eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Banki zapłacą specjalny nowy podatek?

  (...) czy Europie Zachodniej po upadłościach dużych banków dochodziło do paraliżu obrotu międzybankowego. Sytuację musiały ratować rządy, uruchamiając finansowane ze środków publicznych (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument KRS ZF, poznaj opinie o Kross Rower Cross Crow Rubble czy przeglądaj oferty pracy z miasta Olkusz.


 • Dane makroekonomiczne z USA neutralne dla rynków

  (...) się czwartkowa publikacja zapisków z posiedzenia FOMC, zgodnie z którymi w Komitecie zarysowała się większość chcąca zakończyć program skupu aktywów w trakcie bądź też z końcem 2013 (...)

 • GPW centrum wyprzedaży akcji

  (...) nastrojów zarówno na warszawskim parkiecie, jak i na większości giełd europejskich. WIG20 na otwarciu tracił 0,5 proc., a wskaźnik szerokiego rynku zniżkował o 0,3 proc. Na niewielkim plusie (...)

 • Rynek walutowy 31.12.12-04.01.13

  (...) miniony poniedziałek (31 grudnia) w kalendarzu nie mieliśmy istotnych publikacji makroekonomicznych. W wielu krajach był dzień wolny lub sesja była skrócona. W Polsce pracowaliśmy, ale nasza (...)

 • Kursy walut 31.12.12-04.01.13

  (...) się względem wszystkich walut z grona G-10 (najmocniej w stosunku do franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i japońskiego i jena) z wyjątkiem kanadyjskiego i australijskiego dolara. Tak (...)

 • Najlepsze lokaty bankowe I 2013

  (...) rok z kwaśną miną. O ile pod koniec 2012 roku część banków jeszcze zwlekała z obniżkami oprocentowania, to w pierwszych dniach 2013 roku ich powściągliwość ulotniła się. Żadna z (...)

 • Bibby MSP Index I 2013

  (...) przedsiębiorstw to jeden z analizowanych obszarów najnowszej edycji badania Bibby MSP Index, diagnozującego sytuację w polskim . Sondaż potwierdza, że już 46% badanych firm prowadzi (...)

 • E-mail marketing: newslettery są skuteczne

  (...) myślicie. Nawet wtedy, kiedy wskaźnik otwarć jest niższy od waszych oczekiwań. A klienta pełnego wątpliwości udało mi się przekonać do wprowadzenia efektywnych działań z zakresu e-mail (...)

 • Dolar znów pokazuje siłę

  (...) wobec wszystkich walut z grona G-10. Najsilniejszej deprecjacji tradycyjnie ulega japoński jen. Silna przecena dotyka również wspólną walutę. Kurs EUR/USD przebija kolejne opory i obecnie (...)

 • Leasing prawa użytkowania wieczystego gruntu - zmiany 2013

  (...) do końca 2012 r. ustawy o podatkach dochodowych zezwalały, aby przedmiotem leasingu była nieruchomość. Umowa leasingowa musiała tutaj jednak być zawarta na okres co najmniej 10 lat. Autorzy (...)

 • Podatek VAT 2013: nowa definicja próbki

  (...) klientom, kontrahentom, czy nawet własnym pracownikom - działanie to uchodzi za jedno z bardziej skutecznych narzędzi promocyjnych i reklamowych. Wręczanie takiej niewielkiej części towarów (...)

 • Dotacja na otwarcie firmy: odliczony VAT a podatek PIT

  (...) W czerwcu 2012 r. wnioskodawca otworzył działalność gospodarczą, dla której wybrał opodatkowanie na zasadach ogólnych (prowadzi ). Na uruchomienie firmy otrzymał jednorazową oraz (...)

 • Możliwe spadki na rynkach europejskich

  (...) do zakupów akcji spieszyło się mniej - DAX stracił 0,3 proc., podobnie jak CAC40, a indeks w Madrycie stracił 0,5 proc. Na pozostałych rynkach przeważały zwyżki, ale trzeba dodać, że (...)

