eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Sentyment na rynkach akcji coraz słabszy

  (...) opublikował wstępne szacunki dynamiki niemieckiego PKB za 2012 r. Zgodnie z nimi, niemiecka gospodarka urosła o 0,7 proc. r/r, co oznacza że w IV kwartale nastąpił spadek 0,5 proc. k/k (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Wniosek pracownika o udzielenie czasu wolnego w zamian za pracę w godzinach nadliczbowych, poznaj opinie o Formes Wieszak dwuramienny Venus czy przeglądaj oferty pracy z miasta Skoczów.


 • Inflacja spadła poniżej celu NBP

  (...) cen towarów i usług konsumpcyjnych względem roku poprzedniego wyniósł 3,7% (wobec 4,3% w 2011 r.) i był wyższy od założonego w ustawie budżetowej o 0,9 pkt proc. Największy wpływ na (...)

 • Galeria Karuzela w Wodzisławiu Śląskim

  (...) ważnego węzła komunikacyjnego w mieście. Obiekt powstanie w miejscu obecnego dworca PKS. Na mocy porozumienia inwestor zapewni funkcjonowanie dworca – zrealizowana zostanie m.in. poczekalnia (...)

 • Na zimowe wyprzedaże samolotem

  (...) coraz chętniej korzystają z możliwości zrobienia zakupów podczas za granicą, gdzie nie tylko wybór jest szerszy, ale i przeceny często bywają korzystniejsze niż w Polsce. Czynnikiem (...)

 • NIK skontroluje fotoradary

  (...) rozbudować automatyczny system nadzoru prędkości prowadzony przez Inspekcję Transportu Drogowego. Na drogach krajowych ma stanąć 160 nowych fotoradarów ITD i 29 urządzeń do odcinkowego (...)

 • Polskie media a WOŚP

  (...) i około 11,4 tys. razy w internecie – tyle razy napisano o 21. Finale między 1 a 14 stycznia 2013 roku. Finał miał miejsce w niedzielę 13 stycznia, więc czas na setki publikacji (...)

 • UOKiK: kara dla banków PKO BP, Pekao i Raiffeisen Bank

  (...) UOKiK wzbudziła m.in. kampania reklamowa "Max pożyczka, mini ratka", w której pojawiło się m.in. hasło "25,40 miesięcznie za każdy 1000 zł pożyczki". UOKiK jednak ustalił, że na takich (...)

 • Rynek mieszkaniowy: spowolnienie trwa

  (...) ostatniego kwartału ubiegłego roku, licząc na „mini prosperitę” związaną z wygasającym programem kredytów preferencyjnych. Niestety, statystyki sprzedaży za ubiegły rok, ze szczególnym (...)

 • Zeznania roczne 2012: ulgi i odliczenia w pigułce

  (...) w zakresie zasad opodatkowania uzyskiwanych dochodów oraz przysługujących ulg i odliczeń. W roku tym obowiązywała ta sama co wcześniej. Mamy zatem dwie stawki podatkowe: 18 proc. i 32 proc (...)

 • Amortyzacja środków trwałych: ważna wartość początkowa

  (...) ewidencji środków trwałych. W przypadku odpłatnego nabycia wartością początkową jest cena nabycia, powiększona o wszystkie koszty związane z zakupem (bez podatku VAT, chyba że odliczenie (...)

 • Pożyczka lombardowa a sprzedaż VAT marża

  (...) Wnioskodawca (czynny podatnik VAT) prowadzi polegającą m.in. na udzielaniu pożyczek lombardowych pod zastaw przedmiotów używanych (zastawem są głównie wyroby jubilerskie wykonane z metali (...)

 • Bez przełomu na brytyjskim rynku nieruchomości

  (...) bez publikacji ważniejszych wiadomości, dziś zarówno w warstwie makroekonomicznej, jak wynikowej, pojawią się silne impulsy. Poznamy grudniową sprzedaż detaliczną w USA, jak również (...)

 • Koniec monopolu Poczty Polskiej

  (...) ustawę jest likwidacja tzw. obszaru zastrzeżonego dla Poczty Polskiej. W dotychczasowym stanie prawnym Poczta Polska była operatorem publicznym, który miał monopol na przyjmowanie i doręczanie (...)

