ewidencjonowany: PIT-28 za 2012 r. do dzisiaj

  (...) opodatkowania mają pewne przywileje, jak chociażby prostsze ewidencje podatkowe. Niemniej muszą pamiętać, że nie tylko to ich odróżnia. Ustawodawca przewidział bowiem dla nich także inny (...)

 • Będą chętni na mieszkanie na parterze?

  (...) z parteru w obawie przed włamaniami. Łatwy dostęp do mieszkania z poziomu nisko usytuowanego okna lub drzwi balkonowych przyciąga nie tylko wścibskie oczy przechodniów, ale także może kusić (...)

 • Małe spółki na GPW muszą poczekać na hossę

  (...) sWIG80 zyskał już 7 proc. W tym czasie wskaźnik szerokiego rynku wzrósł o zaledwie kilka dziesiątych procent, a indeks blue chips stracił 1,6 proc. Jednak bliższa obserwacja wzajemnych (...)

 • Dane o PKB i FED nie poruszyły rynkiem

  (...) wstępnego odczytu dynamiki PKB za czwarty kwartał w USA. Oczekiwano wzrostu na poziomie 1,1%, natomiast przedstawiony wynik wyniósł -0,1%. Mimo tak dużego odchylenia od prognozy, reakcja (...)

 • Rynek nieruchomości komercyjnych: trendy 2013

  (...) dla europejskiego rynku nieruchomości komercyjnych, głównie ze względu na gospodarcze zawirowania strefy euro oraz słabe wyniki w zakresie dynamiki produkcji przemysłowej. Rok 2013 zaczął (...)

 • Vega - Sprzedaż automatów i maszyn do lodów. Słupsk.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
31
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1870
CHF 3,3890
USD 3,0874
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.