eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

 • Nowe Prawo telekomunikacyjne: większe prawa konsumentów

  (...) świadczenie usług telekomunikacyjnych ma być zawierana się w formie pisemnej lub elektronicznej za pomocą formularza na stronie internetowej firmy telekomunikacyjnej. Wymóg formy pisemnej lub (...)

 • Serwis eGospodarka to aktualne wiadomości ekonomiczne z kraju i ze świata. Pobierz dokument Lista płac 2010, poznaj opinie o Emix Choco Drink 25g czy przeglądaj oferty pracy z miasta Wolsztyn.


 • Na rynkach finansowych coraz bardziej nerwowo

  (...) Jensa Weidmanna oraz planów wydzielenie z niemieckich banków działalności inwestycyjnej rozgrzały rano rynek walutowy, ale miały też pewien negatywny wpływ na nastroje na giełdach (...)

 • KGHM sprzeda srebro za miliardy

  (...) miedziowego potentata, 21 stycznia 2013 roku KGHM zawarł umowę z HSBC Bank USA N.A., London Branch na sprzedaż srebra w roku 2013. Polski gigant surowcowy ma sprzedać bankowi srebro o wartości (...)

 • Polacy zaczynają więcej oszczędzać

  (...) ich sytuacja finansowa w ciągu ostatnich 3 miesięcy , przy czym zdecydowana większość (73%) jako przyczynę wskazała wzrost cen (73%), utratę pracy jako powód oszczędności podawało (...)

 • Wkrótce lekka poprawa koniunktury, ale bez większego ożywienia

  (...) sektora przedsiębiorstw w IV kw. 2012 r. . Jednak w ciągu pierwszych trzech miesiącach roku firmy oczekują niewielkiej poprawy sytuacji, jednak nie wiążą jej z ewentualnym ożywieniem (...)

 • BoJ skupuje bez limitu, ale dopiero od 2014 roku

  (...) nad ranem czasu polskiego, kiedy BoJ ogłosił swoją decyzję. Przede wszystkim, podniesiono cel inflacyjny do 2% (z 1%), co oznacza, że Bank Centralny zobowiązuje się stosować odpowiednią (...)

 • Karty zbliżeniowe w IV kw. 2012 r.

  (...) działające na polskim rynku banki komercyjne wyniosła 14,82 mln na koniec 2012 r. – wynika z szacunków Open Finance. W ostatnim kwartale ub.r. wzrosła ona o 10,9 proc. (1,45 mln), zaś na (...)

 • Bank Japonii podniósł cel inflacyjny

  (...) w górę, nielimitowane zakupy od 2014 roku Wywierana od miesięcy presja najpierw przez lidera opozycji, a obecnie premiera Shinzo Abe okazała się skuteczna. Mimo wyraźnej niechęci ze strony (...)

 • Chiny i łupki pomogą polskiej gospodarce

  (...) NORD wspólnie z Deloitte przyjmuje scenariusz zakładający spowolnienie dynamiki PKB Chin do 5 proc. rocznie. Przyczyną takiego spowolnienia, mogą być zdaniem autorów opracowania problemy (...)

 • Projekt zmian KP: ruchomy czas pracy i dłuższy okres rozliczeniowy

  (...) – Kodeks pracy oraz ustawy o związkach zawodowych przewiduje wprowadzenie zmian w przepisach o czasie pracy dotyczących okresów rozliczeniowych czasu pracy, a także uregulowanie zasad (...)

 • Spokojna sesja na GPW

  (...) w okolicy piątkowego zamknięcia i oscylował na tym samym poziomie praktycznie do końca sesji. Niewiele ciekawiej potoczyły się sesje na innych europejskich parkietach. Niemiecki DAX zakończył (...)

 • Fiat Panda 1,2

  (...) wzięli chyba przykład z pewnego niemieckiego koncernu i… nie zrobili designerskiej rewolucji. Owszem, widać, że nowa, ale zewnętrzna różnica pomiędzy starą na nową Pandą jest, nie (...)

