eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Lekka przewaga optymizmu na rynkach akcji

  (...) pomyślne dla posiadaczy akcji. WIG i WIG20 rozpoczęły dzień od wzrostu po około 0,2 proc. Wskaźnik średnich spółek wystartował niemal 0,4 proc. powyżej środowego zamknięcia i radził (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Lista płac 2012, poznaj opinie o Black Red White Krzesło RINGO czy przeglądaj oferty pracy z miasta Łaziska Górne.


 • Mario Draghi wspiera notowania euro

  (...) z Chin napłynęły optymistyczne dane dotyczące dynamiki eksportu, która wyniosła w grudniu 14,1 proc. wobec oczekiwanych 4 proc. Wzmacnia to pogląd, iż chińska gospodarka może szybciej niż (...)

 • Polska europejskim rekordzistą. W bankructwach

  (...) że w 2012 roku w Polsce 941 firm, w tym 81 w samym tylko grudniu (dane te dotyczą wyłącznie upadłości przeprowadzanych zgodnie z prawem upadłościowym). Roczna dynamika przyrostu liczby (...)

 • SKOK wprowadzał w błąd. Milionowa kara

  (...) w błąd, bowiem wtedy konsumenci mogą zakupić towary lub usługi, których bez rozpowszechniania takich nieprawdziwych informacji by nie kupili. Jedną z takich nieuczciwych praktyk są reklamy (...)

 • Decyzje banków centralnych nadadzą kierunek?

  (...) ECB, mówi o pozostawieniu głównych stóp na niezmienionym poziomie, a jedynie niewielki znak zapytania dotyczy stopy depozytowej, która decyduje o oprocentowaniu środków przetrzymywanych na (...)

 • Kupno nieukończonego mieszkania to oszczędność

  (...) które są oferowane w ramach przedsprzedaży. Osoby decydujące się na zakup powstającego lokalu powinny pamiętać, że procedura finansowania takiej bywa skomplikowana. Źródłem potencjalnych (...)

 • Słowa prezesa NBP umacniają złotego

  (...) po dzisiejszej decyzji ECB ws. stóp procentowych oraz wynikach aukcji hiszpańskiego długu. Wśród walut naszego regionu od wczoraj najsilniej umacnia się polska waluta, której wyraźnie (...)

 • Banki europejskie nie zaskoczą inwestorów

  (...) prezesa, EBC... na pogorszenie nastrojów Bank Anglii od kilku miesięcy nie zmienia parametrów polityki pieniężnej i tak też będzie na dzisiejszym posiedzeniu (decyzja o 13.00). W tym roku (...)

 • PIT-y 2012: które zeznanie podatkowe?

  (...) styczniu na PIT-28 W pierwszej kolejności z uzyskanych przychodów rozliczyć muszą się podatnicy, którzy wybrali opodatkowanie . W ten sposób można opodatkować przychody z działalności (...)

 • Od dziś odsetki podatkowe w dół do 13%

  (...) stopa lombardowa zostaje obniżona od 10 stycznia 2013 r. z 5,75% do 5,5%. Oznacza to, że stopa odsetek od zaległości podatkowych będzie wynosiła 13% w skali roku, czyli pół punktu (...)

 • Schłodzenie koniunktury na kanadyjskim rynku mieszkaniowym

  (...) eksportu do 14,1% w skali roku, do jakiego doszło w grudniu, zostało dobrze przyjęte przez inwestorów na rynkach finansowych. Jednocześnie jednak optymizm tonuje słabszy od oczekiwanego wzrost (...)

 • Zamówienia publiczne: komu pomoże GDDKiA?

  (...) prac nad Specustawą towarzyszyły jej istotne kontrowersje. Dotyczyły one: oceny charakteru proponowanych instrumentów pod kątem ich zgodności z zasadami udzielania pomocy publicznej (...)

 • Decyzja RPP bez większego wpływu na indeksy giełdowe

  (...) bardzo spokojnie. Obroty na głównym indeksie WIG20 wyniosły 533 mln PLN. Indeks największych spółek wzrósł na zamknięciu o 0,19 proc. mWIG40 zmienił swoją wartość notując spadek o 0,55 (...)

