eGospodarka.pl

 • Apple sprzedało 49 milionów iPhonów. Ale dało się wyprzedzić LG

  (...) się na równie imponujące zyski firmy. Najnowsze iPhony to zaledwie połowa sprzedanych egzemplarzy - starsze wersje cieszą się nadal niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument ZUS ZCNA, poznaj opinie o Perfecta Cera Wrażliwa łagodne mleczko hipoalergiczne 3w1 czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wisła.


 • Ożywienie w chińskiej gospodarce trwa

  (...) jakie napłynęły z Niemiec, gdzie wskaźnik PMI dla przemysłu wzrósł do 48,8pkt. z 46pkt., natomiast indeks PMI dla usług drugi miesiąc z rzędu utrzymał się powyżej bariery 50pkt (...)

 • Zaniechane inwestycje jako koszty podatkowe firmy

  (...) o podatku dochodowym nie definiują pojęcia zaniechanej inwestycji, wskazują natomiast, że inwestycją są w budowie w rozumieniu ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (t. j. Dz. U. (...)

 • Otrzymana zaliczka w podatku dochodowym

  (...) z działalności nie uznaje się wszelkich wpłat lub zarachowanych należności na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych. Mimo, iż (...)

 • Losowanie do OFE już wkrótce

  (...) się kolejne losowanie do otwartych funduszy emerytalnych. Tym razem ZUS wysłał listy z przypomnieniem o obowiązku dokonania wyboru funduszu do ponad 340 tys. osób. Więcej, bo blisko 434 tys (...)

 • Chwilowy zastój na europejskich rynkach akcji

  (...) Europie niemalże stanęły w miejscu - wahania odbywają się w bardzo wąskim zakresie. Jest to o tyle niepokojące, że w tym samym czasie S&P swobodnie bije kolejne rekordy hossy. Sądzę, że (...)

 • Płyta główna GIGABYTE GA-F2A85XM-HD3

  (...) czemu zmieści się w niewielkich rozmiarów obudowie. GA-F2A85XM-HD3 obsługuje procesory AMD APU z serii A, zapewniające najlepszą na rynku wydajność zintegrowanej grafiki. Oprócz tego (...)

 • Europejskie PMI okazją do wyjścia z konsolidacji

  (...) wzrostu dla Strefy Euro. Instytucja przewiduje recesję na poziomie 0.2% w tym roku, obniżając tym samym prognozę globalnego wzrostu z 3.6% do 3.5%. Z Wielkiej Brytanii nadeszły z kolei (...)

 • Konto oszczędnościowe kontra lokata bankowa

  (...) gwarantowane odsetki i nie łączy się z ryzykiem utraty kapitału – dla wielu taką ofertą były propozycje parabanków, szybko jednak okazało się, że darmowych obiadów nie ma i jak ktoś (...)

 • Bardzo słabe dane z polskiej gospodarki

  (...) najsłabszych wyników w historii tych danych. Największe zniżki sprzedaży widać było w kategorii prasa, książki i pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach. Przekroczyły 17% (...)

 • Eksporterzy odporniejsi na kryzys

  (...) eksportujące towary za granicę generują znacznie większe przychody i zyski niż przedsiębiorstwa skupione wyłącznie na rynku krajowym. Co drugi światowy przedsiębiorca wysyłający swoje (...)

 • Apple rozczarował, na co czeka Wall Street?

  (...) Wall Street? Nastroje przed publikacją raportu przez najważniejszą spółkę na Wall Street nie były najlepsze. Wiele mówiło się o tym, iż Apple redukuje zamówienia na komponenty, a bez (...)

 • Inwestorzy źle przyjęli wyniki Apple

  (...) o 0,3 proc., przy sporych obrotach, wynoszących prawie 1,5 mld PLN. W środę WIG20 zachował się nieco słabiej niż inne indeksy zachodnie. Niemiecki DAX zakończył dzień wzrostem o 0,1 proc (...)

 • Koniunktura przemysłowa I 2013

  (...) oceniany jest w styczniu nieco mniej pesymistycznie niż w grudniu, ale gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich dziewięciu lat. Prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej (...)

 • Indeksy PMI wyznaczają kierunek notowań

  (...) poprzednich miesiącach wczoraj złoty nie skorzystał na dobrych wynikach aukcji obligacji. Ministerstwo Finansów przy popycie kilkukrotnie przewyższającym ofertę sprzedało bowiem 2- i 5 (...)

 • Podróże lotnicze Polaków 2012

  (...) zainteresowania do krajów azjatyckich, wybrało się tam o 15 proc. więcej turystów niż w 2011 roku. Przewidywania, że kryzys gospodarczy ograniczy podróże lotnicze Polaków nie sprawdziły (...)

 • Używanie znaku towarowego w orzecznictwie TS UE

  (...) który zajmuje się jedynie napełnianiem puszek na zlecenie i według wskazówek podmiotu trzeciego (zleceniodawcy), nie używa znaku towarowego. Usługodawca ten tworzy jedynie techniczne warunki (...)

 • Menedżerowie firm bez optymizmu

  (...) wynika, że zaledwie 26% polskich prezesów ocenia, iż przychody ich firm zdecydowanie wzrosną w ciągu najbliższych 12 miesięcy, w porównaniu do 28% rok wcześniej. Jest to z jednej strony (...)

 • Emerytury mundurowych na nowych zasadach

  (...) zasadach oraz w wysokości określonej przepisami znowelizowanej ustawy z 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, (...)

 • Wydobycie gazu łupkowego zwiększy polski PKB

  (...) Szacunki i prognozy na najbliższe dwa lata wskazują na stabilizację wzrostu PKB w krajach rozwiniętych, na poziomie około 2,5 proc. w Stanach Zjednoczonych i 1,5 proc. w strefie euro oraz 8 (...)

 • S&P 500 coraz bliżej 1500 punktów

  (...) liczby złożonych wniosków o kredyt hipoteczny w stosunku do poprzedniego tygodnia o 7% oraz wartość indeksu cen nieruchomości FHFA, który też wzrósł o 0,6%. Najmocniej rosnącym dziś (...)

 • Centrum UTC Aerospace Systems we Wrocławiu

  (...) rozpoczęła się pod koniec października, ma być inwestycją na światowym poziomie – zarówno pod względem ekologii oraz architektury, jak i przeznaczenia. Dzięki niej powstanie najbardziej (...)

 • Rynek nieruchomości w Polsce I 2013

  (...) nowy rok przyniósł wyraźne oznaki ożywienia. Obserwowany od początku stycznia wzrost liczby osób przeglądających aktualne oferty sprzedaży z pewnością nie jest jeszcze jaskółką (...)

 • Raporty BIK 2012

  (...) w 2012 r. było o ponad 1,8 mln mniej niż w roku poprzednim. Wynik ten jest przede wszystkim efektem malejącej liczby raportów kredytowych udostępnianych na wniosek banków w momencie udzielania (...)

 • Skoda Citigo 5d 1.0 MPI 60 KM Ambition

  (...) zaznaczyć, iż mała to jeden z trojaczków – jej bliźniakami są Volkswagen Up! i Seat Mii. To jednak nie oznacza problemów z odróżnieniem tych konstrukcji. Według mnie, Citigo wygląda (...)

 • Danilecki - Zawiera informacje przydatne przy pisaniu programów asemblerowych pod Linuksem.

  Czytaj więcej: Asembler


strony : [ 1 ] . 2
 
24
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1964
CHF 3,3857
USD 3,1503
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.