eGospodarka.pl

 • RPP: stopy w dół. Możliwe kolejne obniżki

  (...) że aktywność gospodarcza w ostatnich miesiącach pozostawała niska. Spadła produkcja przemysłowa oraz budowlano-montażowa, a roczna dynamika sprzedaży detalicznej utrzymała się jedynie (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja SD-2, poznaj opinie o Olympus ZUIKO DIGITAL ED 50mm 1:2.0 Makro czy przeglądaj oferty pracy z miasta Kraków.


 • Rynek walutowy - umocnienie złotego

  (...) o impasie w sprawie cypryjskiego bailoutu (o wartości 17,5 mld euro), gdyż cypryjski rząd nie chce zgodzić się na program prywatyzacji, na co mają naciskać głównie Niemcy. Po południu takie (...)

 • Rozliczenie PIT 2012: jeden dzień na zgłoszenie do pracodawcy

  (...) podatku dochodowego przez pracodawcę mogą skorzystać jednak tylko ci pracownicy, którzy w roku 2012 uzyskiwali dochody tylko u jednego pracodawcy (płatnika). Warunkiem jest złożenie u (...)

 • W Polsce wzrosły realne stopy procentowe

  (...) na przyszłą stopę procentową (FRA) natomiast można wnioskować, że oczekiwania w ostatnim czasie przesunęły zarówno jeśli chodzi o skalę cięć stóp procentowych, jak i tempo podejmowania (...)

 • MFW popełnił błąd ws. reform w Grecji

  (...) odczytów makroekonomicznych. Dziś w Polsce decyzja ws. stóp procentowych. Agencja ratingowa Fitch postanowiła dać szansę nowemu rządowi Japonii i na razie nie obniży oceny inwestycyjnej tego (...)

 • Wtórny rynek nieruchomości XII 2012

  (...) już od miesięcy ceny mieszkań są najniższe w skali kraju. W Łodzi, której problemy i stagnację opisuje nawet bulwarowy „The Sun”, w ciągu ostatniego miesiąca metr kwadratowy mieszkania (...)

 • S&P500 spadł o 0,3 procent

  (...) Street bez wyraźnych powodów zniżkowały. Dow Jones stracił 0,4 proc., a S&P500 spadł o 0,3 proc. Choć skala zniżki jest niewielka, to jednak od dwóch dni widoczne jest pogorszenie (...)

 • Rynek kredytów hipotecznych XII 2012

  (...) że choć marże w minionym roku wzrosły, to raty nowo zaciąganych kredytów w złotych są niższe niż w styczniu 2012 r. Stało się tak dzięki temu, że obniżone zostały stopy procentowe w (...)

 • Faktury (VAT) 2013: stare/nowe informacje

  (...) VAT marża – z takim nazewnictwem mogliśmy się spotkać przy fakturach wystawianych w stanie prawnym obowiązującym do końca roku 2012. Od tego roku mamy samą „fakturę” – słowo (...)

 • Podatek dochodowy: z początkiem roku PIT-2

  (...) dochodowy od pracowników zostały określone w art. 32 ustawy o . Za miesiące od stycznia do grudnia co do zasady wynoszą one: za miesiące od początku roku do miesiąca włącznie, w którym (...)

 • Sprzedaż mieszkania z gruntem: ulga meldunkowa

  (...) W październiku 2008 r. wnioskodawca nabył część mieszkania w drodze po swojej matce. Druga część należała do brata wnioskodawcy. W sierpniu 2011 r. mieszkanie to zostało sprzedane (...)

 • WIG20 kończy spadkiem o 0,6 procent

  (...) pod znakiem danych makro i oczekiwaniu na dzisiejszą decyzje RPP. Biorąc pod uwagę korzyści dla kredytobiorców jakie płyną z możliwej kolejnej obniżki stóp procentowych i tym samym (...)

 • Kolejna obniżka stóp procentowych na horyzoncie

  (...) obniżka? Obniżka stopy referencyjnej do poziomu 4% na dzisiejszym posiedzeniu wydaje się przesądzona i nie powinna mieć ona zauważalnego wpływu na notowania złotego. Większe znaczenie może (...)