 • Podatek dochodowy od osób fizycznych: zmiany w 2013 r.

  (...) realizację zmian zapowiedzianych przez Prezesa Rady Ministrów podczas expose z dnia 18 listopada 2011 r. oraz prowadzonej przez rząd tzw. „polityki oszczędności”, mającej wpłynąć na (...)

 • Podwyższenie kapitału spółki a podatek PCC

  (...) W przyszłości do mogą zostać wniesione wkłady pieniężne i niepieniężne w zamian za jej akcje. Wartość wszystkich lub niektórych wkładów może być wyższa od wartości nominalnej akcji (...)

 • Smartfon HUAWEI Ascend W1

  (...) grubości i jest wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy LCD IPS o rozdzielczości 480 x 800 z technologią OGS, a także w najwyższej klasy procesor dwurdzeniowy 1.2 GHz Qualcomm Snapdragon™ S4 (...)

 • Cyfrowa rewolucja wspomoże transport miejski

  (...) rocznie nie godziny, ale dni stojąc w . Statystycznie w 2010 r. każdy Amerykanin stracił w nich 34 godziny, a jeszcze w 1982 r. było to tylko 14 godzin. Według prognoz czas ten będzie się (...)

 • GG na Windows Phone

  (...) wersji mobilnej GG na smartfony z Windows Phone są: GG dysk – bezpłatna wirtualna przestrzeń na własne pliki o pojemności 5 GB (dzięki niej można przechowywać niezbędne dokumenty, muzykę (...)

 • Stopy procentowe w Polsce I 2013

  (...) która jest najpopularniejszym wskaźnikiem służącym do wyliczania oprocentowania ich kredytów, spadła o 108 pkt bazowych i cały czas się obniża. Korzystają na tym osoby spłacające kredyty (...)

 • Dobre rozpoczęcie sesji na rynku walutowym

  (...) apetytu na ryzyko, gdyż są to kolejne dane potwierdzające ożywienie w gospodarce Państwa Środka. W szczególności może cieszyć wzrost popytu zewnętrznego. Waluta australijska zareagowała (...)

 • Inwestycje w fundusze - 8 zasad

  (...) należy rozważyć kilka zasadniczych kwestii, tak żeby ewentualną decyzję podejmować w pełni świadomie, z jak największym zrozumieniem tematu i własnych potrzeb. Nie ma się z czym (...)

 • Klif fiskalny zniknął, problemy nie

  (...) amerykańskiej giełdy S&P500, na wieść o rodzącym się porozumieniu między republikanami a prezydentem oraz w dniu jego zawarcia, urósł o 4,5% i znalazł się na poziomie najwyższym od (...)

 • Polski e-commerce 2012

  (...) z najszybciej rozwijających się w całej Europie. Według badań Centre for Retail obroty polskiego handlu internetowego w 2012 roku ocenione zostały na kwotę 22,9 mld złotych. Polacy stali się (...)

 • Umiarkowane wzrosty na Wall Street

  (...) dziś odczytów, które mogłyby przykuć uwagę inwestorów. Poznaliśmy jedynie dane dotyczące amerykańskich zapasów ropy oraz zmianę liczby wniosków o kredyt hipoteczny. Zapasy ropy w ujęciu (...)

 • Obligacje banków lepsze niż lokaty bankowe

  (...) z lokat sprawiają, że z każdym dniem przybywa klientów, którzy poszukują nowego miejsca dla swoich oszczędności. W wyniku gwałtownych cięć oprocentowania przestały być alternatywą (...)

 • Polor sp. z o.o. - Importer sprzętu do utrzymania czystości takiego jak : maszyny i urządzenia do czyszczenia, odkurzacze przemysłowe, piorące i do zadań specjalnych, zestawy do sprzątania. Główna siedziba Szczecin.

  Czytaj więcej: Maszyny i narzędzia


strony : [ 1 ] . 2
 
10
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,0760
CHF 3,3718
USD 3,1121
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.