eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Na rynki akcji wraca optymizm

  (...) największych spółek środowej sesji, czwartek przyniósł kontynuację wzrostów. Zwyżka objęła nie tylko tuzy warszawskiego parkietu ale także małe i średnie firmy. Na początku notowań (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Deklaracja PCC-3, poznaj opinie o Adler AD 2012 r czy przeglądaj oferty pracy z miasta Bieruń.


 • Dobre dane makro wynoszą S&P 500 na nowe szczyty

  (...) publikacje, lecz te które miały miejsce dotyczyły amerykańskiej gospodarki i pozytywnie zaskoczyły inwestorów. Przede wszystkim, liczba wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła do 335 tys. (...)

 • Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-J4510DW

  (...) które nie tylko drukuje w formacie A4, ale posiada także możliwość druku w A3. Urządzenie w minutę wydrukuje do 35 stron w trybie monochromatycznym i do 27 stron w kolorze. Rozdzielczość (...)

 • Umowa zlecenie w PIT-37 lub PIT-36 za 2012 r.

  (...) przepisy . Bardzo często zawarcie takiej umowy jest pierwszym krokiem w kierunku pracy zawodowej. Inni podpisują takie umowy w celu dorobienia do etatu. Umowy te są szczególnie popularne wśród (...)

 • Zasady amortyzacji praw majątkowych

  (...) niematerialnych i prawnych jest ustalenie ich wartości początkowej, czyli ceny ich nabycia, powiększonej o wszelkie koszty związane z zakupem, obniżonej natomiast o wartość . Amortyzacja (...)

 • Forma opodatkowania na 2013 r.: ryczałt ewidencjonowany

  (...) i mógł się zdezaktualizować. Artykuł traktujący o zasadach rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego w 2015 r. znajduje się tutaj: - Do ewentualnej zmiany formy opodatkowania pozostało już (...)

 • Usługi edukacyjne opodatkowane VAT-em?

  (...) Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług edukacyjnych (). Jego przedsiębiorstwo nie jest objęte , nie jest zgłoszoną placówką kultury ani też poradnią (...)

 • Nadzieja na koniec korekty na GPW

  (...) na koniec korekty, zwłaszcza że obrót przekraczający 1 mld PLN to w ostatnich miesiącach prawdziwa rzadkość. Początek notowań był negatywny, lecz od południa przewaga kupujących akcje (...)

 • Bez rekordu na Wall Street. Europa nie wróci do trendu

  (...) Gdyby S&P pobił go o punkt czy dwa i później utknął i tak nie miałoby to znaczenia. Bardziej niż brak wyznaczania nowego szczytu liczy się fakt, że od dwóch tygodni Wall Street stoi w (...)

 • TFI: sprzedaż i umorzenia XII 2012

  (...) uwaga inwestorów była skupiona przede wszystkim na , do których wpłynęło ponad +3,6 mld zł. W ostatnim miesiącu roku wyraźnie wzrosło zainteresowanie funduszami rynku niepublicznego, które (...)

 • Stabilne nastroje na rynku nieruchomości w USA

  (...) europejskich rynkach akcji niewiele się dzieje. Na tym tle zmiany na polskiej giełdzie zwracają większą uwagę, ale pokazują też, że inwestorzy nie za bardzo teraz wiedzą, co dalej robić (...)

 • Branża budowlana w stagnacji

  (...) do innych badanych sektorów gospodarki wypada negatywnie. Cząstkowy wskaźnik poziomu Bezpieczeństwa Prowadzenia Działalności Gospodarczej dla sektora wynosi zaledwie 0,56 pkt., podczas gdy (...)

 • Zarobki w branży motoryzacyjnej w 2012 roku

  (...) danymi z 2011. Firmy motoryzacyjne płaciły nieznacznie więcej od pozostałych przedsiębiorstw – komentuje Renata Kucharska-Kawalec z Sedlak & Sedlak. Przewaga ta jest widoczna w przypadku (...)