 • Problemy finansowe seniorów

  (...) ze zdobyciem umowy o pracę stały dochód seniorów okazuje się najlepszą receptą na pożyczkę. Babcie i dziadkowie kierują się chęcią pomocy najbliższym i biorą na siebie ich (...)

 • Market budowlany przegrał w sądzie. Duża kara

  (...) październiku 2010 r., kiedy to sposób rozpatrywania reklamacji przez Leroy Merlin, stosowany do lipca 2010 roku wzbudził wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Leroy Merlin (...)

 • Kurs EUR/USD rośnie do poziomu 1,3360

  (...) wobec dolara umacnia się również japoński jen. Wśród walut rynków wschodzących po wczorajszym osłabieniu na wartości najsilniej wobec euro jak i dolara zyskuje polska waluta. Kurs EUR/PLN (...)

 • Jak uniknąć oszustwa na wnuczka?

  (...) telefonem do uprzednio wyszukanej ofiary. Rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby oszukiwana osoba uwierzyła, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny i sama wymieniła jego imię oraz inne dane (...)

 • Korekcyjne nastroje na rynkach finansowych

  (...) podjął decyzję o podniesieniu celu inflacyjnego z poziomu 1%, określonego w lutym 2012 roku, do 2% oraz przeznaczeniu nielimitowanych środków na program skupu aktywów. Począwszy od stycznia (...)

 • Rynek biurowy w Warszawie IV kw. 2012

  (...) kwartale 2012 r. o 11 budynków o łącznej powierzchni 120 000 m kw. Tym samym zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej wynoszą obecnie 3 859 000 m kw. Największymi oddanymi do użytku projektami (...)

 • Sieci handlowe w mediach XII 2012

  (...) w mediach Dane liczbowe obrazujące popularność w mediach są imponujące: w grudniu 2012 roku Tesco pojawiało się w przekazach medialnych kilkaset razy dziennie, w tym kilkanaście razy (...)

 • Odwrócona hipoteka czy wynajem mieszkania?

  (...) wypłacona w listopadzie zeszłego roku wyniosła 1889,8 zł. Po uwzględnieniu podatku dochodowego i składki na ubezpieczenie zdrowotne, „na rękę” przeciętny emeryt otrzymywał jednak (...)

 • Uwaga na produkty strukturyzowane

  (...) także w instytucji nadzorowanej przez polskie państwo – czyli w banku. I nie wiadomo, co gorsze – czy to, że bank nie do końca informuje klientów o ryzyku, z jakim wiąże się inwestowanie (...)

 • Budowa mieszkań w XII 2012 r.

  (...) Statystycznego wynika, że w całym ubiegłym roku łącznie oddano do użytkowania 152,5 tys. mieszkań. Jest to wynik o 21,3 tys. lokali, czyli o 16,3 proc., lepszy od osiągniętego w roku 2011 (...)

 • CAC40 na poziomie najwyższym od lipca 2011

  (...) wskazówek ze strony swych amerykańskich kolegów, nie byli w stanie mocniej ruszyć rynkami. Trudno się dziwić, bowiem zagadką jest to, jak Wall Street zareaguje na planowany przez Republikanów (...)

 • Opis przedmiotu zamówienia publicznego a uczciwa konkurencja

  (...) traktowania wykonawców, do której odnosi się Uchwała, jest jedną z podstawowych zasad prawa zamówień publicznych (art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych (...)

 • W 2013 r. dłużnicy zapłacą wyższy podatek dochodowy?

  (...) podsumowania zmian podatkowych, przybliża wybrane nowe regulacje w . Większość nowych regulacji w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych dotyczy nie tylko przedsiębiorców. Można (...)

 • Atcom Bydgoszcz - Rejestracja domen polskich, globalnych oraz eu.

  Czytaj więcej: Rejestratorzy


strony : [ 1 ] . 2
 
22
styczeń 2013

styczeń 2013
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
28
29
30
31
 
 
 

Waluta Kurs ( PLN )
EUR 4,1700
CHF 3,3689
USD 3,1341
Kurs CHF

Kurs EUR
Kurs USD
 
O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.