 • QE3 przynajmniej do końca bieżącego roku

  (...) Bernanke, w której ogłosił, iż pomimo wyraźniej poprawy nastrojów konsumenckich ożywienie gospodarcze w Stanach jest ciągle „wątle” a tempo wzrostu gospodarczego nie jest w stanie (...)

 • Dow Jones zyskuje 0,14 procent

  (...) przyniosła niewielkie zmiany oraz niejednoznaczny obraz rynkowych tendencji. Dow Jones zyskał 0,14 proc., Nasdaq spadł o 0,26 proc., a S&P500 zniżkował o 0,1 proc. Dwa ostatnie wskaźniki ani (...)

 • NBP: Płatności gotówkowe w sklepach do zaokrąglenia

  (...) ustawy o zaokrąglaniu płatności chce ograniczyć zapotrzebowania na monety jedno- i dwugroszowe w . Zgodnie z zapisami projektu ustawy, zaokrąglany do pięciu groszy miałby być jedynie końcowy (...)

 • Kurs EUR/USD stabilizuje się między poziomami 1,3335 a 1,34

  (...) dolara amerykańskiego wobec zdecydowanej większości walut. Jak zwykle wyjątek stanowi japoński jen, który w reakcji na słowa Ministra Gospodarki (o negatywnych skutkach zbyt silnej deprecjacji (...)

 • Fed kontynuuje swoją politykę

  (...) Michigan nie przyniosło żadnych nowych informacji w sprawie strategii prowadzenia polityki pieniężnej USA. Choć szef FED zauważa pierwsze efekty w postaci ożywienia gospodarczego, poprawy (...)

 • Kobiety napędzają rynek smartfonów

  (...) SMS aktywniej niż panowie. 77% wysyła i odbiera fotografie, 59% korzysta z , 24% używa aplikacji jako biletów lub kart wstępu, a 17% realizuje kupony za pomocą . Najaktywniejsze w wysyłaniu (...)

 • Jen odrabia straty

  (...) dolara w trakcie wczorajszej sesji azjatyckiej, w dalszej części dnia obserwowaliśmy odreagowanie, do czego impulsem były słabsze dane na temat produkcji przemysłowej ze strefy euro. W ujęciu (...)

 • Tendencje na rynku pracy specjalistów IV kw. 2012

  (...) kwartale rekrutacje deklarowało 52% firm (w por. do 58%). Plany zatrudniania na początku 2013 r. ma 48% respondentów. Pozytywnym znakiem jest stabilizacja wskaźnika zwolnień na stosunkowo (...)

 • Tanie konta online wspierają e-bankowość

  (...) Polskich na koniec III kwartału 2012 roku liczba klientów indywidualnych posiadających dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła blisko 19,8 miliona osób. W ciągu 12 miesięcy (...)

 • Dobre nastroje na rynkach finansowych

  (...) trzecim kolejnym dniem silnej przeceny szwajcarskiego franka w relacji do euro. Kurs EUR/CHF wzrósł do 1,2336 z 1,2181 w piątek na koniec dnia. Dziś w nocy ruch wzrostowy był kontynuowany, co (...)

 • Żywność ekologiczna coraz popularniejsza

  (...) społecznej „ ekologiczna gwarancją dobrego smaku” jesienią 2012 roku zwiększyła się grupa osób deklarujących, iż kupują ekologiczne produkty spożywcze oznaczone logiem (...)

 • Debiuty giełdowe w Europie w IV kw. 2012 r.

  (...) na wyraźną poprawę koniunktury na rynku IPO w Europie. Wartość ofert na europejskich giełdach w czwartym kwartale ubiegłego roku wyniosła 7,5 mld euro i była prawie dziewięciokrotnie (...)

 • BCS s.c. - Tworzenie stron internetowych, grafika komputerowa, hosting, domeny. O firmie, oferta, portfolio i dane kontaktowe. Lublin.

  Czytaj więcej: Usługi kompleksowe


strony : [ 1 ] . 2
 
15
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1151
CHF 3,3330
USD 3,0750
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.