 • Dolar australijski traci po danych z rynku pracy

  (...) w australijskiej gospodarce w grudniu obniżyło się o ponad 5 tys., zaś stopa bezrobocia wzrosła do 5,4%. Dane są nieco gorsze od oczekiwań rynku i choć ogólnie sytuacja na australijskim (...)

 • Koszty utrzymania mieszkania XII 2012

  (...) poziomie 2,4% (dane za grudzień w ujęciu r/r). To mniej niż spodziewali się ekonomiści (2,5%) i po raz pierwszy od 28 miesięcy odczyt jest niższy niż cel inflacyjny Rady Polityki (...)

 • Ustawa deregulacyjna poprawi płynność finansową firm

  (...) Rejestru Długów oraz Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych małe i średnie firmy mają największe problemy z wyegzekwowaniem . Jest to główna bariera rozwoju dla 61% przedsiębiorstw. Do (...)

 • W 2012 roku instrumenty finansowe dały zarobić

  (...) bo 2012 rok przyniósł im naprawdę przyzwoite realne stopy zwrotu. Policzyliśmy ile udało się zarobić na lokatach, obligacjach skarbowych i różnych rodzajach funduszy inwestycyjnych. Dopiero (...)

 • Ustawa o dokumentach paszportowych - zmiany

  (...) paszporty tymczasowe wydawał w kraju wojewoda właściwy ze względu na miejsce stałego pobytu wnioskodawcy, a w przypadku braku takiego miejsca, wojewoda właściwy ze względu na ostatnie miejsce (...)

 • Zaawansowane technologie zmniejszają bezpieczeństwo informacji

  (...) dział zabezpieczeń firmy EMC® Corporation, opublikował raport specjalny rady Security for Business Innovation Council (SBIC), w którym dokonano oceny szkodliwego wpływu innowacji, takich jak (...)

 • Moneyback od BNP Paribas Bank

  (...) karty kredytowe MasterCard Classic i MasterCard Gold mogą skorzystać z nowej promocji, polegającej na zwrocie 1 proc. od . Oferta Moneyback dotyczy wszystkich transakcji bezgotówkowych (...)

 • Sektor TMT - prognozy 2013

  (...) pięciu właścicieli na świecie nie połączy się z Internetem za pośrednictwem sieci komórkowej lub Wi-Fi. Oznacza to, że 400 mln smartfonów będzie wykorzystywane jedynie do podstawowych (...)

 • Orange Bez Limitu dla firm

  (...) to sposób na lepsze planowanie wydatków na usługi telekomunikacyjne. W ramach stałej miesięcznej opłaty klienci mogą dzwonić bez ograniczeń na wszystkie numery stacjonarne w Polsce, a także (...)

 • Mandat karny za nieodśnieżony samochód

  (...) się okazuje, nie tylko nieodśnieżone drogi mogą być częstą przyczyną wypadków. Czynnikiem mocno wpływającym na jazdę w okresie zimowy jest również stopień przygotowania auta. Nie (...)

 • Rynek IT: trendy 2013

  (...) Oddziały bezstanowe stają się rzeczywistością dla wielu przedsiębiorstw Równolegle do konsolidacji wewnątrz oddziału postęp technologiczny umożliwia przedsiębiorstwom budowanie (...)

 • E-handel w Polsce czekają zmiany

  (...) praw konsumentów, uchwalona przez Parlament i Radę Europejską, to ważny krok w standaryzacji przepisów obowiązujących na rynkach e-handlu we wszystkich państwach członkowskich. Mimo, że na (...)

 • Bio - Bydgoszcz - Szkółka krzewów ozdobnych oraz sklepy z artykułami ogrodniczymi.

  Czytaj więcej: Ogrodnictwo


strony : [ 1 ] . 2
 
17
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 


Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1178
CHF 3,3129
USD 3,0853
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.