 • W oczekiwaniu na decyzję RPP

  (...) pieniądza o 25pb, które jest już w cenie, tak więc nie powinno mieć większego przełożenia na notowania PLN. Negatywnym czynnikiem dla złotego mogłaby się okazać jednak bardziej agresywna (...)

 • Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie 2012

  (...) staje się obecnie bardziej dotkliwy w wyniku osłabnięcia ochronnego działania obniżek podatków i zwiększenia wydatków na świadczenia społeczne (czyli tak zwanych „automatycznych (...)

 • Jak zaprojektować nazwę produktu?

  (...) prawnego nazwy W celu zapewnienia obiektywnej oceny nazwy, potrzebna jest ścisła współpraca z biurami rzeczników patentowych, Urzędem Patentowym oraz kancelariami prawnymi specjalizującymi (...)

 • Urlop rodzicielski od 2013 roku: jakie zmiany dla ojców?

  (...) rodzicielskim Od 1 września 2013 roku wejdą w życie spore zmiany, dotyczące urlopu macierzyńskiego. Ich powodem jest powstanie nowej instytucji - urlopu rodzicielskiego. Dotychczasowy wymiar (...)

 • Wall Street: akcje tracą przed sezonem wyników

  (...) notowania na następujących poziomach: S&P500 - 1457,15 pkt. (-0,32%), Nasdaq - 3091,81 pkt. (-0,23%) oraz DJIA - 13328,85 pkt. (-0,41%). W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym nie było (...)

 • Produkt finansowy dostosuj do potrzeb

  (...) zdrowia, relacji z ludźmi, ale bardzo często odnoszą się też do naszych finansów. I trzeba przyznać, że to doskonały moment, żeby zacząć myśleć o oszczędzaniu. Wraz z początkiem roku (...)

 • Zmowy cenowe 2012

  (...) zdaje sobie sprawę, że konkurencja daje konsumentom większy wybór i lepszą jakość dóbr, wynika z przeprowadzonych na zlecenie UOKiK najnowszych badań TNS Polska. Ponadto 62 proc (...)

 • System Android najczęściej atakowany w 2012 roku

  (...) w którym miał miejsce gwałtowny wzrost ilości szkodliwego oprogramowania dla Androida. Ze skromnej liczby ośmiu nowych unikatowych szkodliwych programów w styczniu 2011 roku średni miesięczny (...)

 • NewConnect w XII 2012 r.

  (...) grudniu 0,57 proc., a zatem wyhamował impet swoich spadków, które w listopadzie wyniosły aż 5,08 proc. Zmienność kursu, opisywana przez odchylenie standardowe dziennych stóp zwrotu (...)

 • Ceny domów w górach wciąż wysokie

  (...) nieruchomości domy.pl miejscowością górską, w której ofertowe domów są zdecydowanie najwyższe jest Zakopane. W zimowej stolicy Polski trudno znaleźć dom wystawiony na sprzedaż za cenę (...)

 • Praca na zastępstwo a zasiłek chorobowy po rozwiązaniu umowy

  (...) zastępstwo do czasu powrotu pracownika będącego na długim zwolnieniu lekarskim. W dniu 1 sierpnia pracownica przedłożyła zwolnienie lekarskie z kodem B (9. tydzień ciąży). Dnia 3 września (...)

 • Odpowiedzialność za odśnieżanie chodników

  (...) utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakazuje uprzątnięcie błota, śniegu i lodu z przyległych chodników. W sytuacji, gdy nieruchomość jest zabudowana budynkami wielolokalowymi (np (...)

 • Items Polska - Opracowywanie technologii, projektowanie oraz wykonawstwo z zakresu ekologii środowiska i energii odnawialnej.

  Czytaj więcej: Źródła odnawialne


strony : [ 1 ] . 2
 
9
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1192
CHF 3,4075
USD 3,1516
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.