 • Protokół FOMC pretekstem do realizacji zysków

  (...) grudniowym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) zapadła decyzja o rozszerzeniu skupu aktywów w ramach trzeciej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej (QE3) o (...)

 • Za Trzech Króli 2013 nie przysługuje dzień wolny

  (...) do końca roku 2010 roku mieliśmy prawo do dodatkowego dnia wolnego w przypadku gdy święto wypadało w dzień wolny inny niż niedziela. W starym stanie prawnym każde święto, o ile nie (...)

 • Fed popsuł nastroje

  (...) ograniczyć lub wstrzymać zakupy ‘wyraźni przed końcem 2013 roku’. Takie stwierdzenie zwiększa prawdopodobieństwo szybszego wyjścia z programów stymulacyjnych niż antycypował rynek (...)

 • Nawigacja samochodowa Garmin dēzl 760

  (...) Smartphone Link, dzięki czemu jest to pierwsza dla kierowców ciężarówek z możliwością wyświetlania bieżących informacji, takich jak ceny paliw, obrazy z kamer drogowych czy prognozy (...)

 • Inwestorzy na rynkach akcji czekają na korektę

  (...) wzrostem o 0,08 proc., przy nadal niezbyt wysokich obrotach. Obniżone obroty raczej nie dziwią, wszak pierwszy tydzień tego roku mamy poważnie skrócony. Z pewnością sytuacja poprawi się w (...)

 • Smartfon IMPERIUS 2 MT7007

  (...) w pozostałych modelach smartfonów Media-Droid zastosowano Dual SIM. W jednym telefonie możesz mieć kartę służbową i prywatną, a gdy wyjeżdżasz zagranicę możesz oszczędzać na rozmowach (...)

 • Lekkie schłodzenie nastrojów na Wall Street

  (...) grudniowego posiedzenia Fed (konkretnie komisji FOMC) główne indeksy szybko jednak znalazły się pod kreską. W trakcie tego posiedzenia zdecydowano o zastąpieniu wygasającego programu Operation (...)

 • Polacy a rachunki bankowe

  (...) w bankach, prawie 70 proc. zadowala się relacją z tylko jedną instytucją. Kolejne 23,5 proc. korzysta jednocześnie z dwóch rachunków, tylko co dziesiąty ma więcej niż 3 konta. Dlaczego (...)

 • Inwestowanie w złoto dobre na kryzys

  (...) i fundamentalna dają podstawy, by sądzić, że rekordy cenowe i innych metali szlachetnych wciąż jeszcze przed nami – mówi Piotr Wojda z Mennicy Wrocławskiej. - Dopiero poziom w okolicy 2 (...)

 • Nowoczesna komunikacja: trendy 2013

  (...) 2013 r. będą miały wbudowaną możliwość komunikacji w czasie rzeczywistym (real-time communications) WebRTC jest standardem HTML5, służącym do komunikacji w czasie rzeczywistym poprzez (...)

 • Polskie wódki doceniane w USA

  (...) r. Stany Zjednoczone przyjęły na swój rynek 7 589 537 litrów naszych wódek, czyli o 15% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Tym samym prześcignęły o prawie 4 mln litrów (...)

 • Przekazanie prawa własności nieruchomości

  (...) w polskim porządku prawnym obowiązywał art. 179 Kodeksu cywilnego (dalej Kc), który uprawniał właściciela nieruchomości do przeniesienia nieruchomości na gminę poprzez jednostronną (...)

 • MBB Szkło Sp. z o.o. - Producent szyb laminowanych. O firmie, oferta, katalog produktów do pobrania, galeria, kontakt. Żelechów. [Wymaga Flasha]

  Czytaj więcej: Szkło


strony : [ 1 ] . 2
 
4
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1248
CHF 3,4106
USD 3,1700
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.